Jak se točí v jeskyni Reportáž z natáčení reklamy

Zkuste si představit: konstantní teplota osm stupňů Celsia skrz celý rok. Tu a tam vám na hlavu kapne nepředpokládaně kapka dost studené vody. Všude tma, která je skutečně hrůzu nahánějící. A ticho. To je ticho, které můžete zažít opravdu jen desítky metrů pod zemí. 

Netopýři dávají jasně znát, že se vás nebojí, když létají nad hlavami ve vaší těsné blízkosti. Není jich ještě mnoho, je září a je tak ještě dost času na zazimování. Tu a tam hořící oheň, který sice jen málo, ale přeci problikává tunely a unikátními srdcovými chodbami. Na zdech malby staré stovky let od různých obyvatel. Hned u vstupu kosti jeskynního medvěda. Na kůži sedí pračlověk a drží se za hlavu, bolest zubů je nesnesitelná a tak musí zasáhnout další dva pralidé a zub mu z úst dostat. Asi je vám jasné, že se nebude jednat o práci v rukavičkách. To není výjev z knihy Lovci mamutů od Eduarda Štorcha. To Firestarter multimedia natáčí novou reklamu. Na place více než deset lidí, vše jede přesně tak, jak má. Vítejte v jeskyni Na Špičáku, jen pár kilometrů od polské hranice v Jeseníku.

Tentokrát jsme pro našeho klienta - společnost DentaSun - použili náš nový systém práce Firestarter 1-2-3. Tedy plnou kompaktibilitu toho, co z Firestarter s.r.o. dělá vyjímečného, spolehlivého a profesionálního partnera v oblasti multimédií. A co to tedy přesně znamená Firestarter 1-2-3? 1 - vymyslet, 2 - vyrobit, 3 - pracovat komplexně s marketingovými strategiemi. Vše “in house”, bez nutnosti outsorcingu, bez přeplácení za přeprodávání služeb a práce. Scénář byl schválen bez výhrad a postupně pouze drobně laděn k finální podobě. Nutno dodat, že klient je nadmíru vtipný, má pozitivní přístup k životu i k podnikání, a tak se nám opravdu kooperovalo na jedničku. Kéž by to bylo tak vždy!

K práci jsme použili přirozeně 4K kameru Blackmagic, protože naši klienti jsou stejně progresivní jako Firestarter a pochopili, že tato kvalitativní změna je nutná a není cesty zpět. Protože se jednalo o natáčení v terénu, kde bylo třeba mít i nezávislé napájení. Rozhodli jsme se toto řešit s DISKem - jak jinak. Marek Kravec doporučil komplexní řešení a to včetně výroby kabelů na míru. Spolehli jsme se na baterie značky Vect s V mount uchycením, které mají skvělý poměr cena/výkon. Mají skutečně dostatečnou kapacitu (RL-190S 190Wh a ET-95S 95Wh) a jsme spokojeni i designem, ergonomií. Ano, i to je důležité. K práci z předešlých let  máme náhledový monitor Wondlan s HDMI vstupem s rozlišením 1024x600. Kamera BMC má ovšem výstup SDI. Tedy tento technický problém jsme snadno vyřešili převodníkem Atomos SDI - HDMI, který jsme nechali opět v terénu napájet externí baterií, určenou právě pro tento převodník. Vše funguje na jedničku a i kabely jsou kvalitně zpracovány a za to opravdu děkujeme, že máme technický support na dosah ruky. Kvalita ke kvalitě! 

Co je zajisté zajímavé, že ve videu hrají skuteční zubaři, profesionálové z oblasti dentální techniky, ale i naše kolegyně Markéta, která si tady střihla trochu nechtěně roli prazubní sestry. Kvůli čemu pochopíte zajisté již z přiloženého linku na video. Stejně tak je v klipu použito reálných a originálních (!!!) pravěkých nástrojů - sekeromlat, pazourky atd. Natáčení trvalo dva dlouhé dny, spotřebovány byly stovky giga dat na SSD disku, náš nový studiový kolega Mac PRO v nejvyšší konfiguraci za téměř 225 000 Kč si taky řádně mákl. Únava, ale na konci velká spokojenost na všech stranách a především - klient už hlásil, že reklama funguje a on prodává. A tak to má být - Firestarter 1-2-3!

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře