Švédská značka Lindell Audio věnující se zejména API 500 modulům se po létech vrací i k 19“ formátům. První vlaštovkou nové řady modro šedých krasavců je kompresor limiter LiN76. Jedná se o nejvěrnější inkarnaci legendárního FET kompresoru 1176, který se od 60. let minulého století stal nepostradatelným nástrojem všech studiových „mágů“. Pomocí něj jde nakopnout part bicích i kytar, ukázní basu i klávesy a umí srovnat zpěv nebo našlapat celou nahrávku. Ovládání tohoto všeuměla je totožné s originálem: otočné ovladače Input, Output, Attack, Release, tlačítka Ratio s možností All Buton a tlačítka volby velkého VU metru. O šťavnatý zvuk se starají transformátory vyrobené v USA.
To všechno ale můžete najít i v popisu na našem e-shopu. Co se ale takto nedozvíte, jsou poznatky, jak se LiN76 chová v praxi a co si o něm myslí zkušený studiový matador Petr Los. Není nic snazšího než si pročíst recenzi na serveru Audiozone. Jako vždy pro vás Petr kromě postřehů a názorů připravil i několik zvukových ukázek.
Dalším 19“ přírůstkem Lindell Audio je kompresor/limiter LiN2A. Už název naznačuje inspiraci legendárním LA-2A, který vdechnul duši tisícům světových nahrávek. Navzdory příjemné c…
Jsou věci, které se mění a vyvíjejí, a naopak trvalky, které se kdysi zapsaly do historie, pořád je všichni používají a potřebují je právě takové, jaké jsou. Do té druhé skupiny ro…
Legendární elektronkový optokompresor/limiter LA2A je jedním z nejpoužívanějších a pravděpodobně nejvíce kopírovaných studiových procesorů všech dob. Originál je tu s námi více než…
Poklud toužíte po ekvalizéru s profesionálním zvukem i širokým uplatněním, zbystřete! Lindell Audio uvádí novou hardwarovou lahůdku LiNTEC. Inspiraci klasickým EQP1A však vývojáři…
„Tento přístroj je opravdu vynikající ve všech směrech. Equalizer je velmi skvěle koncepčně vyveden. Je velice jemný, muzikální, ale přitom dokáže se zvukem výtečně zahýbat.“ „Kompresor měkce zabírá a velmi citlivě pracuje s nabíraným materiálem. Činí zvuk mnohem pevnějším a silnějším.“
„Závěrem chci říci, že zde se opravdu inženýři od Heritage Audio předvedli v plné kráse. Tento analogový klenot bychom si všichni (my, co ho nemáme) měli pořídit, protože svět tvrdých nul a jedniček je s ním najednou měkčí, nadýchanější a barevnější.“
Tak hodnotí muzikant a zkušený studiový inženýr Petr Los channel strip BritStrip z díly Heritage Audio. Vyzkoušel jej nejen při své studiové práci, ale i při živé produkci pro náběr smyčcového kvartetu a piána. Dokonce pro vás připravil i několik zvukových ukázek, které společně s detailním hodnocením najdete v recenzi na portálu Audiozone.cz.
Koupit BritStrip na shop.disk.cz
V novém plně analogovém channel stripu španělské značky Heritage Audio je obsaženo to nejlepší ze všech předchozích modelů. Klasický oceňovaný předzesilovač řady 73 s novými trans…
Heritage Audio sídlí v Madridu, ale kořeny jeho nejnovějšího produktu, 1U rackového channel stripu, sahají až do Velké Británie. Na základě návrhů nedávno zesnulého skvělého Rupert…
Roman se více než třicet let zabývá studiovou prací se zvukem, programováním syntetizérů i jiné techniky. Působí v několika kapelách, divadlech a přednášel hudební akustiku na JAMU a VUT. Patří proto mezi naše zkušené studiové odborníky.
Kontaktovat jej můžete na roman.jez@disk.cz
>>>