logo Disk

SOS – nevoláme o pomoc, sbíráme medaile

Prestižní hudební magazín SOS (Sound On Sound) ve své každoroční soutěží ocenil tou nejvyšší známkou několik produktů z portfolia DISK Multimedia.

Kategorie: Co se děje - Události
DISK | 1. února 2024

SOS Awards je soutěž jednoho z největších a nejuznávanějších světových magazínu, který se již od roku 1985 zabývá zvukovými a nahrávacími technologiemi.

V letošním ročníku se na první příčky umístilo hned několik námi zastupovaných výrobků, z čehož máme samozřejmě velikou radost, ale především to potvrdilo naší ctižádost doručovat vám, našim zákazníkům, jen ty nejlepší produkty, které usnadní vaší práci a přinesou profesionální výsledky.

Pojďme se podívat na vítěze

V kategorii Nejlepší kytarová a basová technologie se umístil kytarový pedál TONEX společnosti IK Multimedia. Jedná se o kytarový stompbox pedál s technologii AI Machine Modeling, který umožňuje nahrát do své paměti jakýkoliv model nejvyhledávanějších kytarových a basových zesilovačů, kabinetů a pedálů s možností vlastního modelování pomoci platformy TONEX.

Více o TONEX PEDAL

TONEX Pedal na shop.disk.cz

Vítězem kategorie Nejlepší softwarový plug‑in se stal iZotope Ozone 11 společnosti Native Instruments. Ozone 11 poskytuje pokročilé nástroje využívajících umělou inteligenci pro mastering. Tento plug‑in můžete zakoupit samostatně nebo jako součást některého z balíčků KOMPLETE – který byl mimo jiné také samostatně oceněn jako nejlepší sada softwarových nástrojů pro úpravu zvuku.

Výběr softwaru od Native Instruments na shop.disk.cz

Nejlepším mikrofonním předzesilovačem se stal (a není to překvapením) Rupert Neve Design Newton Channel. Jedná se o channel strip splňující všechny moderní nároky záznamu zvuku s intuitivním ovládáním, mikrofonními preampy třídy A, 3pásmovým EQ, VCA kompresorem, funkcí Silk Texture, která vašim nahrávkám dodá analogový charakter a věhlasné výstupní transformátory RND.

Více o Newton Channel

Newton Channel na shop.disk.cz

Kategorie Vysoce hodnoceno

Do této kategorie se dostalo také několik produktů z našeho portfolia:

Cubase Pro od společnosti Steinberg. Cubase je profesionální nástroj s dlouhou tradicí, který nabízí kompletní nástroje pro nahrávání, editaci a finální úpravu (mix a mastering) zvuku. Společnost Steinberg se v soutěži umístila ještě se svým revolučním pluginem SpectraLayers Pro 10.

Cubase Pro na shop.disk.cz

Digitální piano Clavia Nord Stage 4. Piana a syntezátory této značky zde nevidíme poprvé a jistě ani naposledy. Jsou synonymem pro kvalitu, a to jak zvukovou, tak pokud jde o prvotřídní zpracování.

Více o značce Nord

Nord Stage 4 (73 kláves) na shop.disk.cz

Nord Stage 4 (88 kláves) na shop.disk.cz

Jednokanálový mikrofonní předzesilovač WA‑2MPX společnosti Warm Audio. Jedná se o lampový předzesilovač vintage konstrukce, který nabízí simulaci magnetofonového pásu, filtry pro saturaci a úpravu barvy, mikrofonní/linkový/nástrojový vstup, velký ručkový VU metr a další užitečné funkce.

WA‑2MPX na shop.disk.cz

Věříme, že některý z těchto produktů už dělá radost i vám a pokud ne, možná právě toto prestižní ohodnocení britského magazínu pomůže ve vašem rozhodování a výběru v současné široké nabídce hardwaru a softwaru.

Kompletní výsledky soutěže a všechny kategorie najdete ZDE.

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře