logo Disk

Elysia Mpressor Profesionálové sázejí na kvalitu

Profesionálové, kteří mají se zvukem a produkty studiových značek bohaté zkušenosti, vědí, kde hledat kvalitu. Proto i skladatel, muzikant, zpěvák, producent a frontman několika kapel David Koller pořizuje pro svou studiovou i live produkci pouze výrobky značek, které jsou synonymem profesionálního a osobitého zvuku.

Kategorie: Studio - VIP
DISK | 21. prosince 2021

Mezi nimi samozřejmě nemůže chybět ani německá Elysia, která se už téměř dvě desetiletí zaměřuje na vývoj a výrobu špičkových analogových studiových procesorů, jako jsou předzesilovače, kompresory, ekvalizéry a další. Své produkty nabízí ve formě 19“, API 500 verzí a populární mobilní série Qube. Na rozdíl od většiny ostatních výrobců mají menší verze procesorů Elysia všechny funkce, ovládací prvky a kvalitu zvuku zachovány.

Elysia ve studiu

V Davidových studiích se už o špičkový zvuk stará vlajková loď značky Elysia jedinečný masteringový kompresor se soft limiterem a Niveau Filtrem Alpha Compressor. K čistému a přirozenému náběru slouží mezi jinými i osm nadstandardně vybavených API 500 předzesilovačů Skulpter 500 s filtrem „sound shaper“ a kompresorem.

Elysia pro Live sound

O profesionální zvuk Davidových projektů se už víc než deset let stará odborník na slovo vzatý Petr Kaláb. Po vynikajících zkušenostech se značkou Elysia se David společně s Petrem rozhodli zařadit produkty této německé značky i do výběru Buss kompresorů na bicí pro live produkce. Kromě procesorů jiných značek měli k dispozici i XpressorMpressor. O tom, proč nakonec padla volba právě na Mpressor, Petr říká:

Elysia Mpressor jsme vybrali pro kompresi podskupiny s bicími z několika důvodů. Hlavní důvod byl to, jak se chová Mpressor v extrémnějších nastaveních (redukce gainu o 12 dB a podobně), což je pro live zvuk z mého pohledu zásadní. Při zvučení je důležité reagovat co nejrychleji na neustále měnící se podmínky, ať už to je samotná hra na nástroj, v tomto případě bicí, anebo změny ve zvuku při různém akustickém tlaku různých PA aparátu. Přesně nastavitelný attack, který propustí přesně tolik transientů, kolik je potřeba a dostatečně rychlý release (10 ms), díky kterému je možné celkový zvuk bicích ztučnit a “nafouknout” při zachování přirozeného zvuku. I přes velkou redukci gainu dokáže Mpressor znít přirozeně. Zajímavou funkcí je pak AutoFast (variabilní attack) který dokáže pomoct v případě nedostatečného špičkového výkonu PA. Užitečný je i Niveau Filter, který kromě jiného umožňuje dorovnat změny barvy při vyšší kompresi. Příjemným bonusem je poměr dry/wet, který mi na ostatních kompresorech dost chybí.

Petr Kaláb, mistr zvuku

V čem je Mpressor jedinečný?

Mpressor je nenapodobitelný nástroj pro moderní zpracování dynamiky. Stojí vysoce nad obdobnými produkty jiných značek. Poskytuje navíc i speciální funkce, díky nimž produkuje vynikající zvuk s hudebním zabarvením, nabízí extrémní možnosti zpracování a dává neomezený prostor k nezvyklým tvůrčím postupům a novým barvám. Kromě klasických aplikací bez ohledu na žánr jsou doménami Mpressoru i groovy komprese, nestandardní efekty a kreativní zvukový design.

K jeho nadstandardní kvalitě přispívá poctivá německá konstrukce s přísně diskrétní topologií, která používá výběrové komponenty nejvyšší kvality. Výsledkem je kvalitní, čistý a přirozený hudební zvuk i při extrémním nastavení parametrů.

Pokud opravdu myslíte na kvalitní šťavnatý zvuk, myslíte na Elysia Mpressor. Možná o tom ale ještě nevíte.

Koupit Mpressor na shop.disk.cz

Portfolio značky Elysia na shop.disk.cz

Přečtěte si také:

Čankišou ve studiu Davida Kollera - díl 1. Rytmika

Jirka TOPOL  patří mezi vyhledávané zukaře live (Elán, Lucie, Kryštof) i ve studiu. Ve video interview zpovídáme Topola a Martina Krajíčka z Čankišou, jak se jim točilo ve studiu D…

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře