logo Disk

IK Multimedia: iRig Stream, Solo a Pro Spojte se více se světem.

Nové zvukové karty pro váš smartphone a tablet řady iRig Stream, jsou vše co potřebujete pro streamování a tvorbu profesionálního obsahu v kompaktním balení. Připojte DJ deck, klávesy, kytaru, mixpult či studiový mikrofon a streamujte optimalizovaný mix jejich signálů rovnou na svou oblíbenou sociální platformu. 

Kategorie: Studio - Aktuality
Tomáš Bouda | 24. ledna 2022

iRig Stream, vše co potřebujete, pro streamování a tvorbu profesionálního obsahu v kompaktním balení

iRig Stream Solo společně s iRig Stream Pro, jsou dalšími přírůstky do dnes již rozsáhlé iRig rodiny mobilních zvukových karet, mikrofonů a “kapesních” řešení pro stream, vlogování a veškerou další online produkci. Původní verze malého zvukového rozhraní iRig Stream nabízela v kompaktním balení převratné funkce, díky kterým se stala téměř přes noc nezbytným pracovním nástrojem pro miliony tvůrců. Verze iRig Stream Solo a Stream Pro posouvají tyto funkce a konektivitu na novou úroveň a to při zachování cenové dostupnosti.

iRig Stream jsou speciálně vyvinuty pro použití s mobilními zařízeními jako iPhone, iPad, telefony a tablety s Android systémem ale samozřejmě i s vaším počítačem. Umožňují připojit několik zvukových zdrojů, včetně špičkových studiových mikrofonů (verze Pro) a smíchat je do vašeho streamu. Připojte mixpult, klávesy, kytaru či studiový mikrofon, nastavte libovolně poměry hlasitosti a jejich smíchaný a optimalizovaný signál pošlete rovnou do své oblíbené streamovací aplikace.

Mixujte a streamujte až 4 zdroje zvuku (liší se dle verze iRig)

Odešlete zvukový výstup svého smartphonu nebo tabletu do iRig Stream, smíchejte jej s externími zdroji zvuku, jako jsou mixpulty, DJ decky, studiový mikrofon, klávesy, kytara a další. Přidejte svůj hlas ze sluchátek (nebo mikrofonu např. z řady iRig) a odešlete všechny signály zpět do svého zařízení a oblíbených aplikací, jako je např. Instagram, Facebook, Twitch, nebo jen do aplikace vestavěného fotoaparátu.

Zapojte veškeré vybavení

2 linkové RCA vstupy jsou ideální pro připojení DJ a vícekanálových mixážních pultů, ale jsou také skvělé pro přímé zapojení kláves, syntezátorů, bicích automatů a dalších. Ať už chcete streamovat svůj DJ set, nahrávat zkoušku či koncert kapely, jamovat se svou oblíbenou skladbou nebo tvoříte podcast s hosty, pak právě rozhraní řady iRig Stream vám umožní připojit celou škálu zařízení a jejich signál smíchat do jediného výstupu. Signál ale můžete odeslat také jako stereo výstup a v případě verze iRig stream Pro až do 4 nezávislých kanálů pro váš oblíbený nahrávací software (DAW) jako je GarageBand, Cubase, ProTools,… nebo použijte jednoduchý iRig Recorder 3 LE (kompatibilní s iPhone/iPad/Android) přímo od tvůrců iRig.

Přehled základních funkcí a rozdílů jednotlivých verzí iRig

Zvuková rozhraní iRig Stream se aktuálně nabízejí ve 3 provedeních: iRig Stream Solo, původní verze Stream a nejvyšší, nejvíce variabilní verze iRig Stream Pro.

iRig Stream Solo

 • Kabel s konektorem Jack TRRS pro připojení k vašemu zařízení 
  * Pro použití telefonu s lightning konektorem vyžaduje použití adaptéru Apple Lightning to 3,5 mm Headphone Jack (TRRS).
 • Připojte mixpult, DJ setup a další stereo zdroje přes RCA vstupy
 • Výstup na sluchátka s integrovaným mikrofonním vstupem (headset)
 • Všechny signály budou sečteny do mona optimalizovaného pro streamování
 • Funkce Loopback míchá příchozí signály se zvukem vašeho zařízení (telefonu, tabletu)
 • Přímý poslech přes sluchátkový výstup
 • 1/8” mono Thru linkový výstup pro kamery, mixpulty, DAW a další
 • Napájení 2 AA bateriemi
 • Funguje se všemi vašimi oblíbenými aplikacemi

