logo Disk

Jakou externí zvukovku od RME vybrat do studia? Srovnání externích zvukových karet řady Fireface a Babyface od RME

Jelikož řada externích zvukových karet RME se stále rozrůstá a je doslova nadupaná bohatou výbavou, přinášíme zde přehledné srovnání výbavy a funkcí jednotlivých modelů pro lepší orientaci při výběru. Najdete v něm už i novou vlajkovou loď, kterou je USB 3.0/Thunderbolt audio rozhraní Fireface UFX+.

Kategorie: Studio - Tipy & Triky
DISK | 19. dubna 2016

Externí zvukové karty RME se za více než desetiletou existenci na trhu staly velmi oblíbenými především pro svůj výborný poměr ceny a kvality, vysokou úroveň zpracování a především spolehlivost. Ještě než se pustíme do srovnání šestice modelů Fireface a Babyface určitě nahlédněte do článku o produktech řady Fireface i s malou exkurzí do její historie. Přečíst si můžete také například recenzi modelu Fireface UCX nebo dvojici testů karty Fireface 802, které najdete zde a zde

A teď už se pusťme do srovnávacích přehledů. Věříme, že vám pomohou při výběru ideální zvukové karty pro vaše studio.

Celkový počet kanálů a analogové vstupy a výstupy

Digitální rozhraní a způsob připojení k počítači

Další výbava a vlastnosti

Jak se vyznat v použitých zkratkách?

ADAT – osmikanálové rozhraní pro přenos digitálního audia pomocí optického kabelu Toslink.

SPDIF – dvoukanálové rozhraní pro přenos digitálního audia. Používá se optické provedení Toslink nebo klasický kabel s konektory RCA

AES – profesionální dvoukanálové digitální rozhraní AES/EBU. Používá se na digitální přenos audia na větší vzdálenosti a s požadavkem na vysokou spolehlivost.

MADI – digitální rozhraní pro přenos až 64 audio kanálů na vzdálenost až 2000 metrů po jednom optickém nebo metalickém coax kabelu.

CLASS COMPLIANT – zvukovou kartu lze používat na tabletech s operačním systémem iOS a na počítačích s MacOSX bez nutnosti instalace ovladačů od výrobce. Nemusí být však dostupné všechny funkce, kterými zařízení disponuje.

STAND ALONE – zařízení je schopné pracovat i bez počítače jako převodník analogových a digitálních signálů, jednoduchý mixpult apod.

Všechna externí audio rozhraní značky RME jsou dodávána společně s aplikací TotalMix FX, ktera je nejpropracovanějším softwarem pro monitoring s nízkou latencí a použití DSP efektů. Žádný výrobce nenabízí takovou flexibilitu a tolik funkcí pro monitoring, jako právě RME ve svém TotalMix FX.

Používáme TotalMix FXVyznejte se v aplikaci TotalMix FX s naším několikadílným seriálem "Používáme TotalMix FX".

     
     
  Kde koupit RME  
     
     

Chcete se dozvědět více?

Milan Včelař

Milan se dlouhodobě věnuje produktům pro studiovou práci, profesionální mixáž a živé ozvučení a to nejen jako zkušený produktový specialista, ale především jako dlouholetý uživatel.

Kontaktovat jej můžete na rme@disk.cz 

 

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře