logo Disk

Stream - Kategorie

Co nám prozradí studioví mistři zvuku: Bruce Swedien Učme se od těch nejlepších

Kategorie: Studio - VIP Ondřej Jirásek | 21.07.22

Bruce Swedien patří mezi zvukové mistry, kteří inspirují a budou inspirovat generace zvukařů. To, jak pracoval s hudebníky, ale i vlastní proces natáčení i míchaní nese jeho jasný rukopis. O spoustu znalostí se dokázal podělit, popsat je. Podívejme se na ně.

>>>

PSI Audio ve studiu BIOTECH Rozhovor o studiových monitorech A21–M

Před pár lety jsem se začal poohlížet po novém páru monitorů. Používal jsem moře let APS Coax a Aeon. Ty stále mám, ale chtěl jsem nové přesné nearfield monitory. A co si budeme povídat, i změnu, která mi nabídne nový pohled a radost ze zvuku. Takže začalo hledání nearfield monitorů, které doplní moje velké main monitory Harris Grant Boxer T5.

>>>
Recenze

Katarína Máliková: elektronika poskytuje více možností práce se zvukem Rozhovor o propojení klasického vzdělání s moderními hudebními technologiemi

Skladatelka a zpěvačka Katarína Máliková ve své tvorbě citlivě propojuje klasické hudební vzdělání, cit pro slovenskou lidovou hudbu, hru na klavír a v neposlední řadě technologie elektronické hudby.

>>>
VIP

Rapper, básník, ilustrátor a spisovatel MC Gey alias Jakub Rafael Legendární stroj Akai MPC, který je v pozadí legendárních hip-hop alb z 90. let mě vždy fascinoval

Muziku měl rád od mala, jako každý normální člověk. Z domova měl základ od Nirvany přes Pink Floyd, Queen až po Jarka Nohavicu. Všechny tyhle kapely ho ovlivnily. A jeho táta měl doma synťák Korg Poly 800, na který spolu s bráchou hráli.

>>>
VIP

Lukáš Chromek: Produkce Rozhovor nejen o práci ve studiu, produkci a lásce k hudbě

V závěrečné části velkého třídílného (1. díl 2. díl) rozhovoru s kytaristou, skladatelem a zvukovým mistrem Lukášem Chromkem, se zaměříme na neodmyslitelnou, ale často opomíjenou disciplínu v tvůrčím procesu nahrávání – práci producenta.

>>>
Co se děje

Elysia Mpressor Profesionálové sázejí na kvalitu

Profesionálové, kteří mají se zvukem a produkty studiových značek bohaté zkušenosti, vědí, kde hledat kvalitu. Proto i skladatel, muzikant, zpěvák, producent a frontman několika kapel David Koller pořizuje pro svou studiovou i live produkci pouze výrobky značek, které jsou synonymem profesionálního a osobitého zvuku.

>>>
VIP

Lukáš Chromek: Nahrávání Rozhovor nejen o práci ve studiu, produkci a lásce k hudbě

Přinášíme vám druhou část rozhovoru s kytaristou, skladatelem, producentem a zvukovým mistrem Lukášem Chromkem, který má svém kontě spolupráce s interprety jako např. Ewa Farna, Karel Gott, David Koller, Richard Krajčo, Boris Carloff, Klára Vytisková a další.

>>>
Co se děje

Lukáš Chromek: Nejdůležitější je neztratit vášeň a tah na branku Rozhovor nejen o práci ve studiu, produkci a lásce k hudbě

Lukáš Chromek patří k jedné z mála hudebních renesančních osobností u nás. Jeho aktivity se rovněž neomezují pouze na působení v české kotlině. V hudebním průmyslu zastává úspěšně hned několik rolí od skladatele, kytaristy až po zvukového mistra a producenta.

>>>
Co se děje

Ondřej Jirásek: mikrofony Avantone Pro nahrály bicí na jedničku! Fagot, bicí a kufřík mikrofonů CDMK. Jak to jde dohromady?

Ondřej Jirásek píše hudbu různých žánrů, učí na JAMU instrumentalisty i skladatele, na VUT audio inženýry. Ve studiu Škroupova má roztočený koncert pro fagot, kde hrají i bicí. Zaznamenával je přes mikrofony Avantone Pro. Co říká na jejich zvuk?  Ptá se ho Jarda Musil. Poslechněte si hrubé vzorky bicích ze studia!

>>>
VIP

Michal „Majkláč“ Novák: Při tvorbě online kurzů je technika stěžejní Jak vznikají online kurzy v umělecké škole Artmaster?

Hudební školu Art Master založili Radim Vysoký s Michalem „Majkláčem“ Novákem v roce 2018. Nabrali skvělé lektory a během několika měsíců se s individuálními kurzy roztrhl pytel. Ani online kurzy na sebe nenechaly dlouho čekat a právě při jejich výrobě vznikla naše vzájemná spolupráce.

>>>
Aktuality