logo Disk

Recenze: Numark Party Mix (djforum) Dvoudecková DJ konzole se zabudovaným světelným efektem

Když Numark představil DJ ovladač Party Mix, leckdo byl překvapen zejména jeho cenou. A protože konzole obsahuje navíc i vestavěný světelný panel, byli jsme zvědaví, jak moc se jeho nízká cena projevila na kvalitě zpracování. Takový výsledek jsme ale nečekali. Recenzi pro DJForum napsal Mirek Píša.

Kategorie: DJing - Recenze
DJ Forum.cz | 10. října 2016

Firma Numark chrlí na DJ trh jednu novinku za druhou. Postupně zaplňují díry na trhu, co se určení a vybavení týká. Ve výrobním programu najdeme jednoduché konzole pro začátečníky, slušně vybavené konzole pro pokročilé i plně profesionální konzole s barevnými displayi pro profesionály. Do první skupiny patří i dnes testovaná DJ konzole Numark Party Mix.

Party Mix je primárně určen pro nenáročné uživatel, který se spokojí se základními funkcemi a se dvěma přehrávači. Rozměry konzole jsou opravdu malé 327x195x40mm. Pro představu je to přibližně polovina 15” notebooku.

První dojem

Když jsem viděl na Internetu, co na mě čeká, říkal jsem si, že to bude laciná hračka nevalného provedení. Jaké bylo moje překvapení při rozbalení krabice. Velmi slušně vyrobená konzole s kvalitními ovládacími prvky a dvěma talíři připravenými pro mix nebo scratch. Samozřejmě, konzole je vyrobená z plastu, ale to jsou i ty za 20 tisíc. Všechny ovládací prvky mají pevný chod a nenastává zde žádné vyklání knobů, nebo samovolné měnění hodnot při otřesech. Kryty na faderech a knobech jsou stejné, jako na velkých konzolích firmy Numark, a z toho plyne i dobrá ovladatelnost. Dokonce i na malé rozměry jsou mezery mezi jednotlivými prvky dobře nastaveny, takže se i velké prsty mezi ovladače dobře vejdou. Osobně bych zařadil kvalitu zpracování a výroby mezi výrobky o jednu, nebo dvě, třídy výše.

Určité limitace zde jsou a jsou dány hlavně malými rozměry. Například všechny fadery jsou jen 60mm, což vadí hlavně u Pitch faderů. Kvůli omezení počtu knobů na mixu jsou korekce pro výšky a středy společné na jednom ovládacím prvku, filtr nelze ovládat z panelu vůbec. Stejně tak je na zadní straně připojení k USB sběrnici počítače řešeno úplně neprakticky, pevně připojeným kabelem. Přitom by se na zadní panel USB konektor určitě vešel.

 

Popis

DJ konzole Numark Party Mix je rozdělena na tři hlavní části. Levý deck, mixer a pravý deck. Ovládací prvky obou decků jsou naprosto shodné. Na malém prostoru zde najdeme deset podsvětlených tlačítek, jeden fader a jog talíř. Sedm tlačítek je větších - tři slouží pro funkce Play, Cut a Synch, čtyři jsou multifunkční pady. Těm určuje funkci menší tlačítko s LED kontrolou zvolené funkce. Na výběr je cut, loop, sampler a efekty. Na jedné straně talíře je tlačítko pro aktivaci odposlechu zvoleného decku, na straně druhé se nachází tlačítko pro přepínání funkcí talíře. Může fungovat jako scratch nebo jog.

(....)

*** Toto je zkrácená verze recenze. Její kompletní znění najdete na portálu djforum.cz ***

Závěr

DJ konzole Numark Party Mix velmi příjemně překvapila. Prakticky se jedná o velmi dobře vyrobený ovladač s integrovaným audio převodníkem a světelnou show. Kdybych to měl shrnout, tak okolo dvou a půl tisíc se nenajde moc podobných zařízení ke koupi. Buď nemají audio převodník, nebo nejsou tak dobře vyrobené. Numark dokázal vše sjednotit a vložit do jednoho balení. Světelná show je kapitola sama o sobě. Na první pohled se může zdát (a samotnému se mi to stalo), že je to jen obchodní tah, aby se přitáhli mladí zákazníci. No, ale kdo neviděl na vlastní oči, neuvěří. Ono to opravdu funguje a nějakou parádu to udělá. Sice není úplně ideální, ale na malé akce dostačující. Pokud hledáte kvalitní konzoli za příznivou cenu, určitě Numark Party Mix zahrňte mezi své kandidáty.

Pro portál DJForum napsal Mirek Píša 

Jak se hraje na Numark Party Mix?

Rozhodně se podívejte i na krátkou videorecenzi Party Mixu od DJe Roxtara, ve které uvidíte i jak se na něj dá skvěle hrát.

     
  PDF: Numark Party Mix - Perfektní volba pro jakoukoli párty  
     
     
     
  Kde koupit Numark Party Mix?  
     
     
Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře