logo Disk

Stream - Kategorie

RODE X navrženo pro gamery a streamery nová značka a zcela nová produktová řada

Kategorie: Co se děje, Studio - Aktuality, Film & Video - Aktuality DISK | 26.10.22

Australská společnost RØDE působí na trhu již více než 30 let a opakovaně svými produkty za tu dobu prokázala své neotřesitelné postavení předního výrobce kvalitních a dostupných mikrofonů studiové kvality. RØDE vždy reagovali na poptávku zákazníku a na vývoj trhu – pokud trh sami neutvářeli.

>>>

Jak se točí na RØDE NT‑USB+… … voiceovery a mluvené slovo v kvalitě broadcastového studia

Před časem jsem recenzoval RØDE NT‑USB Mini, a než jsem se dostal k většímu bratrovi, RØDE NT‑USB, dostala se na trh nová verze se znaménkem +. Mikrofon je zajímavý pro snímání mluveného slova, zpěvu, ale také hudebních nástrojů. Zaměřil jsem se na mluvené slovo a voiceovery, které běžně ve střižně u produktového videa namlouvám.

>>>
Recenze

Recenze: Canon CR-N700

Nová PTZ kamera Canon CR-N700 - Dostali jsme oč jsme žádali: 4K 50/60 fps NDI HX, 12G-SDI, k tomu přičteme ještě vlastnosti předchozího modelu, jako je kvalitní optika, spolehlivé automatické zaostřování, vestavěné ND filtry, XLR vstupy, 3G-SDI, SRT streaming a máme kompletně dálkově ovládanou kameru pro náročnější televizní studia.

>>>
Recenze

Tisková zpráva: Canon tracking pro PTZ kamery

Společnost Canon vydává aplikace pro automatické sledování objektu a pohyb ve smyčce pro kameru PTZ, které zefektivní nejen běžné studiové nahrávání, ale i složitější situace a filmové, několikrát opakované záběry. Níže kompletní tisková zpráva.

>>>
Aktuality

Reference: Poslanecká sněmovna parlamentu ČR

Instalace a dodávka interního IPTV systému a TV režie, záznam a archivace jednání výborů Poslanecké sněmovny.

>>>
Reference

Recenze: Minrray AK060 PTZ joystick ovladač

Nový promyšlený design, přeorganizované ovládací prvky a extrémě přívětivá cena, to jsou atributy nového Minrray AK030 IP ovládacího pultu pro PTZ kamery.

>>>
Recenze

Základní škola akademika Heyrovského - Chomutov

Základní škola akademika Heyrovského využívá naši videotechniku pro vzdělávání a volnočasové aktivity žáků. Ve škole je realizován IPTV rozvod a žáci 5. až 9. ročníků vyrábí svoje vlastní zpravodajství, vysílání sportovních utkání, akademií, společenských a dalších akcí z tělocvičny, které pak vysílají do tříd a obrazovek rozmístěných po škole.

>>>
Reference

Nové NT-USBčko od RØDE? Hledal jsem, co by mi vadilo, ale marně. Kdo mi teď koupí NT-USB+?

Když mi dorazila k testu druhá verze Plus už tak povedeného mikrofonu NT-USB, měl jsem spíš smíšené pocity. Vypadá to stejně, v balení je mikrofon s nasazeným pop filtrem, stativ na stůl a kabel. Jako u předchozí verze. Hmm, tak kde je tedy inovace?

>>>
Studio

Nové kamery BirdDog 2022

Nová generace FullHD BirdDog PTZ kamer je tady. První kusy nám už prošli rukama a jsou již u spokojených zákazníků, a na další se můžeme těšit začátkem ledna 2023.

>>>
Aktuality

RODE VideoMicro II Ultrakompaktní kamerový mikrofon

Společnost RØDE představila novou generaci nejprodávanějšího kamerového mikrofonu na světě. Nový VideoMicro II přebírá vše, díky čemu byl původní model tak úspěšný, a přináší několik nových funkcí, čímž nově definuje zlatý standard ultrakompaktního zvuku pro fotoaparáty, kamery a mobilní zařízení.

>>>
Studio