logo Disk

Výpis - Tag

Poznáváme Studio One: 30. Makra

Proč používat na jednu operaci tři nebo pět zkratek. Spojte je makrem pod zkratku jednu. V nahrávacím a editačním programu studio One je to naprosto snadné.

>>>
Tipy & Triky

Poznáváme Studio One: 29. Layers

Naučíte se oživit stopu tak, abyste do ní uložili více záběrů, vybrali a spustili ten nejhezčí. Ale abyste se případně dostali v budoucnu znovu i k těm dalším!

>>>
Tipy & Triky

Poznáváme Studio One: 28. Project Page

Při práci na nahrávce procházíme vždy 3 základní fáze. Záznam, mix a mastering. Zpravidla pro tyto činnosti musíme používat specifická prostředí. U Studia One máme možnost tato prostředí použít v rámci jednoho programu. Navíc jsou propojena tak, že spolu komunikují.

>>>
Tipy & Triky

Poznáváme Studio One: 27. Jak editovat bubny

Musí střih a zarovnání bicí soupravy přesně na doby trvat hodiny nebo se to dá stihnout v mnohem kratším čase? Podívejte se, jak na to ve Studiu One. Ušetříte ranec času!

>>>
Tipy & Triky

Poznáváme Studio One: 26. Scratch Pad

Poznámkový blok v nahrávacím software? Ne, nejedná se o funkci zápisu formou textu, nápadů či textových připomínek k danému projektu. Scratch Pad je víc než poznámkový blok. Neobvyklá funkce ve Studio One se nám hodí jak pro komponování, tak pro nahrávání.

>>>
Tipy & Triky

Poznáváme Studio One: 25. Tři základní prostředí

Nejen že nyní můžete Studio One vzít rovnou na jeviště, ale všechny 3 základní prostředí programu, to je Song, Project a Show jsou mezi sebou vzájemně provázané. Nemusíte pracně exportovat a importovat audio, MIDi ad., stačí prostředí mezi sebou přepínat. Jak? Dozvíte se níže ve článku.

>>>
Tipy & Triky

Poznáváme Studio One: 24. Show Page

Nová verze Studio One 5 přináší mnoho nových funkcí. Ta nejzajímavější je skryta pod názvem Show Page. Show Page je nové prostředí ve Studio One, které rozšiřuje možnosti celého programu. Nyní můžeme vzít Studio One z nahrávacího studia sebou i na pódium.

>>>
Tipy & Triky

Poznáváme Studio One: 23. Snap

Při úpravách potřebujeme dostat rychle Event (část nahraného zvuku ve stopě) na konkrétní místo. Abychom nemuseli „pozicování“ dělat ručně, máme k dispozici funkci Snap. Pomáhá nám automaticky přichytávat Eventy na správné místo. Např. na 1. dobu v taktu, na začátek či konec jiného Eventu atd. Kde všude můžeme tuto funkci ve Studio One využít?

>>>
Tipy & Triky

Poznáváme Studio One: 22. Metronom

Nastavení metronomu nebo také kliku není jen o zvolení tvrdého tempa, ale nabízí řadu užitečných vychytávek, které vám usnadní nahrávání: průběžné změny, členění metra, barva a akcenty, různá návěští, rendrování kliku, distribuce zvuku metronomu do odlišných kanálů ad. Znáte je?

>>>
Tipy & Triky

Poznáváme Studio One: 21. Tempo Track

Hudba by měla žít a dýchat. Proto je běžné, že chvíli zrychluje a chvíli zpomaluje. Jak to přirozeně udělat v editačním programu. Jde to? Ano, stačí ovládat operace ve stopě Tempo track!

>>>
Tipy & Triky