logo Disk

Recenze: AKAI Rhythm Wolf Uživatelská recenze analogového syntezátoru

Očekávaná novinka pro milovníky analogového zvuku, kterou AKAI PRO oznámil na letošním Musik Messe ve Frankfurtu, se v Česku objevila s předstihem a my jsme měli možnost si vyzkoušet jeden z prvních kusů v Evropě vůbec.

Kategorie: Studio - Recenze | DJing - Recenze
DJ Cruz | 13. listopadu 2014

Po vybalení z, na poměry AKAI PRO, kompaktní barevné krabice se mi v rukou objevilo pevné plastové šasi s mnoha knoby, pady a postranními „nárazníky“ s imitací dřeva. Kvalita vnější konstrukce vypadá poměrně dobře a napovídá, že by Rhythm Wolf mohl něco vydržet. Zapojení proběhlo bez komplikací a rychle, 10 VDC adapter do sítě, 6,3“ TRS konektor směr zvuk. 

Syntezátor bicích

První čeho si jednoznačně všimnete je 5-hlasý analogový syntezátor bicích – vedle sebe tu najdeme kopák, perkuse, snare i dva druhy hihat (open/closed). Vše je pěkně označeno, takže máte od počátku bezproblémový přehled. Každá složka bicích (kromě hajtek) má samostatné knoby a jednoduše se tak nastavuje například volume, HF/LF filtry nebo tuning. Co mi zde trochu chybí je „clap“, nicméně věřím, že pokud si člověk vyhraje se snarem, je schopen se bez něj obejít.

Basový syntezátor

Musím souhlasit s tvrzením producentů, kteří tvrdí, že analogová syntéza má úplně jiný zvuk a atmosféru než jakákoliv její SW pluginová kopie. Je to skutečně fakt, zvuk syntezátoru Rhytm Wolf zní opravdu 100% analogově už na první poslech. Na výběr je z pilového nebo obdelníkového průběhu signálu. Odtud modulujeme zvuk pomocí klasického filtru a nastavením obálky průběhu, podobně jako drum sekvencer.  Je třeba poukázat na to, že i když bass syntézátor nadostal na RW mnoho prostoru, je jednoduché vytvořit efektní basovou linku, která poměrně dobře zní.

Howl, Sekvencer a další funkce

Zajímavý knob s označením „howl“, najdeme v pravé části hned pod volume knobem. Po chvíli zkoumání jsem zjistil, že tento knob obstarává jakousi distorzi a celkem silné zkreslení celkového výstupního zvuku.

Je tu i silný nástroj v podobě sekvenceru s možností nahrávaní v MPC stylu.  Rhythm Wolf je vybaven až 32stopým sekvencerem se swing a tempo funkcemi. Uživatel snadno může zaznamenat (naprogramovat) svůj nápad pomocí tohoto sekvenceru, nebo nahrát pomocí record funkce. K dispozici je zabudovaný gate trigger k připojení analogového externího zařízení. MIDI vstup a výstup pro spolupráci s externími MIDI jsou samozřejmostí, stejně jako USB konektor. 

Jak už bylo v podstatě řečeno, Rhythm Wolf od AKAI Professional je jednoduchý a cenově více než dostupný nástroj, který najde využití jak v rukách zkušených, tak i úplných začátečníků, kteří s podobnými nástroji mají zatím pramálo zkušeností.

Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře