Mixpulty Presonus nyní kompatibilní se sítí Dante Multikanálové digitální audio bez komprimace a s nízkou latencí

Díky nové přídavné kartě SL-Dante-MIC Option Card je nyní možné mixpulty série AI a RM připojit pomocí standardního ethernetového rozhraní k jiným zařízením s podporou Dante protokolu.

Dante (Digital Audio Network Through Ethernet)

je technologie vytvořená a licencovaná společností Audinate. Jedná se o kombinaci software, hardware a síťového protokolu, který je schopen přenášet nekomprimované multikanálové digitální audio s nízkou latencí po běžném síťovém (ethernetovém) protokolu.

  • Veškerá konfigurace a směrování signálů je ovládáno pomocí aplikace Dante Controller, která je kompatibilní s PC a MAC.
  • Veškerá zařízení Presonus s instalovanou Dante kartou budou viditelná a konfigurovatelná touto aplikací – a to jak mixpulty AI a RM, tak i Presonus SL reproboxy.

Audinate Dante Virtual Soundcard je aplikace, která umožní vašemu počítači přijímat a odesílat digitální audio v rámci sítě Dante. Počítač pak můžete použít pro přehrávání a záznam s jakýmkoliv Dante kompatibilním zařízením. Aplikaci lze zakoupit online na stránkách firmy Audinate.

 

Aplikace pracuje se standardními síťovými kartami a dalšími síťovými prvky, přesto je dobré držet se při výběru hardware určitých doporučení, která jsou definována firmou Audinate.

Při konfiguraci a stavbě Dante sítě se informujte na stránkách Audinate nebo se obraťte na naši společnost DISK. Pomůžeme Vám jak s výběrem vhodných komponent do Dante sítě (switche, routery atd.), tak i se samotnou konfigurací, případně můžeme dodat celý funkční a nastavený systém „na klíč“.

Chcete se dozvědět více?

Milan Včelař

Milan se dlouhodobě věnuje produktům pro studiovou práci, profesionální mixáž i živé ozvučení a to nejen jako zkušený produktový specialista, ale především jako dlouholetý uživatel.

Kontaktovat jej můžete na presonus@disk.cz 

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře