logo Disk

Stream - Kategorie

Evermore Studio Reverb – kytarová krabička UAFX s luxusním reverbem Pravděpodobně nejpoužívanějším efektem „ever“ bývá reverb, a to nejen na kytaru

Kategorie: Studio - Recenze, Pódium - Recenze Tomáš Pavelka | 30.01.24

Reverb lze slyšet všude okolo. Někde víc, někde méně. Když píši tyto řádky, venku sněží a úroveň venkovního v Praze skoro všudypřítomného reverbu se velmi snížila. Sníh tlumí hluk ulice a tlumí i reverb vznikající odrazy od domů a ulic. A mám tedy větší klid jak na psaní, tak zkoušení a odhalování jemných nuancí zvuku testovaného kytarového pedálu.

>>>

Přeskočte PC reproduktory – studiové monitory IK iLoud Precision 6 Díky softwaru X‑MONITOR poslouchejte od monitoringu přes hi‑fi až po emulaci TV i mobilu

Možná už jste zaregistrovali velmi populární minimalistické monitory iLoud Micro nebo větší, ale stále na svůj ohromný zvuk malé iLoud MTM. To jsou monitory, které za mě jako video editora a posluchače znějí nádherně. Nečekejte hodnocení pro muzikanty a zvukaře.

>>>
Recenze

Monitory IK Multimedia iLoud Precision 6, které se vám přizpůsobí Studiové, aktivní a referenční monitory s nově vyvinutou pokročilou ovládací aplikací X‑Monitor

Do studia jsem dostal na otestování novou řadu monitorů pro blízký poslech iLoud Precision 6 od italské firmy IK Multimedia.

>>>
Recenze

Jak Ladislav Šiška ve svém studiu snímá bicí Aneb CDMK6 a Kick od Avantone Pro na bicí, tabla i djembé

Měl jsem možnost u sebe ve studiu vyzkoušet set mikrofonů CDMK6 a Kick značky Avantone Pro určené zejména pro snímání bicích. Protože mám bohatší sadu, mikrofonní set jsem ještě doplnil samostatnými mikrofony Atom pro snímání tomů.

>>>
Recenze

Warm Audio WA CX12, Avantone Pro CV‑12BLA a BV‑1 mkII Originální C‑12 v nové epoše mikrofonní techniky

I když není C‑12 primárně předmětem této recenze, pojďme si krátce shrnout, jak to bylo s originální předlohou.

>>>
Recenze

Profesionální studiové procesory v kytarové krabičce? Nové UAFX Společnost Universal Audio představila překvapivou řadu kytarových efektů studiové kvality

Kontrolní otázka: Kolik vojáků se vejde do západoněmeckého obrněného transportéru? A kolik studiových efektů se vejde do jedné kytarové krabičky?

>>>
Recenze

IK Multimedia: Z-TONE DI To je ten DI box, který jste sháněli!

O DI (neboli direct injection) boxech se mezi zvukaři vedou stejně horlivé debaty jako třeba o mikrofonech, kompresorech, reproduktorech nebo jakémkoliv jiném gearu. Jsme holt horliví diskutéři a často jenom to :-).

>>>
Recenze

Emulace tří kompresorů – Universal Audio UAFX 1176 Pedal Jeden z nejlepších studiových kompresorů (co kdy svět spatřil a slyšel) v „malé kytarové” krabičce

Téměř v každém „slušnějším” nahrávacím studiu mají originál (analogový, hardwarový) UA Classic 1176 Compressor (nebo jeho kopie). Cena originálních kusů je vysoká. Za původní staré kousky chtějí na platformě eBay běžně i přes dvě stě tisíc. Nahrávali přes něj Led Zeppelin, The Rolling Stones, Michael Jackson… a tisíce dalších.

>>>
Recenze

Teri Čikoš: Numa X Piano je naozaj svojím výnimočným spôsobom skvost Uživatelská recenze stage pian italského výrobce Studiologic řady Numa

Spolupráca s DISK Multimedia ma veľmi potešila, keďže som v tom období hľadala vhodný hudobný nástroj na koncerty. Talianska značka StudioLogic mi bola už známa, lebo pred nejakým obdobím som vlastnila stage piano Numa Compact.

>>>
Recenze

ESI Amber i1 je zvuková karta pro stream
i muziku
Maličká zvukovka se zaměřením na streamery. Ale ani hudebníci nepřijdou zkrátka.

Při rychlém čtení propagačních letáků lze nabýt dojmu, že karta je určena především pro tvůrce streamů, rozhovorů či podcastů. Ty bude zajímat jeden mikrofonní vstup a dva stereo vstupy RCA, pro připojení mixpultu či jiného zdroje na podkres.

>>>
Recenze