logo Disk

Stream - Kategorie

Cubase - převod bicích na MIDI Rychlý tip pro práci s DAW

Může se stát, že nahrajete bicí, ale následně se vám jejich zvuk nehodí do aranže nebo prostě nelíbí. Nutit bubeníka nahrávat svůj part znovu je nesmysl. Jednotlivé stopy bicích lze převést na MIDI tak, že se údery mohou nahradit (nebo podbarvit) samply. Jak na to?

>>>
Tipy & Triky

Michal Dvořák o klaviaturách Bleskový rozhovor

Vyzbrojený léty zkušeností a praxe a samozřejmě s humorem sobě vlastním nám Michal Dvořák, producent, skladatel a klávesista skupiny Lucie, odpovídal v bleskovém dotazníku tentokrát zaměřeného na klaviatury.

>>>
VIP

Recenze: HALion 5 Moderní hudební pracovní stanice pro náročné uživatele

Jednu ze zásadních novinek bych naznačil hned v úvodu. Do HALionu 5 přibyly nové zvukové enginy, což zásadně rozšiřuje jeho zvukové možnosti. Díky enginu granulární syntézy lze jakýkoliv zvukový vzorek přeměnit ve zvukovou plochu, která se neustále vyvíjí a proměňuje. 

>>>
Recenze

Nadupané Vánoce ... a kreativní Nový rok

Předpokládáme, že dárky už máte všechny nakoupené. A teď přichází ta pravá vánoční pohoda. Už to potrvá jen chvilku, než si v nových ponožkách, slipech a epesních svetrech posedáme do svých domácích studií a začneme si hrát. 

>>>
Události

Představení Cubase 8 Co vše je v "osmičce" nové

Ve čtvrtek 18. prosince proběhla první a kompletní online prezentace Cubase 8 v češtině. Záznam z akce můžete vidět i zde na našem magazínu. Udělejte si pohodlí, ale hlavně čas. Video trvá přes dvě hodiny.

>>>
Tipy & Triky