logo Disk

Bogner Wessex, Harlow a Burnley Kytarové efekty se zvukem Ruperta Neva

Reinhold Bogner konstruoval kytarové aparáty dávno před tím, než v roce 1989 odjel z Německa do Los Angeles. Brzy poté, co dorazil, si získal důvěru mnoha známých muzikantů (například Steve Vai), kteří se rozhodli hrát na jeho zesilovače.

Kategorie: Pódium - Aktuality
DISK | 20. listopadu 2014

Možná si ale jednou pomyslel (jak by řekl Cimrman), že „jeho výrobky jsou příliš veliké a nehodí se než ku létání“ a tak se vrhnul na konstrukci (luxusních) kytarových efektů. Pro tuto akci se nespojil s nikým menším, než legendou Rupertem Nevem, který pro krabičky Bogner navrhl speciální obvody. A proto se efekty Bogner pyšní plným, hutným soundem, který evokuje zvuk klasických mixpultů ze šedesátých let.

Ze spolupráce vyšly tyto tři efekty. Bogner Burnley je kytarový distortion, jenž přináší velký rozsah barev od teplého crunche až po zničující hi-gain.

Harlow je unikátní kytarový „boost“ pedál s „Bloom“ kompresní funkcí, která dodává zvuku transparentní dynamickou trojrozměrnost a celistvost. 100% analogové obvody (kterými disponují všechny efekty řady) poskytují široký rozsah zesílení – od křišťálově čistého a lehkého zesílení až po tlustý tón se silným výstupem, který nakopne vstup vašeho zesilovače.

A konečně je tu Wessex. Kytarový overdrive, ze kterého lze vymáčknout mimořádnou škálu barev - od klasických low-gain až po moderní kytarové zvuky. Ať už chcete obohatit svůj jednokanálový aparát, nebo vám nestačí gain u vašeho vintage aparátu a chcete mu dodat více „šťávy“, pomoci přepínače Normal/Enhanced modu určitě naleznete to svoje „dirty“ nastavení.

Pedály jsou dostupné i ve verzi s vrchním panelem z exotického dřeva Bubinga, které je ručně opracované, broušené a vrstvené až do finální podoby. Celý design pedálu pak navozuje atmosféru a dojem mixážních konzol ze šedesátých let minulého století. Podívejte se na video, ať víte, jak znějí...

Kytarové pedály vytvořené ve spolupráci s Rupertem Nevem.

Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře