logo Disk

Stream - Kategorie

Odolné optické kabely pro TV produkci

Nástupem cenově dostupných produktů řady ATEM od firmy BlackMagic Design se i do nízkorozpočtových TV studií a live produkcí dostala nová technologie, obvyklá pro vyšší kategorii. Díky nové kameře ATEM studio camera, která je vybavena optickým rozhraním pro sdružený obousměrný přenos audio/video signálu, ovládání, komunikace a signalizace, je tak velmi efektivně a komfortně vyřešeno připojení kamery k režii i na velkou vzdálenost. Logicky tak vznikla poptávka po optických kabelech, které by cenově odpovídaly systému ATEM. S ohledem na to firma FieldCast přináší ucelenou nabídku systému optické kabeláže, která je oproti renomovaným značkám cenově přijatelná. V sortimentu se nachází připojovací kabely na cívce v různých délkách vybavené robustním kovovým konektorem, dále spojovací členy a redukce na běžný konektor typu LC, do panelové nebo kabelové. V systému ATEM se používá duální vlákno jednovidové (single mode), firma Fieldcast však dodává také provedení až čtyřvlákno a v provedení singlemode i multimode.

>>>
Aktuality

Maschine 2.2: stupnice, akordy, arpeggiator atd.

Společnost Native Instruments připravila update softwaru pro ovladače Maschine na verzi 2.2. Novinka, přináší zejména zlepšení v práci s melodiemi, ale také maximální integraci s ovladači řady Komplete Kontrol S-série. První ze zásadních rozšíření čeká uživatele v rámci Keyboard módu, který nově nabídne možnost výběru stupnic a akordů. Druhou zásadní novinkou je doplnění funkce Note Repeat o plnohodnotný Arpeggiator. Pro stávající uživatele Maschine softwaru 2.x je update zdarma. Pro uživatele verze Maschine 1.x, kteří zakoupí a zaregistrují balík Komplete 10, Komplete 10 Ultimate nebo některý z ovladačů Komplete Kontrol S-série získají software Maschine 2.2 ke stažení v aplikaci Service center také zdarma. 

>>>
Aktuality

Ableton Live a Push až s 30% slevou!

Společnost Ableton nabízí aktuálně verze Live a hardwarový kontroler Push až s 30% slevou. Sleva se vztahuje na základní verze, tedy verze Intro, Standard a Suite, dále také na uprgady z intro 9 a lite 9 a rovněž i jediný nevirtuální nástroj značky – Ableton Push. Slevy se naopak netýkají EDU (školních) verzí a upgradů ze starších verzí Live! Nabídka platí do 15.ledna příštího roku.

>>>
Akční nabídky

MD-HX - univerzální digitální video konvertor

Firma Decimator Design uvedla na trh horkého favorita s názvem MD-HX. Jedná se o „kapesní" převodník vybavený HDMI a HD-SDI rozhraním, který dle potřeby dokáže fungovat ve 14 režimech! Kromě běžného převodu HDMI na SDI a SDI na HDMI (současně) umí také přepočítávat poměr stran, snímkovou frekvenci, bitovou hloubku a také dokáže přesměrovávat audio stopy, fungovat jako distributor 1:4 nebo generátor obrazců. Převodník můžete konfigurovat pomocí mini USB portu z počítače, ale díky displeji a ovládacím tlačítkům je veškeré nastavení možno provádět také přímo na převodníku.

Je jednoduše kombinací několika konvertorů v jednom za cenu jednoho.

MD-HX je ideální cenově dostupnou aleternativou k momentálně nejrozšířenějším konvertorům řady Mini Converter od Blackmagic Design.

>>>
Aktuality

Přejděte na Pro Tools 11 právě teď!

Přejděte na Pro Tools 11 právě teď se slevou až 60% a získejte veškeré aktualizace zdarma až do 31.3.2016!

 

Zakoupíte-li si do 31.12.2014 upgrade z jakékoliv starší verze Pro Tools na aktuální verzi Pro Tools 11 se slevou až 60%, získáte navíc veškeré aktualizace zdarma až do 31.3.2016. V roce 2015 budou tyto aktulizace zpoplatněny formou předplatného „Standard Support for Pro Tools“, nyní máte tedy jedinečnou a neopakovatelnou možnost nejen ušetřit při nákupu upgradů, které jsou nyní vyrazně levnější, ale vyhnout se i investicím do předplatného až do 31.3.2016.

>>>
Akční nabídky