Stream - Kategorie

iRig 2: Druhá generace kytarového rozhraní pro iOS

iRig 2 je nová a vylepšená verze průkopnického a nejprodávanější kytarového rozhraní pro mobilní zařízení – iRigu. Vše podstatné a oblíbené ze staré verze jako kompaktnost, mobilita, všestrannost, pohodlí při používaní, zůstalo. Naopak přibylo pár praktických věci jako 1/4” výstup do zesilovače, přepínač volby mezi efektovaným a čistým signálem, systém uchycení na mikrofonní stojan a také podpora pro Android. Dodává se s aplikací Amplitube FREE a dalšími skvělými hudebními IK aplikacemi.

Krátké představovací video přímo z americké výstavy NAMM je sice v angličtině, ale velmi zajímavé bude jistě i pro ty z vás, kteří angličtině úplně nerozumí.

>>>

Webinář: Základy zpracování hudby na počítači

Vzdělávací firma EDUWORK, partner vzdělávacího centra Deccart, zve všechny začínající, ale i pokročilé hudebníky a zvukaře, kteří se chtějí seznámit se základními prostředky a pravidly pro záznam a úpravy hudby na počítači. Nemusíte nikam cestovat, můžete nasávat vědomosti a komunikovat s lektorem, kterým je Jaroslav Musil (Deccart), přímo z pohodlí vašeho domova. Webinář se uskuteční dne 25. 2. 2015 v době od 20:00 do 21:00 hod.

Více informací včetně formuláře pro přihlášení na akci najdete na portálu společnosti Eduwork.

>>>

Studio One 2 se slevou 40%

Presonus připravil speciální valentýnskou nabídku na nákup software Studio One 2 se slevou 40%. Akce platí do 15. února 2015 a vztahuje se na všechny plné verze a upgrady. Akce se nevztahuje na EDU licence a na crossgrade z konkurenčních DAW. Taktéž se akce nevztahuje na verzi Studio One 2 Artist, která je až do konce února v akci za 590 Kč s DPH.

>>>

NTR - první páskový mikrofon RODE

Rode NTR je prvním páskovým mikrofonem tohoto australského výrobce. Základními kameny mikrofonu jsou laserově zastřižený, vysoce citlivý a ultratenký pásek (1,8 mikronů) a vlastní transformátor navržený a vyrobený v Rode. NTR disponuje interním odpružením a bezchybně reprodukuje jemné detaily na vyšších frekvencích, přičemž se zaměřuje i na přesné podání frekvencí, jejichž záznam je u páskových mikrofonů všeobecně kritizován. Výrobce navíc nabízí jeden náhradní pásek během záruční doby zdarma.

Zpěvačka Katie Noonan natočila ve spolupráci s RODE klip ke své písni Home, ve kterém je veškeré audio nabíráno výhradně pomocí tří mikrofnů NTR. Poslechněte si, jak zní.

 

Chcete se dozvědět více?

Pavol Behún

Pavol se dlouhodobě věnuje studiovým mikrofonům a pódiovému vybavení pro kytaristy, klávesisty i další hudebníky. Jako dlouholetý kytarista a zkušený producent má k těmto produktům velmi blízko.

Kontaktovat jej můžete na rode@disk.cz.

>>>

iRig UA - Kytarový procesor pro Android

iRig UA je první univerzální kytarový efektový procesor a rozhraní pro všechny zařízení Android s podporou „host mode/USB OTG“ jako Samsung, Sony, Motorola, LG, HTC a další…To vše díky vestavěnému 32bitovému signálovému procesoru s interní aplikaci AmpliTube UA. Konverze vstupního signálu probíhá ve 24bitové kvalitě se samplovací frekvencí 44,1/48 kHz. Kromě vstupu pro kytaru obsahuje i aux vstup pro připojení dalšího zdroje zvuku a dále také výstup pro sluchátka s ovladačem celkové hlasitosti.

>>>