Jsme moc rádi, že se nás zásobujete dotazy. Jeden z těch dotazů byl i o tom, jak v Abletonu funguje limiter, EQ, kompresor, gate a tak podobně. A tak se Patrik Veltruský nechal inspirovat a tady je díl o EQ.
>>>Udělejte si pořádek ve všech samplech, které máte nastahovány. To radí Patrik Veltruský v dalším dílu seriálu o Abletonu a tak obecně o všem kolem začátků produkce.
>>>I když je Ableton pohodlně ovladatelný pomocí myši a klávesnice, při živém vystoupení se člověk přece jen chce trošku odvázat. A v takovém případě se nevyplatí mžourat na klávesnici nebo se trefovat do malých "čudlíků" myší. Potřebujete kontrolér. A Patrik Veltruský vám vysvětlí, jak si jeho pomocí Ableton podmanit.
>>>Není důležité jen dobře nahrát. Musíte také umět zvuk upravovat. Především pokud nahráváte ve zhoršených (domácích podmínkách). Jak na to vám ukáže v dalším dílu seriálu o Abletonu Patrik Veltruský.
>>>Program Ableton Live má už v názvu slovo „živě". Právě proto, že je pro tento způsob použití primárně určen. Patrik Veltruský vám v dalším pokračování vysvětlí, jak svou živou produkci rozjet co nejelegantněji...
>>>Určitě někdy máte pocit, že váš zvuk není dostatečně hutný. Nepomáhá přidávat basy, nepomáhá komprese, ani žádné efekty. To, co vám pomůže, je další fígl Patrika Veltruského v jeho seriálu o Ableton Live.
>>>Všechny současné DAW aplikace už většinou obsahují v základní instalaci takové množství efektů, že by si uživatelé mohli vystačit bez rozšíření. Ableton Live není výjimkou. Jenže nám uživatelům (audio aplikací) to nikdy stačit nebude, protože vždycky chceme něco unikátního. Jak tedy Ableton rozšířit?
>>>