logo Disk

Stream - Kategorie

Evermore Studio Reverb – kytarová krabička UAFX s luxusním reverbem Pravděpodobně nejpoužívanějším efektem „ever“ bývá reverb, a to nejen na kytaru

Kategorie: Studio - Recenze, Pódium - Recenze Tomáš Pavelka | 30.01.24

Reverb lze slyšet všude okolo. Někde víc, někde méně. Když píši tyto řádky, venku sněží a úroveň venkovního v Praze skoro všudypřítomného reverbu se velmi snížila. Sníh tlumí hluk ulice a tlumí i reverb vznikající odrazy od domů a ulic. A mám tedy větší klid jak na psaní, tak zkoušení a odhalování jemných nuancí zvuku testovaného kytarového pedálu.

>>>

Řada aktivních reproboxů NEXT HFA Král je mrtev, ať žije nový král

Dnešní článek se bude patrně značně vymykat všem recenzím, co tu na Magazínu DISK můžete najít. Otázkou může být i skutečnost, zdali se následující řádky vůbec dají za recenzi považovat.

>>>
Recenze

Profesionální studiové procesory v kytarové krabičce? Nové UAFX Společnost Universal Audio představila překvapivou řadu kytarových efektů studiové kvality

Kontrolní otázka: Kolik vojáků se vejde do západoněmeckého obrněného transportéru? A kolik studiových efektů se vejde do jedné kytarové krabičky?

>>>
Recenze

IK Multimedia: Z-TONE DI To je ten DI box, který jste sháněli!

O DI (neboli direct injection) boxech se mezi zvukaři vedou stejně horlivé debaty jako třeba o mikrofonech, kompresorech, reproduktorech nebo jakémkoliv jiném gearu. Jsme holt horliví diskutéři a často jenom to :-).

>>>
Recenze

Emulace tří kompresorů – Universal Audio UAFX 1176 Pedal Jeden z nejlepších studiových kompresorů (co kdy svět spatřil a slyšel) v „malé kytarové” krabičce

Téměř v každém „slušnějším” nahrávacím studiu mají originál (analogový, hardwarový) UA Classic 1176 Compressor (nebo jeho kopie). Cena originálních kusů je vysoká. Za původní staré kousky chtějí na platformě eBay běžně i přes dvě stě tisíc. Nahrávali přes něj Led Zeppelin, The Rolling Stones, Michael Jackson… a tisíce dalších.

>>>
Recenze

Být viděn a být slyšen. NEXT Maverick MV6 a MV10 Multifunkční reproduktory pro každou příležitost, hudební produkce i mluvené slovo.

V portfoliu značky NEXT najdeme mimo jiné i přenosné reproboxy, které mají možnost přehrávání pomocí bluetooth a umožňují provoz na elektriku nebo vestavěné baterie, ale jejich primární určení je mnohem univerzálnější.

>>>
Recenze

iRig HD X – nezbytnost pro všechny (cvičící) kytaristy a baskytaristy

Nevím přesně, byla to tehdy doba ještě neokoukaných iPhonů, iPodů a především prvních iPadů, která mě jakožto uživatele počítačů Macintosh/Mac totálně semlela, takže uvedení prvního iRigu nemohlo mít lepší načasování.

>>>
Recenze

NEXT Modus 2 a Maverick MV3 – zábavní
a neúnavní bluetooth pracanti
Od momentu, co jsem je vybalil z krabice, jsem je už jenom používal

Ve světě známá a muzikanty hojně vyhledávaná značka NEXT má svoji dlouhodobou tradici i v našich končinách. O to víc jsem rád, že má konečně i pořádné zastoupení firmy DISK Multimedia. Nebudu se zde rozepisovat o značce samotné, její představení si můžete přečíst v článku NEXT.

>>>
Recenze
Recenze

Modelování aparátů a efektů v IK Multimedia TONEX Ekosystém pro kytaristy využívající neuronové sítě, umí spoustu věci a dělá je jinak než konkurence

Čím více se svět modelování kytarových zesilovačů rozšiřuje, tím více se objevuje nových variant a možností. Je radost sledovat, jak výrobci přicházejí s novými nápady. IK Multimedia na to jdou po svém, trochu z jiné strany než ostatní. Jejich svět se jmenuje TONEX.

>>>
Recenze