logo Disk

Jak překonat vzdálenost Moderní bezdrátové systémy pro přenos HD videa

Při snímání společenských, kulturních či sportovních akcí za účelem live TV přenosu, zobrazení na velkoplošné obrazovce apod. se často setkáme se situací, kdy kameru není možné z různých důvodů propojit s režií pomocí kabelu. Překážkou může být vzdálenost, pohyb, dostupnost apod. Pak je třeba obraz přenášet bezdrátově. 

Kategorie: Film & Video - Tipy & Triky
DISK | 9. prosince 2014
Témata: -video technika

Donedávna byly takovéto bezdrátové sytémy vzhledem k ceně v řádu statisíců pro běžné produkce nedostupné. Mezi firmy, které udělaly přelom na trhu bezdrátových systémů se řadí firma Pro-X, která svůj systém uvedla na trh v roce 2011. V současné době již nabízí několik modelů pro různé přenosové vzdálenosti a konektivitu. Přenosový systém Pro-X je založen na digitálním přenosu ve volném pásmu 5GHz, kdy audio/video signál je přenášen bez komprese se zpožděním menším než 1 frame. V případě potřeby je možno k jednomu vysílači připojit více přijímačů.

XW-HDU05 - sestava pro přenos na vzdálenost až 90m s kompaktním vysílačem, který je díky velikosti a úchytu do botičky vhodný také pro menší kamery. Napájení vysílače je zajištěno pomocí vlastního NP akumulátoru nebo připojením ke kamerové baterii. Podle typu videovstupu jsou k dispozici dva modely. XW-HDU05 SDI a XW-HDU05 HDMI

XW-HDU02 - sestava pro přenos na vzdálenost až 150m s vysílačem vybaveným oboustraným úchytem V-mount, který zajišťuje uchycení ke kameře a zároveň napájení. Vysílač disponuje vstupem HD-SDI a HDMI. Přjímač je rovněž vybaven úchytem V-mount pro uchycení napájecí baterie a disponuje dvojitým HD-SDI výstupem a HDMI výstupem.

XW-HDU04 - novinka v sortimentu, sestava pro přenos na vzdálenost až 300m s kompaktním vysílačem robustní kovové konstrukce, který je možno pomocí 1/4" závitu uchytit např. do botičky, napájení je zajištěno připojením ke kamerové baterii. Vysílač disponuje vstupem HD-SDI. Přijímač je kompaktní kovový , vybaven V-mount ůchytem pro napájecí baterii a disponuje dvojitým HD-SDI výstupem a HDMI výstupem. Systém je rovněž vybaven rozhraním pro přenos TALLY signalizace ke kameramanovi.

XW-HDU06 - novinka v sortimentu, sestava pro přenos na vzdálenost až 500m s kompaktním vysílačem robustní kovové konstrukce který je možno pomocí 1/4" závitu uchytit např. do botičky, napájení je zajištěno připojením ke kamerové baterii. Vysílač disponuje vstupem HD-SDI. Přijímač je vybaven V-mount ůchytem pro napájecí baterii a disponuje dvojitým HD-SDI výstupem a HDMI výstupem. Systém je rovněž vybaven rozhraním pro přenos TALLY signalizace ke kameramanovi.

XW-HDU060 - novinka v sortimentu, sestava pro přenos na vzdálenost až 2 km s vysílačem robustní kovové konstrukce, který je propojen s panelovou anténou. Napájení je zajištěno z externí baterie nebo pomocí adaptéru. Vysílač disponuje vstupem HD-SDI. Přijímač je vybaven V-mount ůchytem pro napájecí baterii a disponuje dvojitým HD-SDI výstupem a HDMI výstupem. Vyladěný systém sektorových antén umožňuje přenos na vzdálenost až 2 km. Systém je rovněž vybaven rozhraním pro přenos TALLY signalizace ke kameramanovi.

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře