logo Disk

M-Audio M-Track 2x2M: Test Milana Bláhy "Zvuková karty pro muzikanty, kteří hledají maximální výkon za rozumnou cenu"

Když jsme půjčovali Milanu Bláhovi nový M-Audio M-Track 2X2M, tedy ten vybavenější z dvojice dvoukanálových modelů 3. generace těchto zvukových karet, netušili jsme, že už nám ji nevrátí. Prostě si ji nechal. Proč? Přečtěte si jeho test.

Kategorie: Studio - Recenze
DISK | 30. listopadu 2016

Zvuková karta M-Audio M-Track 2X2M je provedena velmi subtilně. Má kovové šasi a přehledné rozmístění ovládacích prvků. Veškeré ovládací prvky jsou ergonomicky rozmístěné.

Vrchnímu panelu jednoznačně dominuje ovladač hlasitosti, který je opatřen vroubkovanou pogumovanou vrstvou, jež zajišťuje maximální komfort při manipulaci s ním. Prvky jsou masivní, snadno ovladatelné, dobře se drží v ruce a velmi dobře reagují. Zpětná odezva je srovnatelná s ovládáním tzv. „staré školy“.  Signalizace na vrchním panelu je také umístěna přehledně a logicky.

Čelní panel je opatřen dvěma vysoko impedančními vstupy HI-Z, je na něm posuvný vypínač phantonového napájení 48 V a konektor pro připojení sluchátek.

Zadní panel je opatřen dvěma kombinovanými vstupy XLR/TRS, výstupy na monitory, midi konektory IN a OUT a mini USB-C.  Vše je perfektně a přehledně umístěné. Design je evidentně promyšlen, pro jednotlivé vstupy je na panelech dostatek prostoru k manipulaci.

Součástí balení jsou dva kabely USB (standardní USB 2.0 a USB-C), výrobce tak předpokládá v budoucnu větší využití vysokorychlostního rozhraní. Zařízení je evidentně děláno nadčasově. Ke zvukové kartě je přibalen bohatý software (firem AIR a Steinbrg), takže jakýkoliv hudební nadšenec s ním může začít pracovat a tvořit okamžitě.

Karta velmi dobře funguje v OS Mac OSX i Windows. Pod OSX se chová lépe, zřejmě proto, že je to pro ni přirozenější prostředí. Zvukový výstup je vyvážený, i při maximální frekvenci převzorkování nedochází k výpadkům na výstupu. Za ocenění stojí obrovská přidaná hodnota vzhledem k cenové kategorii výrobku. Karta je tedy vhodná pro muzikanty, kteří potřebují mít kvalitní stereo vstup nebo dva mono vstupy na úrovní XLR/TRS.  Karta je rychlá, při testování na USB 2.0 dosahovala latence 4 milisekundy. Nahrávání je stejně kvalitní jak z klasického dynamického mikrofonu, tak z linkového vstupu. Při použití kondenzátorového mikrofonu s phantonovým napájením se zvuk navíc krásně projasní, dostane prostor a zachová se jeho přirozený charakter.

Vzhledově i funkčně je M-Track 2X2M velmi příjemný kus hardware, se kterým je radost pracovat. Kartu osobně doporučuji všem profesionálním i amatérským muzikantům, kteří hledají maximální výkon za rozumnou cenu.

Na závěr bych rád poděkoval firmě DISK Multimedia, s.r.o., za zapůjčení karty, kterou jsem jim po jejím otestování už nevrátil a zůstala tak nepostradatelnou součástí mého domácího studia. 

     
     
  Kde koupit M-Track M-Audio?  
     
     
Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře