logo Disk

Začlenění Skype videohovorů do TV produkce

Komunikační platforma Skype je jednou z nejoblíbenějších a nejrozšířenějších na světě. Miliony lidí po celém světě jsou dostupné v každou chvíli a okamžité navázání videohovoru s nimi je otázkou jednoho kliku. Není proto divu, že se Skype stává také součástí TV produkce, ať už zpravodajství či zábavných a komerčních kanálů.

Kategorie: Film & Video - Aktuality
Ing. Michal Kyjonka | 24. května 2016

Pro snadnou a profesionální integraci Skype platformy uvedla fima Newtek na trh zařízení s názvem TalkShow. TalkShow je hardwérové zařízení, které kromě Skype klienta, disponuje profesionálním rozhraním pro snadnou integraci do nového či stávajícího TV studia. 1U racková jednotka je na zadním panelu vybavena video vstupem a výstupem HD-SDI, dvoukanálovým symetrickým audio I/O rozhraním přes XLR včetně sluchátkového výstupu a výstupu s potlačeným odchozím hlasovým signálem, dále Tally rozhraním pro signalizaci volanému že "je online", duálním 1GB ethernetem a také rozhraním GENLOCK pro snímkovou synchronizaci. Pro připojení pracovního monitoru má k dispozici dva HDMI/DVI výstupy. Na předním panelu je malý nahledový LCD display určený pro rychlý monitoring stavu zařízení.

V sortimetu má Newtek aktuálně dva modely, jednokanálový Talkshow VS-100, který byl představen před rokem a letos v dubnu na veletrhu NAB 2016 v Las vegas představil Newtek nový model Talkshow VS-400, který disponuje 4 Skype kanály, takže dokáže odbavit až 4 Skype hovory současně.


TalkShow je možno integrovat klasickým způsobem, tj. pomocí koaxiálních a symetrických audio kabelů, přičemž signalizce Tally je ovládána pomocí externího rozhraní, ale také inovativním způsobem, který se v současné době stává milníkem v historii live TV produkce, a to pomocí technologie NDI (Network device interface). Inovace spočívá v tom, že Talkshow převádí své video zdroje do NDI, takže prostřednictvím 1GB IP sítě je možno tyto zdroje zachytávat se zpožděním 1 frame v zařízeních kompatibilních s NDI. Prakticky to znamená, že pokud Talkshow propojíme v síti např. s produkčním zařízením Tricaster, prostřednictvím NDI se bude přenášet Skype video a zvuk z Talkshow do Tricaster a opačně, zpětné odchozí video pro Skype z Tricaster do Talkshow včetně tally signalizace a zvuku. Jediná potřebná kabeláž je ethernetový kabel. Ještě větší svazek kabelů ušetříme v případě modelu VS-400, který v sobě integruje celkem 4 skype kanály.

TalkShow je profesionální pomocník do každého TV studia, které pracuje se vzdálenými live rozhovory, komentáři apod. Nabízí profesionální možnosti a funkce při zachování jednoduché obsluhy stejné jako u běžného skype klienta na PC. Ve spojení s NDI kompatibilním systémem (např. Tricaster) je velmi snadná i jeho integrace díky NDI, kdy stačí pouhé propojení v 1GB ethernetu.

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře