logo Disk

Výpis - Tag

Kytarový pedál UAFX Lion '68 Super Lead Amp

Je hezké, jak nás výrobci klonů a simulací kytarových boxů a aparátů nechávají řešit oblíbený rébus. O jaký aparát to asi půjde, když se jmenuje Lion ‘68 Super Lead? A modří vědí. Marshall „čtyřdíra”, legenda legend. Zahrát si na originál dnes ovšem může málokdo.

>>>
Recenze

Universal Audio UAFX Lion ’68 Super Lead Amp

Společnost Universal Audio přišla předloni na trh s velmi povedenou simulací tří ikonických komb v kytarovém pedálu: Fender Tweed, Fender Deluxe a Vox AC30. Čekalo se, zda ve stejné edici bude následovat i nejslavnější rockový aparát Marshall.

>>>
Recenze

Korekční systém pro monitoring IK Multimedia ARC Studio

Během své dlouholeté praxe jsem navštívil mnoho studií. Velkých i menších, známých i méně známých. Každá režie má v rámci svých možností nějak zpracovanou akustiku místnosti poslech–monitoring. Ale stejně jako v životě, není vždy vše zcela ideální.

>>>
Recenze

Kvalitní pedál, co si zaslouží svou cenu: UAFX Heavenly Plate Reverb

„Dej mi tam na vokál trochu nějaký ten efekt, dík.“ To je hláška, kterou jsem na koncertech slyšel od různých zpěváků asi tisíckrát. Většinou měli na mysli reverb neboli „dozvuk“. Ano, dozvuk je doslovný překlad z překladače Google.

>>>
Recenze

Zdařilá simulace analogového echa: UAFX Orion Tape Echo

Kdysi dávno jsem měl tu čest a chvíli jsem měl doma echo (delay) s magnetofonovým páskem. Bohužel nebylo moje. Matně si vzpomínám, že to byl nějaký typ Echolany, pásek v tom byl již značně ojetý, ale přesto mě to zcela uchvátilo.

>>>
Recenze

Takový hezký standard pro vaše studio – Universal Audio SC‑1 Standard

V záplavě dostupných mikrofonů na trhu se spoustou funkcí a vychytávek je občas dobré najít i nějaký dobrý, normální, běžný, solidní, standardní…, prostě takový mikrofon, jakým je Universal Audio SC‑1 Standard Condenser Microphone.

>>>
Recenze

Warm Audio WA‑1B – jednokanálový lampový kompresor

Texaskou firmu Warm Audio, jež se zabývá výrobou studiových zařízení a mikrofonů na základě klasických předloh prémiových značek, které se v hudebním světě podílely na zvuku těch nejlepších alb, nebude nutné již více představovat.

>>>
Recenze

Co umí IK Multimedia iRig HD X? Všechno. No skoro, kafe vám neuvaří

Nemáte moc místa na stole? Nemáte místo na krabičky? Nemáte peníze na drahé lampové zesilovače, ale rádi byste si vyzkoušeli, jaký mají zvuk? Je tu pro vás řešení – iRig HD X!

>>>
Recenze

Recenze: Universal Audio - UAFX Lion '68 (Musicstage.cz)


Plnokrevný lampový zvuk legendárních britských zesilovačů Marshall přináší kytaristům prestižní výrobce Universal Audio v kompaktním balení kytarového stompboxu. Model s označením Lion ‘68 Super Lead Amp díky špičkovému UAD modelingu pomyslně oživuje feel, dynamiku a šťavnatost tří stowattových plexi zesilovačů: Super Lead, Super Bass a "Brown". Jde tedy o zvuk, který známe z nahrávek kapel jako AC/DC, Led Zeppelin, Van Halen či od samotného Jimiho Hendrixe. 
Navíc tento robustní dvoukanálový “amp‑in‑a‑box”, který si rovněž skvěle rozumí s jinými kytarovými krabičkami, nabídne i simulace osvědčených reproboxů a ovládání z přehledné mobilní aplikace. Dočkáme se vzkříšení rockové legendy, která nás svým zvukem inspiruje už několik desetiletí?

Více v recenzi na musicstage.cz.

Přečíst celou recenzi

Koupit Lion ‘68 Super Lead Amp na shop.disk.cz

Přečtěte si také:

Universal Audio – 4 nové pedály UAFX

Universal Audio uvádí na trh další 4 modely dnes již velmi oblíbených pedálů série UAFX. Tentokrát se (nejen) kytaristé mohou těšit na: UAFX Lion ‘68 Super Lead Amp Pedal, kter…

Universal Audio: Sleva na UAFX a OX Amp

Kytaristé, zbystřete pozornost! Do 9. července 2024 pro vás máme velice příjemné ceny na vybrané kytarové stompboxy řady UAFX včetně jedinečného OX Amp Top Box. Tak si můžete zbyte…

>>>
Recenze

RØDE Wireless Pro – jeden přijímač, dva vysílače s dosahem až 260 m

32bitový interní záznam, ale také nabíjecí pouzdro a spousta doplňků, které budete potřebovat. Pokud vybíráte bezdrátové mikrofony, duální set RØDE Wireless Pro nabízí spoustu výhod. 

>>>
Recenze