logo Disk

Výpis - Tag

Sweetspot: Milan Havrda aka Boris Carloff


Milan Havrda aka Boris Carloff, šťastný tatínek, zpěvák, producent, studiový inženýr, výrobce pluginů, přítel na telefonu a taky tak trochu zemědělec v Chorvatsku. Umí hrát na housle, zpívat, poradí si s různým HW i SW, produkuje kapely, které ho baví a navíc má... ehm... zállibu ve sbírání studiových mikrofonů. Podotýkám, že jsou to mikrofony funkční, velmi vzácné a taky za odpovídající cenu - má jich více než 400! Probrali jsme také téma, jaký mikrofon si koupit, pokud to myslíte se zpěvem vážně a od jaké ceny se můžete bezpečně orientovat. Samozřejmě byla řeč na téma hw vs. sw, zda jsme v roce 2023 skutečně tak daleko, že už žádný hw nepotřebujeme. Budete hodně překvapeni. Ale položme si po tom všem otázky - bude otevírat muzeum? A co tak další nahrávací studio? A co na to vše jeho žena?

Sweetspot Podcast s Borisem Carloffem si můžete poslechnout na platformách Spotify,  Apple Podcasts nebo Google Podcastech

Přečtěte si také:

Sweetspot: Ivo Viktorin

Jsou to takové střípky, které vám dají ucelenou mozaiku. AG Flek, Ivo Viktorin trio - domovské kapely. Legendární studio V ve Zlíně, kde vznikly legendární desky umělců jako jsou B…

Sweetspot: Pavel Marcel

Kytarista, producent, autor, studiový inženýr - Pavel Marcel. Poslední dva roky tráví čas na koncertech s Michalem Prokopem a řekl bych, že ho spolupráce velmi těší. V dnešním podc…

>>>
Podcast Sweetspot

Hi-End API 500 sestavy pro inspiraci

Velkou výhodou systému API 500 je jeho modulárnost. Můžete začít třeba jedním modulem a další dokupovat dle finančních možností a potřeb. Při pořízení nového můžete starší modul použít pro jiné účely či nástroje a stále má ve studiu své místo. Nevíte jaký výbrat? Inspirujte se. Boris Carloff pro vás připravil Hi-End API 500 sestavy.

>>>
Tipy & Triky

Boris Carloff radí jak na efekty (5)

Celkem pětkrát jsme se podívali k Borisovi do studia. Postupně vysvětloval základy různých efektů používaných v muzice. Toto zastavení je poslední. Ale ne nutně definitivně, protože mezi plánovanými akcemi Deccartu je i workshop u Borise ve studiu...

>>>
Tipy & Triky

Boris Carloff radí jak na efekty (4)

Bez reverbu se neobejde snad žádná míchačka. Boris Carloff nás ve svém studiu seznámil s tím, jaké reverby rád používá on (převážně UAD), jak je zapojuje do Cubase. Dal nám také užitečné rady, jak je používat a čeho se vyvarovat.

>>>
Tipy & Triky

Boris Carloff radí jak na efekty (3)

Když už jsme u Borise Carloffa ve studiu byli, nenechali jsme se rychle vyprovodit a vyptali jsme se na všechny možné tipy a triky. 

>>>
Tipy & Triky

Boris Carloff radí jak na efekty (2)

Jak pracovat s delayem, kde a na co ho použít a čeho se vyvarovat. To vše vám prozradí v druhém díle seriálu o efektech Boris Carloff. 

>>>
Tipy & Triky

Boris Carloff radí jak na efekty

Boris Carloff se právě chystá vydat novou desku. Pokud náš magazín sledujete pravidelně, určitě jste si všimli, že jsme se mu vetřeli do studia, kde na ní pracuje. 

>>>
Tipy & Triky