Dvojkanálový elektronkový mikrofonní preamp WA‑2MPX od texaské společností Warm Audio podrobil důkladnému testu hudebník a pedagog Petr Los.
Zařízení svým vzhledem a funkcemi věrně navazuje na legendární preamp 351, který byl součástí páskových magnetofonů Ampex s jedinečnou lampovou saturací a vřelostí. Přednímu panelu s četným množstvím ovládacích prvků vévodí dvojice VU metrů ve vintage stylu. Právě široké možnosti nastavení dělají z preampu univerzálního pomocníka do každého studia, kde nebude nouze o využití například zmíněné lampové saturace nebo funkce Tape Sat - diskrétního obvodu simulujícího magnetofonový pás s typickou dynamikou, kompresí a harmonickým zkreslením. Nespornou kvalitu zařízení umocní i ručně vybírané elektronky nebo zakázkové transformátory Cinemag.
Celou recenzi, která obsahuje i zvukové ukázky, naleznete zde.
Přečíst celou recenzi na Audiozone.cz
Koupit WA‑2MPX na shop.disk.cz
"V dnešní recenzi si vám dovolím představit nikoliv preamp, equalizer či kompresor, ale pro změnu mikrofonní park firmy Warm Audio. Ale jistě, projektují i mikrofony a dokonce se n…
Jak sliboval, tak taky napsal... Petr Los si vzal na paškál zbývající klony dvou mikrofonů „jejichž sláva se hvězd dotýká“. V dnešní recenzi otestuje klon snad nejslavnějšího mikro…
"Mladou texaskou firmu Warm Audio, není zase tak nutné představovat. Rychle se do povědomí zvukařského lidu dostala skrze své produkty výtečné nejen svým technickým provedením a kv…
Americký výrobce profesionální studiové techniky Warm Audio příjemně překvapil novinkou, která není reissue žádné legendární předlohy. Lampové předzesilovače vintage konstrukce – j…
Prvním a nejdůležitějším prvkem studiového elektroakustického řetězce jsou po mikrofonech nesporně mikrofonní předzesilovače. Od jejich kvality a vybavení se odvíjí vše ostatní, co se signálem můžete (nebo už nemusíte) dál dělat. Při použití kvalitního preampu mnohdy už nepotřebujete do cesty zařazovat další procesory. Poslechněte si názor Michaela Vašíčka, který ve svém studiu vyzkoušel duální mikrofonní předzesilovač 5211 s laditelnou HPF a kouzelnou Texture z dílny Rupert Neve Designs.
Během mé dlouholeté studiové praxe mi rukama prošlo velké množství mikrofonních preampů. 5211 od Rupert Neve Designs považuji ale opravdu za to nejlepší, co jsem kdy slyšel. Při použití jakýchkoli mikrofonů včetně dynamických a dokonce i páskových je zvuk naprosto transparentní, čistý, muzikální a dynamický. Navíc při použití Silk Texture můžete signál ještě obohatit o vyšší harmonické složky s možností regulace jejich intenzity. Vážně uvažuji o pořízení několika 5211 pro náběry nejen vokálů.
Michael Vašíček
Rupert Neve Designs na shop.disk.cz
Novinkou od Ruperta Neve je dvoukanálový mikrofonní předzesilovač 5211. 5211 je vylepšeným následovníkem preampu 5012 (mimochodem prvního výrobku pod značkou Rupert Neve Designs) v…
Pro všechny milovníky záznamu na magnetofonový pás je určen vynikající analogový emulátor magnetofonu 542 od Rupert Neve Designs. Vyrábí se ve verzi API 500 jako jednokanálový emul…
Portico II MBP z dílny americké značky Rupert Neve Designs je jedinečný masteringový procesor pro finální úpravu zvuku nebo pro použití v podskupině jako BUS procesor. Kromě kompre…
Rupert Neve Designs, synonymum pro top kvalitu v oblasti studiové techniky, opět posouvá laťku na vyšší úroveň; představuje svou nejnovější limitovanou edici dvojitého mikrofonního…