logo Disk

Rychloobklad s panely Vicoustic Akustika půl zdraví

To, že někdo pracuje rychle, ještě neznamená, že nepracuje precizně. Video ukazuje, jak rychle dokážeme pracovat my... 

Kategorie: Studio - Tipy & Triky
Jakub Tureček | 6. září 2014
Témata: akustika-studio

Akustika - půl zdraví

I přesto, že tento slogan je spíše metaforou, odkazuje na velký vliv akustiky prostoru na výsledný poslechový vjem, ale také poukazuje na to, že právě akustika výrazně podtrhuje kvalitu vašeho poslechu. Slovo „půl“ není vůbec přehnané, neboť vliv nevyrovnaného dozvukového pole na výsledný zvuk je opravdu značný. Řešení akustiky prostoru by proto mělo být nedílnou součástí každé instalace kvalitního audio systému, ať už se jedná o stereofonní nebo vícekanálový poslech.

Ideální řešení pro instalace nabízí akustické panely portugalské společnosti Vicoustic, které se vyznačují nejen vysokou účinností, ale také skvělým a neotřelým designem s množstvím povrchových úprav i barevných provedení, včetně dřevěných či tkaninových povrchů, barvené akustické pěny a mnoha dalších variant. Neméně důležitým faktorem je také jednoduchá instalace pomocí speciálního lepidla přímo na stávající podklad. Při změně nebo přestavbě prostoru pak panely jednoduše odlepíte a použijete znovu.

Sortiment zahrnuje jak absorpční, tak i difuzní prvky a nezapomíná ani na oblast nízkých frekvencí, kde nabízí širokou škálu basových pastí, jak pro pevné instalace, tak i pro možnost vyladění rezonančních frekvencí. Základem každého panelu je speciální akustická pěna, která díky svým vlastnostem neztrácí barevnou stálost ani pevnost. Povrchové napětí pak odpuzuje prach, který se neukládá ve struktuře panelu.

Díky našim dlouholetým zkušenostem na poli akustiky, vám dokážeme navrhnout řešení ušité přesně na míru vašim požadavkům i místnosti a přitom zachovat maximální důrazu na design i výslednou akustiku prostoru.

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře