logo Disk

Stream - Kategorie

Základy editace zvuku. Získejte „best of“ z vašeho záznamu část 2. Domácí (nahrávací) studio na startovní čáře

Kategorie: Studio - Tipy & Triky Tomáš Nykl | 16.04.24

V předešlé části seriálu jsme popsali základní čištění stop. Také jsme zmínili, že do editace zahrnujeme úpravu načasování (timing) a opravy intonace. V tomto pokračování se podíváme, jak editování zrychlit, a na úpravy timingu a dolaďování.

>>>

Příprava projektu na mix Domácí (nahrávací) studio na startovní čáře

Dříve, než se naplno pustíme do míchání stop, měli bychom projekt na mix připravit. Tato příprava zahrnuje jak organizaci projektu, tak některá technická nastavení.

>>>
Tipy & Triky

Šetříme čas v nahrávacím studiu Domácí (nahrávací) studio na startovní čáře

V předešlém dílu seriálu jsme se dívali blíže na to, jak upravit hrubě nahrané stopy a připravit je na mix. Dnes se podíváme na nahrávání více globálně z pozice efektivního využití času.

>>>
Tipy & Triky

Základy editace zvuku a získejte „best of“ z vašeho záznamu část 1. Domácí (nahrávací) studio na startovní čáře

Právě jste dokončili záznam vaší nové písně a chystáte se ji rovnou smíchat? V tom případě jste přeskočili zásadní krok – úpravu hrubých nahraných stop pomocí editačních úprav. V další části tohoto seriálu se podíváme blíže, co do procesu editace zahrnujeme a proč se jí věnovat.

>>>
Tipy & Triky

Nahrávejte rychleji – využijte vlastností vašeho DAW Domácí (nahrávací) studio na startovní čáře

Pokud ve studiu stojíte ve dvojroli zvukař/hudebník, je složitější pracovat tak, aby se nahrávání nezadrhlo na technických aspektech. V takovém okamžiku chceme obsluhu studia a DAW co nejvíce zjednodušit. Jak postupovat, aby byl záznam plynulý a rychlý?

>>>
Tipy & Triky

Úprava zvuku před vstupem do záznamu Domácí (nahrávací) studio na startovní čáře

Často dostávám otázky, zda je vhodné v domácím studiu upravovat zvuk dříve, než ho uložíme v DAWu. Tedy zda má být zvuk upravený mezi jeho zdrojem a záznamovým zařízením. V tomto díle se na tento aspekt podíváme blíže.

>>>
Tipy & Triky

Nastavení hlasitosti při záznamu Domácí (nahrávací) studio na startovní čáře

V předešlé části seriálu jsme uzavřeli stať o nastavení mikrofonů. Jak ale nastavit systém pro správný záznam? To si blíže vysvětlíme v tomto článku.

>>>
Tipy & Triky

Jak nastavit mikrofony, část čtvrtá Domácí (nahrávací) studio na startovní čáře

Doposud jsme se v tomto seriálu věnovali pohledu na mikrofony z pozice použití jednoho mikrofonu na jeden zdroj. Při nahrávání narazíme na situace, kdy je třeba použít více mikrofonů najednou. Jak k takové situaci přistupovat, si přiblížíme v této části seriálu.

>>>
Tipy & Triky

Jak nastavit mikrofony, část třetí Domácí (nahrávací) studio na startovní čáře

V tomto pokračování série navážeme na předešlé dva díly, ve kterých jsme se věnovali mikrofonům. Víme již, jaké vlastnosti mikrofony mají a jak je použít. Jaké mikrofony ale vybrat?

>>>
Tipy & Triky

Jak nastavit mikrofony, část druhá Domácí (nahrávací) studio na startovní čáře

V první části článku o tom, jak nastavit mikrofony v domácím studiu, jsme si přiblížili, jaké základní možnosti při výběru mikrofonů máme, tedy konstrukční typy, směrové charakteristiky a další vlastnosti. V tomto pokračování se podíváme na to, jak mikrofony použít v praxi.

>>>
Tipy & Triky