logo Disk

Stream - Kategorie

Richard Scheufler: Moje cesta od analogu k digitálu Hudební příběh geniálního basisty a jednoho z nejvýraznějších tvůrců současné české hudební scény

Kategorie: Studio - VIP Richard Scheufler | 15.06.23

Dětství přeskočím, bylo by jistě o čem psát, bylo celé o hudbě. Ale začnu rokem 1986, kdy jsem se vrátil ze základní vojenské služby. Jen bych v krátkosti zmínil, že jsem ji prožil u posádkové hudby v Kroměříži.

>>>

Katarína Máliková a Sibelius Ultimate Nová verze notačního SW demonstrovaná na aranžérském a skladatelském projektu Postalgia Symphonic

Katarína Máliková ve spolupráci s DISK Multimedia otestovala novou verzi notačního softwaru Sibelius Ultimate a natočila pro nás video při práci na svém rozsáhlém aranžérském a skladatelském projektu Postalgia Symphonic, kdy své stejnojmenné druhé album zaranžovala do symfonické podoby a uvedla ve spolupráci s Jihočeskou filharmonií.

>>>
VIP

Co nám prozradí studioví mistři zvuku:
Alan Parsons
Učme se od těch nejlepších

Alan Parsons je žijící legendou mezi zvukovými mistry. Byl nominován na 13 cen Grammy a v roce 2019 pak i cenu obdržel. Jeho přednášky a workshopy praskají ve švech. Nebojí se na nich otevřeně a s nadhledem předávat vše, co se stačil naučit. A je toho hodně, jeho život byl a je více než pestrý. Velká část jeho žáků ho považuje za skutečného génia!

>>>
VIP

Co nám prozradí studioví mistři zvuku: Bruce Swedien Učme se od těch nejlepších

Bruce Swedien patří mezi zvukové mistry, kteří inspirují a budou inspirovat generace zvukařů. To, jak pracoval s hudebníky, ale i vlastní proces natáčení i míchaní nese jeho jasný rukopis. O spoustu znalostí se dokázal podělit, popsat je. Podívejme se na ně.

>>>
VIP

PSI Audio ve studiu BIOTECH Rozhovor o studiových monitorech A21–M

Před pár lety jsem se začal poohlížet po novém páru monitorů. Používal jsem moře let APS Coax a Aeon. Ty stále mám, ale chtěl jsem nové přesné nearfield monitory. A co si budeme povídat, i změnu, která mi nabídne nový pohled a radost ze zvuku. Takže začalo hledání nearfield monitorů, které doplní moje velké main monitory Harris Grant Boxer T5.

>>>
Recenze

Katarína Máliková: elektronika poskytuje více možností práce se zvukem Rozhovor o propojení klasického vzdělání s moderními hudebními technologiemi

Skladatelka a zpěvačka Katarína Máliková ve své tvorbě citlivě propojuje klasické hudební vzdělání, cit pro slovenskou lidovou hudbu, hru na klavír a v neposlední řadě technologie elektronické hudby.

>>>
VIP

Rapper, básník, ilustrátor a spisovatel MC Gey alias Jakub Rafael Legendární stroj Akai MPC, který je v pozadí legendárních hip-hop alb z 90. let mě vždy fascinoval

Muziku měl rád od mala, jako každý normální člověk. Z domova měl základ od Nirvany přes Pink Floyd, Queen až po Jarka Nohavicu. Všechny tyhle kapely ho ovlivnily. A jeho táta měl doma synťák Korg Poly 800, na který spolu s bráchou hráli.

>>>
VIP

Lukáš Chromek: Produkce Rozhovor nejen o práci ve studiu, produkci a lásce k hudbě

V závěrečné části velkého třídílného (1. díl 2. díl) rozhovoru s kytaristou, skladatelem a zvukovým mistrem Lukášem Chromkem, se zaměříme na neodmyslitelnou, ale často opomíjenou disciplínu v tvůrčím procesu nahrávání – práci producenta.

>>>
Co se děje

Elysia Mpressor Profesionálové sázejí na kvalitu

Profesionálové, kteří mají se zvukem a produkty studiových značek bohaté zkušenosti, vědí, kde hledat kvalitu. Proto i skladatel, muzikant, zpěvák, producent a frontman několika kapel David Koller pořizuje pro svou studiovou i live produkci pouze výrobky značek, které jsou synonymem profesionálního a osobitého zvuku.

>>>
VIP

Lukáš Chromek: Nahrávání Rozhovor nejen o práci ve studiu, produkci a lásce k hudbě

Přinášíme vám druhou část rozhovoru s kytaristou, skladatelem, producentem a zvukovým mistrem Lukášem Chromkem, který má svém kontě spolupráce s interprety jako např. Ewa Farna, Karel Gott, David Koller, Richard Krajčo, Boris Carloff, Klára Vytisková a další.

>>>
Co se děje