logo Disk

KS Digital – nová značka v našem portfoliu

Stále se snažíme pro vás, naše věrné zákazníky, aktivně vyhledávat nové zajímavé a inovativní značky anebo naopak získávat ty zavedené, úspěšné a velké, ke kterým my sami vzhlížíme a rádi bychom si jejich produkty vybavili naše nahrávací studia. Získat takové značky stojí znatelně více úsilí, ale o to větší radost to přináší…

Kategorie: Studio - Aktuality
DISK | 28. června 2024

A přesně takovou značkou je KS Digital, prestižní německý výrobce studiových a masteringových monitorů pro nejnáročnější zvukové profesionály.

Hlavní filozofie značky

Společnost KS Digital byla založená inženýry Dieterem Kleinem a Johannesem Sieglerem (odtud KS) v roce 1996 a rychle se stala jedním z předních hráčů v oblasti poslechových monitorů. Cílem nebylo vytvořit reproduktory, které v uvozovkách „pouze“ přenášejí vyrovnaný zvuk a dynamiku hudby, ale snaží se posluchačovi doručit nějakou emoci, přidanou hodnotu – a to se zde podle nás jednoznačně povedlo.

Revoluční technologie

Prvním počinem společnosti byl aktivní dvoupásmový monitor s digitálně řízeným EQ řady ADM. Tyto monitory přijímaly jak analogové, tak i digitální signály AES/EBU. Používaly proprietární technologii zvanou FIRTEC (Finite Impulse Response). Bez zabíhání do technických detailů je tato technologie poměrně jednoduchá, ale přinesla zcela revoluční výsledky. Každý monitor má naměřenou odezvu svých měničů (reproduktorů). Tato měření jsou uložena v DSP (digitálním signálovém procesoru) uvnitř monitoru, takže reproduktor „ví“, jak měniče ovlivňují zvuk, který jimi prochází. DSP sleduje původní vstupní signál i výstup do měničů a na základě odchylek signál upraví na vstupní kvalitu před samotným zesílením.

Tento proces vylepšuje několik věcí. Samozřejmě ekvalizaci, ale ještě důležitější je fázová soudržnost, což je faktor, který mnoho výrobců neřeší. Technologie FIRTEC je dále rozvíjena a sleduje dnes ještě více parametrů.

Když se pak podíváme na seznam zákazníků a uživatelů monitorů této značky, je jasné, že se zde jedná o něco výjimečného. Vedle zvučných komerčních studií byl jedním z prvních zákazníků samotný Stevie Wonder, BB King a do svých studií si ozvučení KS vybrala i kapela KISS, Jay‑Z, Foreigner, Toto, Status Quo a další.

Zmíněná technologii FIRTEC, která zajišťuje fázově lineární a impulzně přesnou reprodukci, začala být poptávána také ve světě Hi‑fi, což později vedlo ke spojení KS Digital se společností Backes & Müller GmbH, která se na Hi‑fi reprodukci specializuje.

Výroba a vývoj obou společností se nachází v Saarbrückenu, kde se vyrábějí i všechny důležité části monitorů, jako jsou ozvučnice, elektronika, reproduktory a ostatní komponenty. Díky tomu může společnost nabídnout udržet, a především kontrolovat vysokou kvalitu svých produktů.

Johannes Siegler, ředitel společnosti KS Digital GmbH, studoval elektrotechniku se zaměřením na zvukovou techniku na Saarland University. Již při škole provozoval profesionální nahrávací studio, orientující se na jazz, rock/pop a nové žánry. V roce 1996 založil společnost KS Digital a je autorem mnoho inovací.

Dalším ředitelem společnosti je André Hammerschmidt, který je zapojen do výroby, kvality, nákupu a vývoje. V roce 2022 se stal třetím ředitelem společnosti.

Spoluzakladatel Ing. Dieter Klein se zabývá vývojem a výrobou aktivních reproduktorů pro ozvučení a hudební průmysl již od roku 1975. Podílel se na ozvučení mnoha divadel a veřejných budov po celém světě.

Produktové řady – vybere si každý

Portfolio společnosti pokryje všechny možné aplikace, od poslechových studiových monitorů, kde vedle klasických 2 a 3pásmových monitorů naleznete i koaxiální řadu C‑Reference Line, která díky své konstrukci nabízí zcela fázově lineární poslech. Od roku 2022 společnost nabízí také immersivní sestavy reproduktorů od systémů Dolby Atmos až po 32K multikanálové instalace v muzeích, řešení určená pro výzkum či pro vícestopé ozvučení.

C‑Reference Line

Tato řada nabízí koaxiální monitory (C5, C8, C88), které můžete doplnit o subwoofer B88. Reproduktory jsou pečlivě sladěny a nabízejí profesionální zvukovou kvalitu v širokém spektru. C5 je ideální pro menší produkce a blízký precizní poslech, zatímco C88 je určen již pro velké poslechové režie, kde potřebujete vyšší výkon. C88 je také díky rozměrům měniče schopen věrně reprodukovat kapku širší frekvenční pásma, ovšem každý monitor z řady C‑Reference doručí velice podobný zážitek a zcela přesný referenční poslech.

C88 + B88

A‑Line

A‑Line zahrnuje 2 a 3pásmové monitory (A100, A200, A500), které lze v případě potřeby opět rozšířit o subwoofer B500. Tyto monitory jsou vhodné pro širokou skupinu uživatelů pro blízké i střední poslechové vzdálenosti (dle modelu) a nabízejí vynikající reprodukci zvuku. Monitory A200 jsou díky své všestrannosti momentálně největším favoritem mezi hudebních inženýry a nejprodávanějším modelem.

A200

Závěrem

Poslechové monitory KS Digital jsou již od svého vzniku synonymem pro kvalitu, preciznost a především inovace, díky kterým přinášejí široký a zcela přesný zvukový přednes. Jejich produkty jsou oblíbené mezi hudebníky, producenty a inženýry po celém světě a my se těšíme z toho, že je teď budeme moci nabídnout i vám.

Produkty KS Digital na shop.disk.cz

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Nenalezeny žádné záznamy.

Komentáře