logo Disk

Úžasné tipy na vánoční dárky od RODE Darujte svým blízkým "skvělý zvuk"!

Přemýšlíte, co dáte vašim blízkým od stromeček? Potřebují váš partner, partnerka, děti, rodiče, příbuzní či přátelé komunikovat a mít přitom dobrou kvalitu zvuku? Firma RØDE pro vás připravila balíčky, se kterými budete mít kvalitu zvuku vynikající!

Kategorie: Film & Video - Aktuality
DISK | 25. listopadu 2020

Štědrý den i vánoční svátky se blíží a je čas začít přemýšlet o tom, jaké dárky nadělíte svým blízkým. Práce se zvukem a vůbec komunikace se stávají mnohem důležitějšími než kdy dříve. Zvuk nás udržuje ve spojení s ostatními, ať už je to díky kouzlu hudby nebo díky kontaktu s přáteli a rodinou prostřednictvím programu Zoom i jiných.

V těchto svátečních časech chceme, abyste svým blízkým darovali „zvuk naprosto skvělý“. Můžete si vybrat od snadno ovladatelného USB mikrofonu, který se připojuje přímo k hudebnímu či hráčskému počítači, až po výkonné studio typu „vše v jednom“, které je určeno pro ctižádostivého podcastera! Podívejte se na úžasné nápady - na vánoční dárky z produkce RØDE!

NT-USB Mini: nejjednodušší způsob, jak zaznamenat přímo do počítače neuvěřitelný zvuk 

RØDE NT-USB Mini je elegantní a kompaktní stolní USB mikrofon, který zaznamená zvuk ve studiové kvalitě přímo do počítače nebo tabletu - ideální pro podcasting a hraní her, přes video hovory až po nahrávání hudby. Jeho ovládání je velmi snadné, váš počítač jej okamžitě rozpozná - stačí jej připojit a běží! Je rovněž vybaven praktickým výstupem pro sluchátka s přesným ovládáním úrovně, abyste mohli snadno sledovat intenzitu zvuku. Má vestavěný pop filtr, váš hlas je díky tomu vždy křišťálově čistý.

Důležité vlastnosti NT-USB:

• USB mikrofon zaznamená zvuk přímo do počítače nebo tabletu ve studiové kvalitě
• výstup USB je typu „plug it“ - stačí jej připojit a nahrávat!
• sluchátkový výstup nabízí přesné ovládání úrovně a monitoruje s nulovou latencí (bez ozvěny!)
• držák jde otočit o 360 stupňů a tím mikrofon snadno kamkoliv umístit
• unikátní magnetický stojan jde odejmout
• má kompaktní a stylový design

VideoMic NTG: nejvšestrannější mikrofon pro tvůrce videí

VideoMic NTG je mimořádně všestranný mikrofon, který poskytuje neuvěřitelný zvuk v široké škále situací. Lze jej umístit na kameru nebo boom tyč, chceme-li zaznamenat zvuk v TV nebo filmové kvalitě, na smartphone pro snímání vysoce kvalitního zvuku na cestách nebo jako stolní USB mikrofon pro podcasting, hraní her, hlasové hovory a další. Díky jednoduchému ovládání a množství výkonných funkcí je snem každého filmaře.

Důležité vlastnosti VideoMic NTG:

• revoluční akustický design zabezpečí vynikající zvuk v jakékoli situaci
• high-pass filtr, pad, vysokofrekvenční boost zesílení a bezpečnostní kanál
• otočný potenciometr pro přesnou kontrolu výstupní úrovně
• funkce automatického zapnutí / vypnutí a výstup automatického snímání
• plně vybavený USB mikrofon s výstupem pro sluchátka a ovládáním hlasitosti
• lehká a přitom docela robustní konstrukce

Wireless GO: nejlepší mikrofon pro vlogery a youtubery

Wireless GO je speciální ultrakompaktní bezdrátový mikrofonní systém. Díky vysoce kvalitnímu všesměrovému mikrofonu zabudovanému do vysílače není třeba používat externí lavalierový (klopový) mikrofon - stačí si jej připnout a začít nahrávat. Jeho použití je neuvěřitelně jednoduché (automatické se spáruje vysílač s přijímačem za méně než tři sekundy) a připojují se přímo k fotoaparátu bez nutnosti složitého nastavení. Dodává se také v černé nebo bílé barvě!

Důležité vlastnosti Wireless GO:

  • ultra kompaktní bezdrátový mikrofon - vysílač i přijímač váží každý pouze 31 g!
  • vysoce kvalitní všesměrový mikrofon zabudovaný pro bezdrátový zvuk
  • digitální bezdrátový přenos Series III 2,4 GHz poskytuje křišťálově čistý zvuk
  • dosah až 70 m (přímá viditelnost)
  • třístupňové ovládání úrovně
  • vestavěná dobíjecí baterie, která vydrží až 7 hodin

RØDECaster Pro: perfektní dárek pro podcastery

RØDECaster Pro je nejvýkonnější řešení typu „vše v jednom“ pro podcasting. Je vybaven čtyřmi mikrofonními kanály s obvody třídy A, které zároveň najdete na nejlepších konzolích na světě určených pro nahrávání i vysílání. Zajistí čistý zvuk pro vás i hosty, se kterými provádíte interview. Na typické mixážní konzoli můžete komfortně zpracovávat zvuk pomocí faderů včetně legendárních APHEX Aural Exciter a Big Bottom efektů. To posune vaše podcasty na mnohem vyšší úroveň. Osm programovatelných zvukových padů dodá vašim pořadům (jinglům a znělkám) profesionální úroveň. Díky samostatným kanálům určeným pro smartphony, USB a Bluetooth bude rozhovor se vzdálenými hosty hračkou, přičemž na každé připojení je aplikován automatický mix-minus: důsledkem je bezchybný zvuk bez ozvěny. Můžete nahrávat do karty microSD nebo ve stereu do počítače nebo i do více stop v externém DAW programu a získáte tak možnost postprodukčně nekonečných úprav. RØDECaster Pro je snadno použitelný i nabitý funkcemi: další vychytávky pak můžete pravidelně přidávat pomocí rozsáhlých aktualizací firmwaru. RØDECaster Pro je vše, co kdy budete potřebovat pro vytváření neuvěřitelných podcastů.

Přečtěte si také:

Proč si pořídit USB mikrofon?

Vysíláte na netu? Na facebooku? Anebo prostě pořizujete mobilní nahrávky v terénu? Nechce se vám tahat zvukovka nebo ji i složitě doma připojovat k počítači? Přemýšlíte, že si poří…

Martin Hájek: Mít tak RODECaster Pro dřív, vše by bylo jednodušší!

Dostává se mi do ruky další krabička, kterou kdybych měl na začátku devadesátých let, kdy jsme začali “dělat” rádio, bylo by to pravděpodobně mnohem jednodušší. Na druhou stranu je…

Důležité vlastnosti RØDECaster Pro:

• nejlepší řešení typu „vše v jednom“pro produkci podcastů
• čtyři mikrofonní vstupy třídy A plus samostatné kanály pro smartphone, USB a Bluetooth
• snadné začlenění vzdáleného volání přes smartphone nebo počítač, a to s automatickým mixem-minusem pro signál bez ozvěny
• osm programovatelných zvukových podložek s osmi zvukovými bankami - celkem 64 zvuků!
• rychlé zpracování zvuku pomocí ovladačů na horním panelu včetně legendárního APHEX Aural Exciter a Big Bottom, které zajistí úplnou kontrolu nad všemi důležitými parametry zvuku
• nahrávejte na microSD nebo do počítače ve stereu nebo ve více stopách do svého oblíbeného DAW nebo libovolného nahrávacího softwaru
• velká plně barevná dotyková obrazovka

Koupit vánoční dárky od RØDE Microphones

Najít nejbližšího prodejce

Chcete se dozvědět více?

Pavol Behún

Pavol se dlouhodobě věnuje vybavení pro kytaristy, klávesisty i další hudebníky. Jako zkušený a dlouholetý kytarista a producent má k těmto produktům velmi blízko.

Kontaktovat jej můžete na pavol@disk.cz 

 

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře