logo Disk

RØDECaster Pro umí multitrackový záznam i bez použití počítače Nový firmware pro podcastové studio přináší možnost vícestopého nahrávání přímo na SD kartu

Australská značka RØDE Microphones představila další významný firmware update pro RØDECaster Pro, první plně integrované podcastové produkční studio. Nový firmware verze 1.2.0. přináší rozšíření především v oblasti vícestopého záznamu, který je nově možný i přímo na microSD™ kartu bez nutnosti mít ke konzoli připojený počítač.

Kategorie: Film & Video - Aktuality
DISK | 30. dubna 2019

RØDECaster Pro je vůbec prvním plně integrovaným podcastovým produkčním studiem na světě. Bez ohledu na to, zda jste úplný začátečník nebo ostřílený broadcastingový profesionál, toto podcastové studio vám nabídne vše, co potřebujete. Je vybaveno čtyřmi mikrofonními vstupy, Bluetooth, smartphone a USB konektivitou, osmi programovatelnými pady SFX, interním nahráváním, funkcí multitrackového záznamu přes USB a nově i přímo na microSD™, velkým barevným dotykovým displejem a patentovaným hlasovým procesingem od Aphex Audio.

Jak funguje multitrackový záznam na SD?

RØDECaster Pro dokáže nahrát celkem 14 samostatných stop na SD kartu vloženou do slotu na konzoli. Jedná se o stejné stopy jako v případě záznamu přes USB do DAW v počítači, tedy:

  • Stereo ‘live mix’
  • Mono stopu pro každý ze 4 mikrofonních vstupů
  • Stereo stopy pro USB, 3.5mm TRRS, Bluetooth a SFX pad kanály

Multitrackový záznam na SD kartu se stejně jako záznam přes USB nastavuje v sekci ‘Hardware' > 'Advanced’ v menu RØDECasteru.

Pauza během nahrávání

Součástí nového firmwaru 1.2.0. pro RØDECaster Pro je i funkce umožňující pozastavit nahrávání v jakýkoli okamžik stisknutím a podržením tlačítka REC po dobu 2 vteřin. Krátkým stisknutím tlačítka se pak nahrávání opět spustí, přičemž opětovným stisknutím a podržením se nahrávání ukončí. Pro zjednodušení celého procesu došlo také k úpravě barevného podsvícení nahrávacího tlačítka:

  • Zelené podsvícení = RØDECaster Pro je připraven k nahrávání
  • Červené podsvícení = právě se nahrává
  • Blikající žluté posvícení = nahrávání je pozastavené

Podrobnější informace o nových funkcích a užitečných vylepšeních v rámci firmwaru 1.2.0. najdete pod tímto odkazem. Pokud už RØDECaster Pro vlastníte, nový firmware můžete stáhnout na rode.com/rodecasterapp.

Více o RØDECaster Pro

Kde koupit RØDECaster Pro

RØDECaster Pro: Praktický pohled profesionála s 20-letou praxí v médiích

Petr Kopčil je více jak 20 let profesionálem v médiích, ať už jde o rádio, televizi, online či offline, a zkušeností (a jistě i nesplněných snů), které se týkají ideálního technického vybavení pro tuto práci, nasbíral dost a dost. I nás tak zajímalo, jak v jeho očích obstojí konzole RØDECaster Pro, malé, skladné, ale zároveň skvěle vybavené podcastové produkční studio australské značky RØDE Microphones.

Nečekejte dokonale technickou, precizní a rozsáhlou recenzi každé uživatelské funkce tohoto all-in-one podcastového studia, ale především praktické hodnocení člověka, který za více jak dvě desetiletí v profesionálních mediích ví, co je nejdůležitější. 

Přečtěte si také:

RØDE Microphones: RØDECaster Pro

RØDECaster Pro je prvním produktem svého druhu, který kombinuje jedinečnou sadu funkcí navržených speciálně pro podcasting. Jedná se o plně integrované, podcastové produkční studio…

RODE: PodMic

PodMic je nový dynamický mikrofon pro podcasting. Má bohatý vyvážený zvuk, integrovaný pop filtr pro redukci explozivních souhlásek a interní shockmount, který spolehlivě minimaliz…

Liší se reprobedny pro podcasting, video, mix hudby nebo Hifi poslech?

Existují univerzální audio monitory? Musím mít vždy ty nejdražší? Anebo jsou pro různé účely vhodné jiné typy?

RØDECaster Pro: Malý technický zázrak pro vysílání rádia

Chtěli jste být někdy moderátorem rádia? Nebo jen tak vypouštět do světa své hluboké myšlenky? Teď máte možnost, jako nikdy dřív! Australené vyrobili zařízení, které budete milovat…

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře