logo Disk

Ableton od začátku: Bicí Pátý díl seriálu návodů pro Ableton Live

V minulých dílech jsme si ukázali, kde v Abletonu Live co a jak nastavit. Seznámili jsme se s pracovním prostředím a teď je na čase začít tvořit.  Připomínáme, že Ableton můžete mít na měsíc zdarma. Stačí si jej stáhnout ze stránek výrobce.

Kategorie: Studio - Tipy & Triky
Patrik Veltruský | 23. února 2015

Logickým prvním krokem pro tvorbu hudby je tvorba rytmiky. V dnešním videu se tedy naučíte, jak si z jednotlivých samplů vytvoříte bicí doprovod. Nepotřebujete k tomu nic jiného než Ableton Live. 

Uživatelem Abletonu Live se nemusíte stát jen tak, že si koupíte (nebo zkusíte) plnou verzi. Spousta výrobců audio zařízení považuje Ableton za tak dobrý nástroj, že svým uživatelům přináší odlehčenou verzi Lite. Najdete ji třeba u AKAI MPK 249, zvukovek M-Audio M-Track nebo kontrolérů Axiom. Pokud některý z těchto produktů používáte a Ableton Live jste nenainstalovali, je to chyba, která se ale dá napravit... 

Pokud se vám seriál líbí, určitě si prohlédněte i jeho další díly.

A pokud vás zajímá nějaké konkrétní téma z problematiky práce s Abletonem, využijte komentáře pod článkem a nebojte se zeptat. Všechny otázky zpracujeme a odpovědi zařadíme do dalších dílů našeho seriálu. 

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře