logo Disk

Nejste spokojeni se zvukem? Nastavení RØDE Wireless PRO, GO a ME Tipy na práci a doladění a jak předcházet problémům při natáčení

Nedávno jsem natočil recenzi bezdrátového systému RØDE Wireless PRO, a přestože nastavení není tak složité, občas se nám stane, že záznam šumí nebo nezní čistě.

Kategorie: Film & Video - Tipy & Triky
Lukáš Fronk | 2. července 2024

Připravil jsem video, jak tomu předejít a také který bezdrátový systém si vybrat, protože PRO varianta nemusí být podmínkou pro lepší zvuk.

RØDE má v nabídce tři typy bezdrátových systémů, a i když Wireless PRO nabízí nejspolehlivější signál, spoustu funkcí a doplňků navíc, ne vždy je využijeme a ne vždy potřebujeme investovat do toho nejdražšího řešení. Tady mi právě přijde Wireless ME svou cenou velmi sympatický.

Systémy Wireless PRO, GO a ME mají čistý zvuk, ale to samé se nedá říct o bezzrcadlovkách, protože mnohdy nemají tak kvalitní předzesilovače. Ty přinášejí do zvuku nežádoucí šum. Jak tomu předejít, jak správně připojit klopový mikrofon, proč je důležité stále kontrolovat signál ve sluchátkách, jak lze levý a pravý kanál záznamu využít v náš prospěch, proč mám interní záznam do Wireless systému stále zapnutý a proč je důležité udržovat aplikace i zařízení stále aktuální, se dozvíte na videu.

A zde přehledně témata, která vás ve videu čekají

  • nežádoucí šum, práce se ziskem (gainem)
  • použití klopového mikrofonu
  • šroubovací konektor
  • záznam dvou úrovní hlasitosti
  • interní záznam do vysílače
  • bezdrátový směrový mikrofon
  • aktualizace, firmware – nové funkce

Přeji vám pohodový záznam zvuku, s RØDE jsem zatím neměl žádný problém, a pokud pro vás můžu ještě něco udělat, tak vám na všechny uvedené produkty nabízím slevu 10 % na shop.disk.cz s kódem lukasfronk. Zpátky do práce.

Řada RØDE Wireless na shop.disk.cz

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře