logo Disk

Výpis - Autor

Umíte to se samplery?

Se samplery vstoupil do hudby i zcela nový způsob aranžování. Samplery však mohou být různé kvality a jejich použití super vhodné nebo zcela naopak. Podívejme se, jak při výběru sampleru do domácího studia postupovat a jak s ním pracovat, abychom skladbě co nejvíce pomohli.

>>>
Tipy & Triky

Co nám prozradí studioví mistři zvuku:
Alan Parsons

Alan Parsons je žijící legendou mezi zvukovými mistry. Byl nominován na 13 cen Grammy a v roce 2019 pak i cenu obdržel. Jeho přednášky a workshopy praskají ve švech. Nebojí se na nich otevřeně a s nadhledem předávat vše, co se stačil naučit. A je toho hodně, jeho život byl a je více než pestrý. Velká část jeho žáků ho považuje za skutečného génia!

>>>
VIP

Kombinujeme virtuální nástroje s živými

Dobrý sampler obsahuje kvalitní banku precizně upravených a perfektně znějících vzorků. Při jejich přehrávání jde ale poznat, že jsou spojovány uměle. Pokud k nim živým nástrojem dohrajete další spoje či vrstvy, melodie, figury a akordy ožijí. A nemusí jít o nijak složité pasáže.

>>>
Tipy & Triky

Nahráváme stopu po stopě: jak získat co nejlepší výsledek?

Nahrávání systémem postupného vrstvení stop má své zaručené výhody, ale nemusí vůbec dopadnout tak, jak když písníčku hraje kapela společně na pódiu. Co udělat pro to, aby skladba vestudiu dopadla stejně dobře jako na koncertu? Anebo ještě lépe?

>>>
Tipy & Triky

Proč to ve studiu nejde bez basových pastí

Ve studiu, zkušebně, učebně, koncertním sále ad. potřebujeme vyrovnanou kmitočtovou charakteristiku. Výšky a středy případně odtlumíme relativně snadno i lacino. Horší je to v basech. Tam už potřebujeme absorbéry rozměrnější, sofistikovanější a tím i dražší: basové pasti.

>>>
Tipy & Triky