logo Disk

LEDGO stropní závěsný systém LEDGO stropní závěsný systém

Novinkou v sortimentu je stropní závěsný polohovací systém dodávaný firmou LEDGO. Aktuálně je k dispozici sestava 3x3m v provedení se dvěmi nebo třemi pojízdnými rampami včetně pantografů na 4 světla.

Kategorie: Film & Video
Ing. Michal Kyjonka | 6. dubna 2017

Pro osvětlení ateliéru či studia je stropní závěsný systém na světla s možností polohování velmi užitečným vybavením, zejména s ohledem na efektivitu tvorby. Pokud jsme schopni snadno a rychle nastavit polohu světla ve všech směrech, výrazně nám to urychlí práci a na rozdíl od klasických stativů, nám nepřekáží na podlaze žádné nohy.

Stopní systém firmy Ledgo je koncepčně shodný s běžnými stropními systémy. Ke stropu jsou ukotveny dvě pevné rampy (kolejnice), po kterých se napříč pohybují rampy pojízdné. Na těchto pojízdných rampách jsou opět pojízdně umístěny vozíky s pantografy, které umožňují jak vodorovný pohyb po rampě tak svislý pohyb v rozsahu cca 1,6m. Tímto způsobem je možno světlo nastavit do jakékoliv polohy v rámci  pudorysného rozměru rampy a svislého rozsahu pantografu.

Kolejnice jsou vyrobeny z AL slitiny ve tvaru speciálního I profilu. Pevná a pojízdná rampa jsou spojeny dvojitým (křížovým) vozíkem, který zajišťuje pohyb rampy v rozsahu pevné kolejnice a na pojízdné rampě jsou umístěny jednoduché vozíky s čepem 16mm, na které se upevňují pantografy nebo přímo osvětlovací prvky. Všechny vozíky jsou opatřeny mechanismem, který fixuje jejich polohu a brání samovolnému pohybu. Polohování ramp a vozíků se provádí pomocí teleskopické tyče. Snadnou manipulaci zajišťuje také systém pro vedení kabeláže ke světlům, pohyb kabeláže zajišťují kabelové vozíky a pantograf je opatřen kabelovými úchytkami, které vedou kabeláž takovým způsobem, aby umožňovala snadné spouštění pantografu.

V aktuální nabídce jsou dvě typizované sestavy, obě s pudorysným rozměrem 3x3m, které se dále liší v počtu pojízdných ramp, sestava CN-D4 2/2 obsahuje 2 pojízdné rampy, sestava CN-D4 2/3 pak disponuje 3 rampami. Díky stavebnicovému systému je pro konkrétní řešení studia nebo ateliéru samozřejmě možno nakonfigurovat vlastní sestavu dle dispozice prostoru a požadavku zákazníka.

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře