Dlužno úvodem říci, že tento inovativní přístup ke kapelnímu zvuku je dnes stále ještě zcela neobvyklý. Jde o moderní řešení, se kterým se dle našeho soudu, budeme setkávat stále častěji – a z posluchačského hlediska je to jedině dobře.
>>>Přenosné stage piano dávno neobsahuje jen základní klavírové zvuky, ale i spoustu jiných rejstříků. A také jde propojit se zvukovými databankami, instrumenty, nahrávacími programy, zesilovači, ovladači a dalšími doplňky. Znáte všechny vychytávky, které vám nabízí?
>>>Pokud jste točili bicí soupravu, setkali jste se s problémem přeslechů: nežádoucím prosakováním zvuku ze sousedního bubnu do užitečného signálu bubnu hlavního, který požadujete co nejčistší. Proto existují sady mikrofonů pro bicí, které nepříjemné přeslechy eliminují. Víte jak a víte, o co naopak ve spektru můžete přijít?
>>>Zvučili jste už koncert pomocí tabletu? Jako každá technická věc to má své silné i slabší stránky. Milan Včelař je zkušený koncertní zvukař a poradí vám, jak ty silné využít pro ulehčení práce a zlepšení zvuku. Budete se moct pohybovat libovolně po sále, nastavit muzikantům správně odposlechy nebo je nechat, ať si je nastavují sami. A to není vše!
>>>Určitě už jste slyšeli, že je kabel jako kabel a že použití levného nebo drahého kabelu není nijak poznat na výsledku. Není to úplně pravda. V tomto článku se zaměříme na konstrukci nástrojových, mikrofonních, reproduktorových a obecně propojovacích audio kabelů. Vysvětlíme si, jaké jsou mezi nimi rozdíly a proč na kabelech skutečně záleží.
>>>Do kanálu na mixážním pultu přivádíme signál z mikrofonu, nástrojů ad. zařízení. Nalezneme zde řadu užitečných ovládacích prvků, kterými můžeme upravit či optimalizovat barvu, sílu i jiné parametry předtím, než zpracované signály pošleme dále do sběrnic. Co vše máme k dispozici a kdy a k čemu jaké tlačítko či otočný knoflík použít?
>>>Čtvrtý díl série o využití nástrojů Maschine od Native instruments při živém hraní z kapelou věnuje Radek Banga, frontman kapely Gipsy.cz, spolupráci Maschine Studio a nového ovladače Machine Jam.
Jaké přináší toto spojení výhody a jaké funkce a vlastnosti se hodí pro živé koncertování?
Závěrečný díl minisérie, ve kterém Radek Banga představí poslední dvojici z celkem 12 důvodů, proč je Maschine Studio od Native Instruments vhodný nejen pro DJe nebo do studia, ale i pro hraní s živou kapelou a jak je možné z něj udělat plnohodnotného "člena kapely".
>>>Druhý díl minisérie, ve které Radek Banga postupně představí celkem 12 důvodů, proč je Maschine Studio od Native Instruments vhodný nejen pro DJe nebo do studia, ale i pro hraní s živou kapelou. Podívejte se na další pětici výhod, které můžete využít i ve své kapele.
>>>