Stream - Kategorie

"STEMS ready" konzole se slevou

Značka Native Instruments vypouští na trh nový audio formát STEM, který představila na jaře letošního roku společně s novým deckovým ovladačem Traktor Kontrol D2. Při této příležitosti připravila akční nabídku na trojici Traktor konzolí, které právě ovládání nového STEM formátu podporují.

Už zmíněný Traktor Kontrol D2, vlajkovou loď Traktor Kontrol S8, ale také modulární Traktor Kontrol F1 můžete pořídit od 3. srpna až do 30. září s výraznou slevou.

Co je formát STEM a jak funguje?

STEM je vícekanálový audio formát, který v sobě ukrývá celkem čtyři vrstvy audiosignálu (vlastně pět, neboť obsahuje samozřejmě také standardní stereo signál celé skladby). Jednotlivé vrstvy v praxi zastupují čtveřici zvukových "stop", které dohromady tvoří kompletní skladbu - typicky například "bicí-basa-synth-vokál". Formát STEM v kombinaci s kompatibilními ovladači tak dávají DJům možnost samostatně řídit úroveň každé jednotlivé "STEM stopy" čímž mohou například ztlumením vokálu zahrát instrumentálku nebo naopak ztlumenimm ostatních "stop" zahrát acapella verzi, aniž by ztratili jakoukoli kvalitu. Ostatně, koukněte na ilustrační video.

>>>

Nová série ovladačů MPD 2

AKAI PRO zveřejnil novou sérii ovladačů MPD 2. Všechny tři nové modely (MPD218, MPD226, MPD232) obsahují inovované MPC pady, kompletně předělaný design odpovídající nejnovějším AKAI PRO produktům. Rovněž budou obsahovat i „expanded set“, profesionální hudební DAW Ableton Live Lite.

>>>

Aktualizace firmwaru pro iRig PRO a iRig HD

IK Multimedia, lídr v oblasti mobilních hudebních zařízení a aplikací, oznámil vydání nové doplňkové aktualizace firmwaru pro mobilní zvukové rozhraní iRig® PROiRig® HD s podporou 24-bit / 96kHz audio vzorkování. Oproti poloviční hodnotě v předešlém firmwaru si tak nyní majitelé těchto mobilních zvukovek mohou díky vyššímu audio rozlišení vychutnat vysokou studiovou kvalitu zvuku a dopřát si profesionální kvalitu záznamu kdekoliv a kdykoliv.

>>>

Ableton: update Live na verzi 9.2

Ableton právě přichází s očekávaným updatem Live na verzi 9.2. Stáhnout jej můžete po přihlášení na svůj účet na Ableton.com. Co je v této verzi vylepšeného, případně nového? Při pohledu na seznam uvedených inovací zjišťujeme, že jich je nemálo.

Zejména snížená latence při práci s Ableton Live, Push a dalšími VST pluginy. Těšit se dále můžeme na vylepšené warpování, zbrusu nový tuner a Max for Life 7, ale také 64 pad mód pro Ableton Push (konečně)!

Kompletní seznam inovací najdete zde.

 

>>>

VideoMic Pro Rycote

RODE redesignovalo jeden ze svých nejúspěšnějších video mikrofonů určených pro DSLR a malé videokamery – VideoMic Pro. Nový model VideoMic Pro Rycote se pyšní (jak již název napovídá) integrovaným odpružením  Rycote® Lyre® takže již nehrozí žádné opotřebení, průvěsy či praskání gumiček. Navíc obsahuje zcela novou 1/2" kondenzátorovou kapsli se super-kardioidní směrovou charakteristikou s nižším šumem a vyšší citlivostí. Vše ostatní, včetně 10-ti leté záruky, zůstalo ze staršího modelu zachováno.

>>>