Koupit iRig Stream Solo

iRig Stream

 • Stereo linkový vstup přes RCA konektory
 • 3x LED indikátory úrovně příchozího signálu pro rychlé nastavení optimálního zisku
 • Rozlišení až 48 kHz / 24 bitů pro křišťálově čistý zvuk
 • Loop-back míchá příchozí signály se zvukem vašeho zařízení
 • Sluchátkový výstup s integrovaným mikrofonním vstupem
 • Napájení pomocí vašeho připojeného zařízení přes USB pro použití na cestách, nebo pomocí adaptéru
 • Funguje se všemi oblíbenými aplikacemi
 • Kabel Lightning na mini-DIN pro připojení k tel. a tabletu součástí balení
 • Vlastní ASIO driver pro vynikající výkon na počítačích se systémem Windows

Koupit iRig Stream

iRig Stream Pro

Je od předešlých dvou verzí nejpokročilejší díky kombinovanému XLR / TRS jack vstupu, který umožňuje připojení jak studiových mikrofonů, které dokáže také napájet (+48V phantom), tak připojení kytar, baskytar a dalších, kdy se po připojení kytarového jacku přepne na HI-Z vstup.

 • XLR / TRS kombinovaný vstup s +48V fantomovým napájením
 • Stereo linkový vstup přes RCA konektory
 • Výstup na sluchátka s integrovaným mikrofonním vstupem
 • Druhý sluchátkový/linkový výstup pro kamery, mixpulty a další
 • Rozlišení až 96 kHz / 24 bitů pro zvuk na profesionální úrovni
 • Předmíchá zvukové zdroje do sterea nebo 4 samostatných kanálů pro váš DAW
 • Funkce Loopback+ vám umožňuje míchat zvuk vašeho zařízení s ostatními signály nebo směrovat signál z aplikace do aplikace jiné
 • Napájení 2 bateriemi AA, napájení ze sběrnice nebo adaptér

Koupit iRig Stream Pro

Využijte váš iRig naplno

Konektor pro sluchátka/mikrofon funguje stejně jako ten u vašeho smartphonu, takže můžete poslouchat a mluvit přes ostatní audio vstupy současně. Funguje s většinou sluchátek s vestavěným mikrofonem a také s produkty IK Multimedia jako iRig Mic Lav, iRig Mic a iRig Pre 2, což vám dává širokou škálu možností použití. Celková úroveň vstupního signálu (linka + mikrofon) se ovládá jedním ovládacím kolečkem a je optimalizována pro streamování před odesláním do vašeho zařízení a oblíbených aplikací.
Speciální přepínač Loopback vám umožňuje směrovat zvukový výstup vašeho zařízení (iPhone, iPad nebo Android) zpět do iRig Stream, aby byl smíchán s ostatními zvukovými signály. To je ideální pro jamování, zpívání spolu s doprovodnými skladbami, nebo třeba streamování z jedné aplikace do jiné, to vše na jediném zařízení.
1/8” mono Thru linkový výstup umožňuje posílat zvuk do dalších zařízení, jako jsou kamery, mixpulty software pro záznam hudby a další.

Zvukové karty iRig Stream jsou zkrátka něco jako kapesní nahrávací studio.

Všechny produkty značky IK Multimedia

Najít nejbližšího prodejce značky IK Multimedia

Přečtěte si také:

IK Multimedia: iRig Stream

IK Multimedia iRig Stream je jednoduché mobilní zvukové rozhraní určené především ke sdílení hudebního materiálu s online světem, kompatibilní s iOS / Android zařízeními a počítači…

Recenze: IK Multimedia iRig Stream (Nový Populár)

"IK Multimedia se opět drží svého motta "Musicians First" (volným překladem "V první řadě hudebníci") a přináší iRig Stream - jednoduché řešení pro streamování a nahrávání do mobil…

Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře