logo Disk

Jak na Presonus Studio One? Přehledné stručné a názorné videotutoriály k oblíbenému DAW

Naučte se pracovat s hudebním programem PreSonus Studio One. Producent a studiový inženýr Joe Glider připravil sérii názorných videonávodů, se kterými to hravě zvládnete. Kompletní 45dílná série vás postupně provede od úplných začátků a nastavení, až po pokročilé funkce tohoto velmi oblíbeného DAW. Pohodlně se posaďte, startujeme.

Kategorie: Studio - Tipy & Triky
DISK | 21. prosince 2015

02: Start page

Krátký úvodní, výhradně povídací a seznamovací díl jsme přeskočili. Ne, že by snad nebyl zajímavý, to v žádném případě (pokud chcete, najdete jej zde), ale raděj se pojďme vrhnou na první praktický díl, který vás provede úvodní obrazovkou, tzv. "Start page".

03: Song page

Úvodní a základní obrazovku programu Studio One už znáte, tak pojďmě na druhou část, kde se bude odehrávat velká část vaší práce. Seznamte se se "Song page".

04: Project page

Třetí pilíř, se kterým budete ve Studio One pracovat, představuje "Project page". Ta oproti jiným DAW přináší mnoho užitečných funkcí a nástrojů.

05: Nabídka nastavení a přístup k manuálu

V následujících několika videích se blíže seznámíte s nastavením porgramu Studio One, zjistíte, jak využt rozsáhlý uživatelský manuál, kde najdete VST nástroje a v neposlední řadě také jak nastavit zvukovou kartu. 

06: Základní nastavení klávesnice a klávesových zkratek

07: Adresáře, složky a umístění souborů

08: Nastavení VST nástrojů

09: Nastavení zvukové karty

 

Základní seznámení s DAW PreSonus Studio One máte za sebou. Zajímá vás, co všechno tento oblíbený program ještě umí? Pak si určitě přečtěte jeho zajímavou recenzi, kterou pro časopis Pixel a portál Audiozone napsal Mirek Píša. A pokud jste už nedočkaví a chcete ve sebevzdělávání rovnou pokračovat, celou 45dílnou sérii videonávodů najdete na youtube kanálu společnosti PreSonus.

 

Chcete se dozvědět více?

Milan Včelař

Milan se dlouhodobě věnuje produktům pro studiovou práci, profesionální mixáž i živé ozvučení a to nejen jako zkušený produktový specialista, ale především jako dlouholetý uživatel.

Kontaktovat jej můžete na presonus@disk.cz 

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře