logo Disk

YoloBox all-in-one streamovací studio Revoluce ve streamování multi-cam

Streamingová stanice YoloBox posune hranici vašich možností. Stříhá 3 kamery (2xHDMI a USB), přehrávač a externí stream, streamuje na 3 platformy současně, vložíte SIM kartu a SD kartu a streamujete a nahráváte. Má audio vstup i výstup, HDMI výstup, podporuje vkládání plovoucího textu a obrázků.

Kategorie: Film & Video - Aktuality
Vít Valenta | 23. července 2020

Nasazení YoloBoxu do vašeho workflow vám přidá možnosti, které vaše klienty nebo fanoušky, čte-li tento článek gamer nebo influencer, zasáhne více a z více míst. Vložíte do YoloBoxu SIM kartu s internetem nebo se připojíte na Wifi, zapojíte kamery a počítač nebo herní konzoli, během několika minut můžete streamovat. Hlavní výhodou, že streamuje bez složitých obstrukcí na 3 platformy najednou - integrované má Facebook, Youtube a Twitch, ale jde také přidat jinou RTMP adresu a stream může odcházet, kam bude potřeba. Veškeré ovládání streamu je přímo na YoloBoxu.

video teaser:

 

Aplikování v terénu

Venkovní akce, společenské akce, koncerty, svatby, divadelní představení, herní streamování, sportovní akce v pohybu, školní přednášky, lékařské konference, webináře, lifestyle, cestopisné, novinařina - prostě stream odkudkoliv, kde je 4G LTE signál nebo připojení k internetu ať už WiFi nebo kabelem.

 

YoloBox je vybaven 3 vstupy pro kamery - 2x HDMI pro kamery, nebo foťák, prezentace či hra z počítače + USB, kterým můžete připojit USB web kameru - dokonce jsme otestovali, že jde připojit tato PTZ kamera V20C. Nebo USB video grabber na další HDMI či SDI kameru.

 

 

Zajímavou aplikací je streamování obrazu z dronů. Musíte ovšem být připojeni do ovladače pomocí HDMI a streamuje se živý náhled z dronu, může se tedy stát vlivem špatného signálu, že nebude signál úplně stoprocentní - Dron ovšem nelétá hodiny - takže po natočení několika záběrů můžete do YoloBoxu dát SD kartu z dronu a odvysílat záznam letu. Záleží na typu události, například na festivalech je to akceptovatelné řešení.

 

Vidím i možnost herního duelu - do HDMI vstupů připojíte počítače, a USB PTZ kamera může díky presetům velmi rychle přecházet záběrem na jednotlivé hráče, moderátora i třeba záběr publika.

 

 

Audio

Zvuk je pořešen nad očekávání dobře - jednak můžete přímo do YoloBoxu připojit mikrofon nebo výstup z mixu 3,5mm Jack konektorem, ale také můžete zadat, aby bral audio pouze z jednoho video vstupu a ostatní ignoroval a také může automaticky přepínat jednotlivé vstupy podle aktivního zdroje videa.

Součástí je také 3,5mm Jack konektor pro výstup. Tedy v maximální většině případů jej použijete na odposlech sluchátky.

 

Pod kapotou je krom hardwaru i software

Ve výbavě je také přehrávač videjí. Videa nahrajete na SD kartu (SDXC) a během streamu můžete přehrání videa vyvolat. Do streamu můžete přidat přes obraz ještě plovoucí text, nebo zobrazení score hrajících teamů, nebo logo/obrázek - také z SD karty. Kromě klasického přepínání mezi jednotlivými vstupy umí YoloBox také funkci obraz v obraze (PIP) - to mají vyřešené hezky, napřed vyberete hlavní vstup, pak do menšího okna a pak si nastavíte pozici a velikost, potvrzením se střihne na PIP obraz. Během streamu jde funkci i poupravit, což mi přijde skvělé.

 

 

Přidaná hodnota

Výrobce YoloLiv také avízuje, že každé dva týdny je nějaký update, který vylepšuje současné funkce a sem tam přidají i nové. Do budoucna se můžeme těšit na přímou integraci streamování na Twitter, intro a konec streamu, přechodové efekty a další.

 

Jaký setup Yolobox může nahradit v mnohem kompaktnějším provedení?

YoloLiv mysleli i na běžné uživatele a do balení zahrnul 2 HDMI kabely a miniaturní stativovou hlavu, která je moc pěkná na to, že je tam navíc. Díky stativové hlavě můžete YoloBox připevnit přímo na kameru nebo fotoaparát do sáněk blesku.  Samozřejmostí je napájecí adaptér a kabel.

 

Produkt si můžete prohlédnout na našem eshopu:

YoloBox

 

Připravujeme pro vás také instruktážní videa, která budou postupně přibývat zde i na našem YT kanále.

 

Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře