logo Disk

Stream - Kategorie

Velkomembránový lampový kondenzátorový mikrofon Avantone BV-1 MK II Když si myslíte, že už všechny mikráky, co potřebujete, máte, a přivezou vám krabici jako kráva

Kategorie: Studio - Recenze Pavel Marcel | 24.10.23

Manželka nejmenovaného známého hudebníka (těžko dnes určit, kdo to byl, je to městská legenda) jednoho dne přišla za manažerem kapely a zvolala: „Prosím vás, nedělejte už ty turné, my na to nemáme!“ Toto meme se používá pokaždé, když někdo na turné, které mělo vydělávat peníze, nezřízeně utrácí.

>>>

Jak nastavit mikrofony, část třetí Domácí (nahrávací) studio na startovní čáře

V tomto pokračování série navážeme na předešlé dva díly, ve kterých jsme se věnovali mikrofonům. Víme již, jaké vlastnosti mikrofony mají a jak je použít. Jaké mikrofony ale vybrat?

>>>
Studio

Skvělé audio pro váš podcast a streaming: RODECaster Duo Kompaktní verze určená pro jednotlivce, podcastery, streamery, obecně pro tvůrce obsahu

Možná jste u značky RØDE zachytili větší konzoli RØDECaster Pro, která oslovuje širší skupinu zájemců, včetně muzikantů, protože zjednodušeně nabízí víc vstupů a výstupů, ale dnes se podíváme na RØDECaster Duo.

>>>
Recenze

UDO Audio: analogové syntezátory
s digitálně tepajícím srdcem

Digitál nebo analog? Poctivé analogové syntetizéry mají nenapodobitelné kouzlo hřejivého sametového a šťavnatého zvuku. Digitální technologie zase nabízejí obrovské možnosti. Existuje nějaké řešení bez kompromisu?

>>>
Aktuality

Nord: Červená invaze severské kvality


Abychom vám nabídli nejvyšší kvalitu i v oblasti klávesových nástrojů, zařadili jsme do naší nabídky značku Nord. Je důkazem toho, že i digitálně lze dosáhnout špičkových analogových výsledků s hudební duší. Proto klávesy Nord používají hudebníci všech žánrů; od rocku, přes pop a jazz, až k vážné hudbě.

Z čeho můžete vybírat?

 • Stage 4 – plně vybavené worstation s pianovou, syntezátorovou a varhanní sekcí. Nabízí se v 73 a 88 klávesové verzi s kladívkovou mechanikou.
 • Electro 6 – věrně emuluje elektromechanické nástroje – vahany, elektrická piána, clavinety. Vyrábí se ve dvou verzích s waterfall (varhanní) klaviaturou a HP s kladívkovou mechanikou.
 • Piano 5 – stage piána obohacená o syntezátorovou sekci nabízejí realistická piána. Modely 88 a 73 se liší počtem kláves.
 • Grand – ultimátní piáno plně nahrazující koncertní křídlo. Špičkový kontakt hudebníka s nástrojem obstarává klaviatura Kawai.
 • Wave 2 – nabízí 4 virtuální analogové syntezátory v jednom a všechny dosud vyvinuté typy syntéz.

Produkty Nord se pyšní:

 • dokonalým zvukem
 • osobitým designem
 • poctivou výrobou s výstupní kontrolou každého kusu

Kterýkoli z nich vám bude dělat radost po dlouhé roky. Vybírejte na našem e‑shopu.

Všechny produkty Nord na shop.disk.cz

>>>
Aktuality

Black Lion Audio: PBR XLR 32 DSub – dokonalé propojení


PBR XLR 32 DSub je další profesionální studiový patch panel značky Black Lion Audio, který poskytuje spolehlivé a kvalitní propojení vašich přístrojů. S 32 propojovacími body je ideální volbou pro studia, divadla a jiné profesionální zvukové instalace.

 • patch panel s konektory XLR a DB25
 • 32 propojovacích bodů
 • 2x 16 XLR (canon) a 4x DB25
 • konektory s pozlacenými kontakty
 • vysoká mechanická odolnost a spolehlivost
 • extrémně dlouhá životnost

Rychlé a špičkové propojení

Přední panel je osazen dvěma řadami konektorů XLR pro vstupy a výstupy. Pro vyšší přehlednost jsou rozděleny do skupin po čtyřech s poli pro popisy. Na zadním panelu jsou čtyři sdružené konektory DB25; propojení pomocí multipárových kabelů je tak dílem okamžiku.

Spolehlivost a dlouhá životnost

Konektory jsou kovové s pozlacenými kontakty. To zajišťuje spolehlivé propojení a minimalizuje ztráty. Tělo je vyrobeno z černě eloxovaného hliníku a oceli.

PBR XLR 32 DSub je spolehlivý a odolný patch panel pro profesionální instalace. Formát 19" umožňuje snadnou integraci do studií, produkčních celků, divadel, koncertních sálů nebo mobilních ozvučovacích systémů.

Koupit PBR XLR 32 DSub na shop.disk.cz

Produkty Black Lion Audio na shop.disk.cz

Přečtěte si také:

Black Lion Audio: Krystalicky čistý zvuk

Americká značka Black Lion Audio zaměřující se převážně na studiové audio produkty byla založena v roce 2006 v Chicagu, kde se vždy koncentrovali pracovití a činorodí lidé.  Tato d…

Black Lion Audio: PBR – nejen špičkové patch panely

Značka Black Lion Audio je pověstná zaměřením se na dosažení co nejlepšího a nejčistšího zvuku.Proto do své nabídky nově přidala sérii tří patch panelů špičkové kvality s různou ko…

Black Lion Audio: PBR TT – profesionální propojení

Dalším přírůstkem do rodiny propojovacích panelů značky Black Lion Audio je PBR TT – profesionální patchbay pro instalaci do mixážních konzolí nebo racků. Se svými 96 přípojnými bo…

>>>
Aktuality

Být viděn a být slyšen. NEXT Maverick MV6 a MV10 Multifunkční reproduktory pro každou příležitost, hudební produkce i mluvené slovo.

V portfoliu značky NEXT najdeme mimo jiné i přenosné reproboxy, které mají možnost přehrávání pomocí bluetooth a umožňují provoz na elektriku nebo vestavěné baterie, ale jejich primární určení je mnohem univerzálnější.

>>>
Recenze

Steinberg: Nuendo 13


Steinberg uvolnil novou verzi své vlajkové lodi v oblasi DAW, postprodukčního software Nuendo 13. Nuendo představuje špičku v oblasti zvukové a hudební postprodukce pro film a video, dabing, hry a další média.

V nové verzi se uživatelé dočkají vylepšené podpory immersivních audio fomátů (Dolby Atmos), nových funkcí pro dialogy a dabing. Zapojena byla také umělá inteligence, která umí například vyseparovat hlas se zanecháním původních ruchů a další užitečné funkce. Kromě těchto postprodukčních funkcí Nuendo funguje také jako standardní DAW pro práci s hudbou a zvukem. Kromě bežných komerčních licencí jsou k dispozici také zlevněné licence pro studenty, učitele a školy.

Koupit Nuendo 13 na shop.disk.cz

Produkty Steinberg na shop.disk.cz

Přečtěte si také:

Hudební software (DAW)

Zajímavým, ale často opomíjeným kritériem při výběru nové zvukové karty může být, nebo by měl být i hudební software tzv. DAW (Digital Audio Workstation), který je dnes již celkem…

Steinberg: Cyber Deals – drsné slevy

Jeden z nejzkušenějších vývojářů a výrobců virtuálních nástrojů i produkčních programů Steinberg se rozhodnul zpříjemnit vám podzim výraznými slevami na své produkty. Do 11. prosin…

>>>
Aktuality

M‑Live: B.Beat Pro16


Nové multitrackové live playery/rekordéry, představila firma M‑Live. B.Beat Pro16 je multifunkční přehrávač s podporou audio, video, obrázků a MIDI. Disponuje 12 vstupy a 16 výstupy, kromě samostatného fungování lez použít i s počítačem jako 12x16 USB audio rozhraní.

K dalšímu vybavení patří 2x HDMI výstup pro video, MIDI výstup pro ovládání veškerých externích MIDI zařízení, posílání textu bezdrátově na tablet, vstup pro ovládací pedál, volitelný modul WiFi pro dálkové ovládaní a další. B.Beat Pro16 nahrává na externí USB paměťová zařízení. Základní verze Pro16 obsahuje interní úložiště 128 GB, verze Plus obsahuje úložiště s kapacitou 1 TB a vestavěné WiFi.

Koupit B.Beat Pro16 na shop.disk.cz

Koupit B.Beat Pro16 PLUS na shop.disk.cz

Produkty M‑Live na shop.disk.cz

 

>>>
Aktuality