logo Disk

Stream - Kategorie

Co umí IK Multimedia iRig HD X? Všechno. No skoro, kafe vám neuvaří A co to je? Je to USB C audio interface a dvojice zdarma dodávaných programů, které „umějí všechno”.

Kategorie: Pódium - Recenze, iOS & Android - Recenze Tomáš Pavelka | 09.04.24

Nemáte moc místa na stole? Nemáte místo na krabičky? Nemáte peníze na drahé lampové zesilovače, ale rádi byste si vyzkoušeli, jaký mají zvuk? Je tu pro vás řešení – iRig HD X!

>>>

Kytarový pedál UAFX Lion '68 Super Lead Amp Zvuk britských zesilovačů proslavený desítkami legend jako Jimi Hendrix, AC/DC, Led Zeppelin…

Je hezké, jak nás výrobci klonů a simulací kytarových boxů a aparátů nechávají řešit oblíbený rébus. O jaký aparát to asi půjde, když se jmenuje Lion ‘68 Super Lead? A modří vědí. Marshall „čtyřdíra”, legenda legend. Zahrát si na originál dnes ovšem může málokdo.

>>>
Recenze

Universal Audio UAFX Lion ’68 Super Lead Amp Legendární zesilovač Marshall Plexi ukrytý v kytarovém pedálu

Společnost Universal Audio přišla předloni na trh s velmi povedenou simulací tří ikonických komb v kytarovém pedálu: Fender Tweed, Fender Deluxe a Vox AC30. Čekalo se, zda ve stejné edici bude následovat i nejslavnější rockový aparát Marshall.

>>>
Recenze

IK Multimedia TONEX ONE je maličký IR profiler do kapsy Ověřeno u výrobce. Zvukově se malý TONEX ONE neliší od velkého.

IK Multimedia nám zhruba po roce od představení pedálu TONEX a stejnojmenného softwaru nabízí zmenšenou verzi ve formě mini pedálu. Pojďme se tedy podívat, co je kromě velikosti nové, či jiné.

>>>
Recenze

Kvalitní pedál, co si zaslouží svou cenu: UAFX Heavenly Plate Reverb Digitální efektový pedál navržený k emulaci bohatého, ambientního vintage zvuku „talířových“ reverbů

„Dej mi tam na vokál trochu nějaký ten efekt, dík.“ To je hláška, kterou jsem na koncertech slyšel od různých zpěváků asi tisíckrát. Většinou měli na mysli reverb neboli „dozvuk“. Ano, dozvuk je doslovný překlad z překladače Google.

>>>
Recenze

Zdařilá simulace analogového echa: UAFX Orion Tape Echo Páskové echo, to byl vždycky můj sen. Má v sobě nějaké kouzlo.

Kdysi dávno jsem měl tu čest a chvíli jsem měl doma echo (delay) s magnetofonovým páskem. Bohužel nebylo moje. Matně si vzpomínám, že to byl nějaký typ Echolany, pásek v tom byl již značně ojetý, ale přesto mě to zcela uchvátilo.

>>>
Recenze

Recenze: Universal Audio - UAFX Lion '68 (Musicstage.cz)


Plnokrevný lampový zvuk legendárních britských zesilovačů Marshall přináší kytaristům prestižní výrobce Universal Audio v kompaktním balení kytarového stompboxu. Model s označením Lion ‘68 Super Lead Amp díky špičkovému UAD modelingu pomyslně oživuje feel, dynamiku a šťavnatost tří stowattových plexi zesilovačů: Super Lead, Super Bass a "Brown". Jde tedy o zvuk, který známe z nahrávek kapel jako AC/DC, Led Zeppelin, Van Halen či od samotného Jimiho Hendrixe. 
Navíc tento robustní dvoukanálový “amp‑in‑a‑box”, který si rovněž skvěle rozumí s jinými kytarovými krabičkami, nabídne i simulace osvědčených reproboxů a ovládání z přehledné mobilní aplikace. Dočkáme se vzkříšení rockové legendy, která nás svým zvukem inspiruje už několik desetiletí?

Více v recenzi na musicstage.cz.

Přečíst celou recenzi

Koupit Lion ‘68 Super Lead Amp na shop.disk.cz

Přečtěte si také:

Universal Audio – 4 nové pedály UAFX

Universal Audio uvádí na trh další 4 modely dnes již velmi oblíbených pedálů série UAFX. Tentokrát se (nejen) kytaristé mohou těšit na: UAFX Lion ‘68 Super Lead Amp Pedal, kter…

Universal Audio: Sleva na UAFX a OX Amp

Kytaristé, zbystřete pozornost! Do 9. července 2024 pro vás máme velice příjemné ceny na vybrané kytarové stompboxy řady UAFX včetně jedinečného OX Amp Top Box. Tak si můžete zbyte…

>>>
Recenze

Evermore Studio Reverb – kytarová krabička UAFX s luxusním reverbem Pravděpodobně nejpoužívanějším efektem „ever“ bývá reverb, a to nejen na kytaru

Reverb lze slyšet všude okolo. Někde víc, někde méně. Když píši tyto řádky, venku sněží a úroveň venkovního v Praze skoro všudypřítomného reverbu se velmi snížila. Sníh tlumí hluk ulice a tlumí i reverb vznikající odrazy od domů a ulic. A mám tedy větší klid jak na psaní, tak zkoušení a odhalování jemných nuancí zvuku testovaného kytarového pedálu.

>>>
Recenze

Řada aktivních reproboxů NEXT HFA Král je mrtev, ať žije nový král

Dnešní článek se bude patrně značně vymykat všem recenzím, co tu na Magazínu DISK můžete najít. Otázkou může být i skutečnost, zdali se následující řádky vůbec dají za recenzi považovat.

>>>
Recenze

Profesionální studiové procesory v kytarové krabičce? Nové UAFX Společnost Universal Audio představila překvapivou řadu kytarových efektů studiové kvality

Kontrolní otázka: Kolik vojáků se vejde do západoněmeckého obrněného transportéru? A kolik studiových efektů se vejde do jedné kytarové krabičky?

>>>
Recenze