logo Disk

Stream - Kategorie

Nastavení hlasitosti při záznamu Domácí (nahrávací) studio na startovní čáře

Kategorie: Studio - Tipy & Triky Tomáš Nykl | 19.12.23

V předešlé části seriálu jsme uzavřeli stať o nastavení mikrofonů. Jak ale nastavit systém pro správný záznam? To si blíže vysvětlíme v tomto článku.

>>>

Nahrávejte rychleji – využijte vlastností vašeho DAW Domácí (nahrávací) studio na startovní čáře

Pokud ve studiu stojíte ve dvojroli zvukař/hudebník, je složitější pracovat tak, aby se nahrávání nezadrhlo na technických aspektech. V takovém okamžiku chceme obsluhu studia a DAW co nejvíce zjednodušit. Jak postupovat, aby byl záznam plynulý a rychlý?

>>>
Tipy & Triky

Úprava zvuku před vstupem do záznamu Domácí (nahrávací) studio na startovní čáře

Často dostávám otázky, zda je vhodné v domácím studiu upravovat zvuk dříve, než ho uložíme v DAWu. Tedy zda má být zvuk upravený mezi jeho zdrojem a záznamovým zařízením. V tomto díle se na tento aspekt podíváme blíže.

>>>
Tipy & Triky

Jak nastavit mikrofony, část čtvrtá Domácí (nahrávací) studio na startovní čáře

Doposud jsme se v tomto seriálu věnovali pohledu na mikrofony z pozice použití jednoho mikrofonu na jeden zdroj. Při nahrávání narazíme na situace, kdy je třeba použít více mikrofonů najednou. Jak k takové situaci přistupovat, si přiblížíme v této části seriálu.

>>>
Tipy & Triky

Jak nastavit mikrofony, část třetí Domácí (nahrávací) studio na startovní čáře

V tomto pokračování série navážeme na předešlé dva díly, ve kterých jsme se věnovali mikrofonům. Víme již, jaké vlastnosti mikrofony mají a jak je použít. Jaké mikrofony ale vybrat?

>>>
Tipy & Triky

Jak nastavit mikrofony, část druhá Domácí (nahrávací) studio na startovní čáře

V první části článku o tom, jak nastavit mikrofony v domácím studiu, jsme si přiblížili, jaké základní možnosti při výběru mikrofonů máme, tedy konstrukční typy, směrové charakteristiky a další vlastnosti. V tomto pokračování se podíváme na to, jak mikrofony použít v praxi.

>>>
Tipy & Triky

Umíte to se samplery? Vytvářejte věrné iluze živých nástrojů i zcela nové zvuky

Se samplery vstoupil do hudby i zcela nový způsob aranžování. Samplery však mohou být různé kvality a jejich použití super vhodné nebo zcela naopak. Podívejme se, jak při výběru sampleru do domácího studia postupovat a jak s ním pracovat, abychom skladbě co nejvíce pomohli.

>>>
Tipy & Triky

Jak nastavit mikrofony, část první Domácí (nahrávací) studio na startovní čáře

V předešlých dílech seriálu jsme probrali nutné studiové vybavení a základní přípravu, na kterou je třeba myslet před začátkem natáčení. Pokud je vše připraveno, nahrávací frekvence může začít.

>>>
Tipy & Triky

Nastavujeme nahrávací session, část druhá Domácí (nahrávací) studio na startovní čáře

V předešlé části seriálu jsme řešili, jak se připravit na nahrávací session. Dnes se podíváme na další kritickou část příprav, a to na nastavení odposlechů.

>>>
Tipy & Triky

Nastavujeme nahrávací session, část první Domácí (nahrávací) studio na startovní čáře

Den D je tady. Píseň je vymyšlená, zaranžovaná. Všechno je zkontrolováno a připraveno na nahrávání – nástroje i vybavení studia. Dříve než začneme, je třeba udělat ještě několik rozhodnutí.

>>>
Tipy & Triky