logo Disk

Výpis - Autor

Poznáváme Studio One: 21. Tempo Track

Hudba by měla žít a dýchat. Proto je běžné, že chvíli zrychluje a chvíli zpomaluje. Jak to přirozeně udělat v editačním programu. Jde to? Ano, stačí ovládat operace ve stopě Tempo track!

>>>
Tipy & Triky

Poznáváme Studio One: 20. Chord track

Skládání a aranžování písničky je vlastně hledání co nejlepšího tvaru. Potřebujeme často změnit akord, protože v jiné instrumentaci zní jiný lépe. Jak to vyzkoušet a udělat, abych nezničil původní audio stopu? Abych nemusel otrocky překlikávat zpět? Studio One na to má skvělou funkci Chord track.

>>>
Tipy & Triky

Poznáváme Studio One: 19. Arranger track

Otrocky vystřihávat drobné úseky a znovu je slepovat do celku zabere šíleného času. Navíc při přesunu některé z dílů skončí ztracené „pod stolem“. Funkce Arranger track byla vymyšlena, aby právě zde pomohla. Označení částí a přesuny pomocí ní provedete velice snadno. A navíc spolupracuje s dalšími funkcemi, jako jsou Marker Track nebo Scratch Pad.

>>>
Tipy & Triky

Poznáváme Studio One: 18. Základní typy tracků

V nahrávacích a editačních programech existuje řada různých stop: Audio, Midi, Instrument, Bus, Folder, Automation, Pack ad. Každá slouží k jiným účelům a každá obsahuje řadu užitečných funkcí. Naučte se je ve Studiu One rychle zakládat a definovat jejich vlastnosti!

>>>
Tipy & Triky

Poznáváme Studio One: 17. Marker Track

Nepřehrávejte, nerolujte, „neskretčujte“, „neskrabujte“, ale založte si tzv. marker track. Do téhle stopy vkládejte značky, podle které se vmžiku vrátíte na místo, kam potřebujete.  

>>>
Tipy & Triky