logo Disk

PreSonus Sphere: Otázky a odpovědi Odpovědi na nejčastěší otázky, které vás napadnou v souvislosti s PreSonus Sphere

Proč zvážit připojení k PreSonus Sphere, když si můžu koupit software natrvalo? Co navíc mi členství přinese? Toto jsou asi úplně první otázky, které si položí každý, kdo se o službě PreSonus Sphere dozví. Pokud jste si je položili i vy, zde jsou pro vás odpovědi.

Kategorie: Studio - Tipy & Triky
DISK | 13. července 2020

O: Chci si koupit Studio One Professional, proč bych měl zvážit své připojení k PreSonus Sphere?

Jednoduše řečeno kvůli hodnotě. Členové PreSonus Sphere dostávají licence na digitální produkty s hodnotou více než 2700 USD, včetně Studio One Professional, každého doplňku Studio One a kompletní kolekce knihoven samplů a smyček Spark, přičemž každý měsíc je přidáván nový obsah. PreSonus Sphere je dostupnější než trvalá licence Studio One Professional, ať už se připojíte k PreSonus Sphere na měsíční nebo roční bázi.

Od okamžiku připojení se k PreSonus Sphere budete mít kromě získání licencí na veškerý aktuální software PreSonusu a jeho doplňky také neustále aktuální verze tohoto softwaru. Když vyjde nová verze Studio One, členové PreSonus Sphere ji budou mít k dispozici na svém účtu při spuštění, a to bez dalších poplatků. Ale PreSonus Sphere není jen přístup ke skvělému softwaru a obsahu, je to přístup ke globální komunitě tvůrců. Členové PreSonus Sphere dostávají 30 GB cloudového úložiště zdarma se svým členstvím a mohou upgradovat na 100 GB za dalších $3,99 měsíčně. Soukromé a přizpůsobitelné pracovní prostory umožňují členům Sphere se navzájem propojit, spolupracovat, získat další pár uší pro mix, nebo jen chatovat. A to je jen začátek. Neustále se přidávají exkluzivní události, obsah, promo akce a další výhody…

Přečtěte si také:

Co nového přináší PreSonus Studio One 5?

Pátá generace DAW PreSonus Studio One posouvá možnosti hudební produkce o další pořádný kus dopředu. Ať už jde o aranžování, editaci, nahrávání, mix nebo živé vytoupení, Studio One…

O: Chci si koupit Notion, měli bych zvážit připojení k PreSonus Sphere?

PreSonus Sphere je vynikající volbou také pro uživatele Notion, protože získávají přístup nejen k Notion, ale také ke všem 42 Add-on zvukovým balíčkům Notion. To jsou vzorky nástrojů za více než $650 zaznamenané hráči z London Symphony Orchestra. Nízký měsíční nebo roční členský poplatek za PreSonus Sphere je ideální pro studenty a pedagogy s omezeným rozpočtem. Vzhledem k tomu, že cloudové úložiště v aplikaci PreSonus Sphere lze použít téměř pro jakýkoli typ souboru, mohou učitelé hudby pomocí svých pracovních prostorů Sphere vytvářet pro své studenty vlastní online plány lekcí s partiturami, výukovými materiály a dokonce i s živým chatem pro komunikaci v reálném čase.

Otázka: Jak funguje cloudové úložiště, které je součástí aplikace PreSonus Sphere?

Jakmile se přihlásíte ke svému účtu PreSonus Sphere, najdete zde kartu s přizpůsobitelnými pracovními prostory. Zde si může vytvořit nový pracovní prostor, nahrát do něj soubory a poté vyzvat další členy Sphere, aby se připojili, pokud chtějí. Jakýkoli člen PreSonus Sphere s přístupem k pracovnímu prostoru do něj může soubory nahrávat a stahovat je z něj. Živý chat umožňuje členům mezi sebou sdílet soubory v reálném čase. Součástí předplatného je 30 GB úložného prostoru a dalších 70 GB lze zakoupit za $3,99/měsíc.

O: Kolik pracovních prostorů získám jako člen PreSonus Sphere?

Tolik, kolik chcete. Pokud máte k dispozici dostatek volného úložného prostoru, múžete i nadále přidávat libovolný počet pracovních prostorů.

O: Musí být pracovní prostory sdíleny?

Ne. Každý pracovní prostor, který jako člen PreSonus Sphere vytvoříte, je soukromý, pokud do něj nepozvete jiné členy. Oprávnění pracovního prostoru jsou pro každý z nich jedinečná, takže některé pracovní prostory mohou být soukromé, zatímco jiné jsou sdílené.

O: Co je PreSonus Exchange?

PreSonus Exchange byl vydán s aplikací Studio One verze 2 jako funkce a způsob, jakým mohou uživatelé sdílet presety, zvuky, smyčky a další obsah. Členové PreSonus Sphere mají přístup k exkluzivnímu zákoutí Exchange, které je plné kurátorského obsahu od předních umělců PreSonusu.

Mrknětě jak využít PreSonus Sphere v praxi přímo při produkci ve Studio One.

O: Jak funguje Expert Chat? Je to něco jako VIP technická podpora?

Vlastně nejde o technickou podporu. Znáte přeci ty otázky, na které nemůže technická podpora odpovědět? Například jak vytvořit paralelní sběrnici komprese na bubnech? To je to, o čem je Expert Chat. Uživatelé mohou zveřejňovat své dotazy týkající se Studio One a tým Studio One expertů z celého světa dostane prostor na tyto dotazy odpovědět. Chcete vědět, jak ve Studio One udělat něco efektivněji? Zeptejte se odborníků. Nemůžete přijít na to, jak používat Frequency Splitter v Channel Editoru k přidání reverbu pouze k horní části frekvenčního spektra vokálu? Zeptejte se odborníků.

O: Zahrnuje program PreSonus Sphere opravdu každý zvukový soubor Studio One Add-on, PreSonus plugin, Notion Add-on a každou zvukovou knihovnu PreSonus? Opravdu??

Ano, skutečně. Pokud je vytvořen nebo vlastněn společností PreSonus, získají ji členové PreSonus Sphere automaticky když se připojí. Pokud stále nevěříte, podívejte se na seznam „Co je v ceně PreSonus Sphere“ v článku PreSonus Sphere: Spojeni hudbou. Sjednoceni kreativitou. nebo na stále aktualizovaný souhrn přímo na stránkách značky PreSonus.

Přečtěte si také:

PreSonus Sphere: Spojeni hudbou. Sjednoceni kreativitou.

PreSonus Sphere oslavuje zvukovou kreativitu tím, že poskytuje kompletní sadu silných nástrojů, které podporují vaši fantazii a pomáhají přenést vaši inspiraci do života. Jak to ce…

O: Na jaké exkluzivní akce budou pozváni členové PreSonus Sphere?

Členové PreSonus Sphere mohou očekávat pozvánky na online i osobní školení, kliniky, akce v síti a další.

O: Jaké jsou možnosti přímého nahrávání ze Studio One do PreSonus Sphere?

Zákazníci PreSonus Sphere najdou ve Studio One 5 následující další možnosti nahrávání souborů:

  • Song: Export Mixdown má nyní jako novou možnost publikování „Upload to PreSonus Sphere“
  • Song: Export Stems má nyní jako novou možnost publikování „Upload to PreSonus Sphere“
  • Project: Digital Release má jako novou možnost publikování „Upload to PreSonus Sphere“

U všech tří možností si uživatel bude moci jako cíl zvolit pracovní prostor. Po nahrání budou tyto soubory k dispozici ke stažení kterémukoli členovi přidružené pracovní skupiny.

Další exkluzivní funkce pro předplatitele programu PreSonus Sphere: uživatelské preference a nastavení lze nyní uložit jako zálohu do osobních pracovních prostorů na serveru PreSonus Sphere. To zahrnuje nastavení programu (externí zařízení, mapování klávesnice a barevná schémata), miniatury pluginů, konfigurace I/O, předvolby, šablony a makra. Lze uložit libovolný počet záloh. Po obnovení je každý typ souboru k dispozici samostatně.

Co dalšího vás zajímá?

Pokud vás o službě PreSonus Sphere zajímá cokoli dalšího, napište nám na mail presonus@disk.cz nebo do zprávy na našem facebooku.

Detailní informace o službě PreSonus Sphere

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře