logo Disk

Stream - Kategorie

Jak automatizovat záběrování v PTZ kamerách Canon CR-N500 a CR-N700

Kategorie: Film & Video - Tipy & Triky Vít Valenta | 25.09.23

Canon PTZ kamery CR-N500 a CR-N700 se pyšní řadou kvalitně zpracovaných funkcí. Spolehlivé automatické ostření, kvalitní optika, ovládací prvky společné s ostatními high-end Canon kamerami, pro snadné kombinování v broadcastovém prostředí. Nově si můžete přikoupit plugin, funkci Autotrackingu, ke které se objevila druhá zajímavá funkce Auto Loop.

>>>

Používáme mikrofon shotgun pro podcasty a streamování Dokáže přesně zacílit zdroj zvuku.

Pomocí mikrofonů do ruky nebo na klopu natáčíme kontaktně. Často jsou vidět v záběrech a leckdy mohou mít díky všesměrové charakteristice příliš rozmazaný zvuk. Zkuste pracovat s mikrofony typu shotgun. Jsou úzce směrové a dokáží zdroj zvuku – herce přesně zacílit.

>>>
Tipy & Triky

Tři setupy pro nahrávání podcastu na cestách Sbalíte je do batohu a poskytnou perfektní zvuk!

Nejlepší reportáže vznikají na autentickém místě. Není nad to sbalit si podcastový setup pro do batohu a vyrazit do světa. Co vše budete potřebovat? Např. mobilní telefon, malou zvukovou kartu a mikrofony. Anebo i laptop či přenosnou konzoli. Podívejte se na tři setupy od RØDE, které snadno sestavíte. A které vám poskytnou zcela profesionální zvuk.

>>>
Tipy & Triky

Jak připojit externí mikrofon k smartphonu S mikrofony a mini zvukovými kartami RØDE je to hračka

Chytré telefony mají odlišné vstupy či výstupy: USB-C, Lightning a 3,5 mm jack. Do nich můžete zapojit externí mikrofon a nahrávat ve studiové kvalitě. Potřebujete ale vědět, jaké máte použít redukce, mini zvukové karty i mikrofony. Poradíme vám, jak na to. A seznámíme vás s produkty RØDE, které tohle bezvadně dovedou.

>>>
Tipy & Triky

Točíme video: kdy mikrofon lavalier a kdy shotgun

Video mikrofony shotgun a lavalier jsou technicky určeny pro jiný způsob nahrávání zvuku.  Pokud je použijeme správně, získáme kvalitní zvuk k videu. Pokud ne, můžeme se zhrozit, co jsme to natočili. A postprodukce už příliš nepomůže.

>>>
Tipy & Triky

Dokonalý zvuk při používání RØDE Wireless GO II se zrcadlovkou 5 snadných kroků

Bezdrátový mikrofonní set RØDE Wireless GO II zaznamená zvuk v rozhlasové kvalitě. Společně se zrcadlovkou budete mít dokonalé filmové vybavení. Při nahrávání zvuku musíte ale ohlídat několik velice důležitých úrovní. Poradíme vám jak.

>>>
Tipy & Triky

Kompletní průvodce redukcemi a kabely RODE Používejte správná připojení!

Pokud chcete mít u videa krásný čistý zvuk, měli byste pro připojení mikrofonu k zrcadlovce, ke kameře, k počítači, k rekordéru, k mobilnímu telefonu použít správný kabel se správnými konektory. Vytvořili jsme proto pro vás kompletního průvodce, ve kterém najdete všechny kabely, redukce a adaptéry od RØDE.

>>>
Tipy & Triky

Stream set DUO

Sety jsou koncipovány jako pro začátečníky, ale kvalita obrazu a zvuku je velmi dobrá, nebude se za ni stydět ani pokročilý producent.

>>>
Tipy & Triky

Interkom vestavěný ve video převodníku

Nový firmware, nová funkce. Funkcionalita interkomu je v současné době přidávána do softwaru Kiloview převodníků, tedy enkodérů a dekodérů pro IP video, i některé NDI převodníky mají již své kompatibilní zástupce.

>>>
Tipy & Triky

5 tipů jak vytvořit poutavý krátký film od Jess dela Merced, úspěšné režisérky

Dnešní filmový divák si žádá zkratku, video, které jde hned na dřeň. Proto má výhodu tzv. krátký film. Umíte jej natočit? Podívejte se na 5 fungujících tipů od mladé a velmi úspěšné režisérky, natočte kratky film a vyhrajte!

>>>
Tipy & Triky