logo Disk

Které produkty z naší nabídky zvítězily v SOS Awards 2018? Odborná porota posuzuje přísně! Vítězné výrobky musí být nové, ale i perfektně sloužící!

Portál Sound on Sound patří mezi přední v oboru – zvukovém inženýrství. Není jen pro techniky, ale i pro muzikanty. Věnuje se novinkám, testování, radám jak nahrávat či zvučit, vede fórum, představuje zajímavé lidi, jejich práci a každoročně vyhlašuje ceny SOS. Jak dopadly ty letošní? A jak se v nich umístily výrobky z portfolia Disk Multimedia?

Kategorie: Co se děje - Události
Ondřej Jirásek | 2. února 2019
Témata: sos

Pokud se přední zvukaři a muzikanti na něčem shodnou, nejde už jen o "šeptandu", či "já si myslím"! Jejich volba má váhu. Pro co zvedli palec nahoru?

Vítězové aneb "We are the champions!"

Kategorií ve skupině vítězů bylo v roce 2018 celkem třináct. A v nich zazářilo pět značek, které máme v naší nabídce. Podívejme se na ně blíže!

Nejlepší DAW software: Ableton Live 10

Produkty Ableton se přesně trefily do jazyka současné mladé generace tvořících elektronickou hudbu. Jsou snadno pochopitelné, rychle je zvládnete, ale zároveň s nimi provedete vše, co potřebujete. Zahrnují celou škálu možností: nahrávání i využití MIDI sekvencí, unikátní "session view", "audio warping", nabízejí vlastní nástroje, efekty a samply.

Nejlepší nová kytarová technologie: Universal Audio OX

Jste kytarista a dobře víte, že lampové kombo musí být pořádně vytavené, aby vygenerovalo zkreslený a tím i plný zvuk? Ale příliš hlasité kombo dokáže na druhé straně překřičet a zamaskovat zbytek tišší kapely. Anebo naopak chcete jemný lampový, nezkreslený zvuk, ale pořádně hlasitý? To vám ale kombo nedovoluje. OX Amp Top Box umožňuje hrát a zaznamenávat zvuk lampového zesilovače v ideálním zátěžovém bodě – od jemného zatížení až po plný výkon - na libovolné úrovni hlasitosti. Zajistí, že slyšíte veškerou dynamiku a harmonickou složitost, kterou zesilovač nabízí.

Nejlepší nové efekty a HW procesory: Rupert Neve Designs 500 Series

Výrobky Rupetra Neve, poctivá „domácí kuchyně“ patří mezi nejlepší ve zvukařském řemesle. Víte, že je můžete různě poskládat do racku s šesti či deseti sloty? Různě můžete kombinovat mikrofonní předzesilovače, DI boxy, kompresory, emulátory magnetofonových pásů, limitery, enhancery, ekvalizéry ad.? Jak je propojíte a nastavíte, patří do know-how a rukopisu uznávaných mistrů zvuku. Není proto divu, že se legendární řada 500 probojovala mezi vítěze SOS!

Nejlepší nové kontroléry pro živé hraní: Native Instruments Komplete Kontrol 2

Řada muzikantů se chce soustředit na hraní a ne programovat, či pracně objevovat, kde co leží a jak se to vyvolává. Při živé produkci potřebují MIDI klaviaturu, která „obstará“ komunikaci s programy či rejstříky naprosto intuitivně. A mezi takové patří zaručeně Komplete Kontrolery od Native Instruments. Bezvadně pracují s bezvadnými NI databankami.

Komplete Kontrol série 2 nabízí moderní MIDI keyboardy té nejvyšší kvality. Dokonalá integrace ve všech DAW programech, kvalitní  klaviatura Fatar, 2x HI-RES displej, množství SW, jsou jen některé z mnoha jejích skvělých vlastností.

Komplete Kontrol S49 MK2 díky standardu NKS bezvadně "spolupracuje" jak s nástroji NI, tak i stovkami dalších. 

Nejlepší nové mixážní pulty/kontrolery: PreSonus FaderPort V2

Kdo opravdu hojně stříhá a mixuje, dobře ví, že dobrý DAW (digital audio workstation) ovladač je k nezaplacení. Že až několikanásobně zvýší produktivitu a vylepší workflow. A PreSonus takové ovladače má. Jmenují se Faderport. Uživatelé milují zvláště osmi a šestnácti kanálové verze. Ale co když tolik sběrnic kvůli prostoru na stolu nechci?

Nyní existuje i jednokanálová verze. Její vylepšení se týká zejména ergonomie ovladače. Prvky pro rychlejší, efektivnější a přehlednější práci však zůstaly zachovány: motorizovaný fader, ideální například pro real time úpravu již zaznamenané automatizace, nový velký otočný „knob“, tlačítka Mute, Solo či Rec. Nechybí ani ovladače pro přehrávání (REW, FF, Stop, Play, Rec), tlačítka pro nastavení smyčky, záznam značek, přepínání pracovních oken nebo výběr kanálu, vstup pro pedál či plná podpora uživatelského „mappingu“.

Vysoko hodnocené produkty aneb "I my jsme dobří!"

Další skupinou jsou vysoce hodnocené výrobky. Ze sedmnácti zahrnutých kategorií bodovaly čtyři z portfolia DISK Multimedia.

Počítačové audio rozhraní: RME ADI-2

Převést spojitý analogový signál do formy digitálních čísel bez ztráty kvality není hračka. A navíc do formátů, jako jsou S/PDIF, AES a ADAT, které pak posíláme do dalších jednotek v řetězci. Koordinace musí být dokonalá. Každé zaseknutí, „jitter“ se vymstí.

ADI-2 Pro FS je všestranný kompaktní dvoukanálový AD/DA převodník s Hi-End parametry, který nabízí převod analogového signálu do jmenovaných formátů. Klíčovými parametry tohoto systému jsou symetrické vstupy a výstupy, monitoring přes sluchátkový výstup. Technologie SteadyClock FS pro maximální korekci „jitterů“ a nepřesností při převodu zajišťuje "high end" kvalitu zvuku při absolutní nezávislosti na přesnosti a kvalitě řídícího synchronizačního „clocku“.

DAW Software: Steinberg Cubase 9.5

Cubase patří mezi dnes již klasické a nejrozšířenější editační i mixážní programy, zvláště pak v Evropě. Je to plnohodnotný profesionální produkční DAW audio/ midi software. Určený jak pro velká, tak i domácí studia. Zahrnuje širokou nabídku efektů, detailní možnosti editační práce i exportu smíchané skladby do různých formátů.

Mikrofony: Rode NT-SF1

Filmoví zvukaři a ruchaři dobře znají čtyřkanálové systémy a hlavně požitek, který máme při poslechu takto snímaného zvuku. Ať v exteriéru, tak interiéru. Mikrofon NT-SF1 v sobě snoubí vynikající kvalitu RØDE mikrofonů i zkušenosti ambientního snímání značky SoundField, kterou firma Rode získala akvizicí The Freedman Group. Díky čtyřem úplně novým velmi tichým kapslím TF45C v tetraedrickém poli vytváří NT-SF1 přirozené a transparentní čtyř kanálové nahrávky. Lahůdka!

Produkt pro živé zvučení: UAD-2 Live Rack

Oblíbili jste si UAD plug-iny? Jakpak by ne, hrají perfektně. Ale co když je nechcete používat jen ve studiu mezi čtyřmi stěnami, ale venku na koncertě? Pak je tu UAD-2 Live Rack! Šestnácti kanálový MADI FX procesor pro live zvučení s UAD plug-iny. Kombinací čtyř jednotek v jednom systému lze dosáhnout až 64 kanálů pro efekty UAD v reálném čase. Každá jednotka nabízí čtyř jádrový (QUAD) procesor a základní sadu plug-inů a emulací analogových procesorů. Počínaje legendárním 1176 přes Teletronix LA-2A, Pultec EQ až po další.

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře