Jak se natáčí s Rode Stereo VideoMic X Mikrofony spojují svět...

Natočit autenticky a kvalitně zvuk z pohledu kameramana je poměrně oříšek. Průkopník na poli kvalitních video mikrofonů - australská firma RODE - udělala v této kategorii další významný krok a přináší kondenzátorový Stereo Video Mic X. Zvuk, který slyšíte v tomto videu pochází výhradně z něj. 

Jak vidíte z množství prostředí, natočit toto video asi nebylo úplně snadné. Bavili jsme se o tom s marketingovým manažerem Rode Scottem Emertonem, který nám ale přiznal, že kromě spousty práce si užili i docela dost zábavy, ale i momenty strachu: "Když jsme natáčeli pasáže s tím nabušeným Ferrari, bohužel jsme si nezařídili povolení, abychom mohli jezdit `kapánek rychleji`," vypráví Scott. "Samozřejmě nás při tom chytili. Policista, který nás vyslíchal, se ptal, co tam proboha tropíme. Když jsme odpověděli, že jsme zástupci výrobce mikrofonů a točíme video pro naše stránky, řekl, že má Rode NT2-A a je do něj blázen. Zasalutoval nám a nechal nás jet..."

Co dodat, hudba lidi spojuje... 

Tady si ještě můžete prohlédnout krátký filmeček z natáčení (v anglickém znění). 

 

Chcete se dozvědět více?

Pavol Behún

Pavol se dlouhodobě věnuje studiovým mikrofonům a pódiovému vybavení pro kytaristy, klávesisty i další hudebníky. Jako dlouholetý kytarista a zkušený producent má k těmto produktům velmi blízko.

Kontaktovat jej můžete na rode@disk.cz.

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře