logo Disk

Představujeme Heritage Audio Nové značky v našem portfoliu

Nedávno jsme vám představili firmu Warm Audio, která se zabývá tím, že reinkarnuje legendární studiové procesory a v nové kvalitě je přináší současným producentům. Tenhle nápad ale neměli ve Warm sami. S podobně zajímavým sortimentem se do portfolia DISKu zařazuje Heritage Audio. A co vlastně dělá? Procesory k nakousnutí.

Kategorie: Studio - Aktuality
DISK | 8. července 2015

Firma Heritage audio je španělská firma, která vznikla roku 2011 a specializuje se na výrobu hi-end preampů, ekvalizérů a kompresorů. Na  základě dlouhodobých zkušeností elektronických inženýrů, kteří se původně věnovali především opravám vintage pultů Neve, vyrábí především široké spektrum modulů založených na vintage konzolích 8xxx Neve.

Základní filozofií Heritage Audio je mít identický zvuk jako jejich vintage vzory a samozřejmě neméně vysokou kvalitu výroby.

Co je vůbec na těchto modulech tak magického? Proč jsou tak ceněny? Základ všeho je mohutný, velký zvuk, který je obdivují a milují skoro všichni předními studioví inženýři a můžeme ho slyšet skoro na každé profesionální zahraniční nahrávce.

V roce 1970 pan Rupert Neve vyvinul a vyrobil pro Wessex studio jeden z milníků světové audiotechniky. Na modulech z tehdejší konzole NEVE A 88 bylo zajímavé, že to byl jeden z prvních designů se symetrickými vstupy a výstupy a transformátory na vstupu a výstupu. Díky úžasnému zvuku a pověsti která pulty od Ruperta Neva předcházela, skoro všechna známá velká studia postupně přešla na jeho pulty.

Původní moduly jako 1073, 1084, 1066, 1064 se od sebe liší jen frekvencemi na EQ a volitelným jiným hipass filtrem. Preamp 1081 se ovšem liší i preampem a formátem.

Původní originály stojí okolo 5000 dolarů. Heritage vyrábí klony těchto modulů buď v původním formátu nebo ve velice rozšířeném API 500 formátu. Moduly v původním 10XX formátu jsou naprosto identické jako originály dokonce i s původními transformátory Marinar.

Produkty značky Heritage Audio jsou také součástí vybraných sestav modulů Serie API 500, které (nejen) pro vaši inspiraci připravil Boris Carloff.

Heritage také nabízí kromě těchto identických modulů i tzv. Junior – levnější  - moduly pro 500 Api formát, které jsou na rozdíl od původních modulů buď pouze samostatný preamp nebo samostatný ekvalizér.

Dalším velmi zajímavým výrobkem je klon jednoho z nejlegendárnějších diodových kompresorů Neve 2254, obohacený o lepší kontrol parametry z Neve 2264 (který ovšem měl A/B méně kvalitní zesilovač než A zesilovač z 2254) pojmenovaný  2264E.

Originál kompresor 2254 byl znám pro svůj sametový zvuk, a používal se jak na zpěv, basu, grupu bicích tak i jako celkový master bus kompresor.

 

„Heritage 8173 jsem si vybral poměrně z jasných důvodů a to díky kvalitě produktu a prokazatelně skvělému zvuku. Je to Clone Preamp + EQ v kombinací slavných a nejlegendárnějších počinů z dílny pana Neva Ruperta a to předzesilovačů NEVE 1073 a EQ NEVE 1083. Jakmile jsem ho zapojil a zapracoval do procesu ve studiu, tak jsem hned věděl, že je to doma. Skvělé korekce, jasně dané parametry, které skvěle fungují, a leze z toho skvělý výsledek. Sám Dave Grohl z Foo Fighters věděl proč tak slavný pult NEVE 1073 odkupuje z neméně slavného studia Sound City do svého nového studia Dave Grohl 606 a když pak člověk slyší ty nahrávky, co z toho lezou, tak nemůže jinak.“

Michal Janeček – studio FRANZ KAVKAZ
www.franzkavkaz.cz

 

„Zkoušel jsem velmi dlouho různé současné klony NEVE ( AMS, BAE). Jediné Heritage mají ty skutečné výšky, které znám z originálních přístrojů. Zároveň díky nádherné barvě zvuku jsou Heritage Preampy pro mne naprosto nepostradatelné ve studiu (především na zpěv a bicí) a myslím, že mít jich víc kusů, docela dobře si vystačím pouze s touto značkou.“

Boris Carloff
www.soundevice-studio.cz 

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře