logo Disk

Michal Dvořák nepřestává tvořit ani v letadle Co všechno vedle Vivaldianna, kapely Lucie nebo rodiny zaměstnává Michala Dvořáka?

Michal Dvořák jakožto skvělý muzikant, a jak i on sám o sobě říká „renesanční člověk“, procestoval se svými projekty téměř celý svět. V rozhovoru, který jsme s ním nahráli, se s námi podělil o několik svých zážitků a zkušeností z cest, které rozhodně stojí za zmínku. A samozřejmě bude řeč o muzice.

Kategorie: Studio - VIP
DISK | 26. srpna 2020

Když člověk cestuje a produkuje při tom muziku, musí si najít nějaký způsob jak pracovat i na cestách. Představte si, že vás čeká 12 hodin v letadle. Čím byste se zabavili? Ať už dělá člověk při cestování muziku, nebo jakékoli jiné povolání, 12 hodin na jednom místě, může být nuda. Michal Dvořák se například věnuje své tvorbě a pracuje na nových nápadech. Právě díky různým chytrým krabičkám a vychytávkám dnes člověk může pracovat i za zhoršených podmínek, třeba zrovna v letadle. „Na cestě z Prahy do Soulu, kam jsme jeli hrát na pět koncertů s Vivaldiannem, jsem složil reklamu, kterou jsem hned ze Soulu poslal zpátky, jakmile jsem se dostal na wifinu, a ještě v během koncertu se už v Praze vysílala.“, slova Michala, která potvrzují, že máme v dnešní době určité věci v životě často snadnější.

Ve světě muziky se v druhé polovině minulého století změnila ohromná spousta věcí. Experimentovat se začalo již v 70. letech, počínaje kapelou Pink Floyd nebo Frankem Zappou. A ruku v ruce s dobou jde technický pokrok. Na starších nahrávkách bylo všechno víceméně „čisté“ a ne tak dokonale vyumělkované jak je tomu často dnes. Díky technice, kterou dnes máme k dispozici je všechno rychlejší a přenosnější. Když si ovšem poslechneme téměř cokoliv ze současné hudby, elektroniku rozpoznáme všude. Tento fakt, může být přínosem, ale občas by neuškodilo, kdyby se lidé vrátili ke klasice.

Přečtěte si také:

Michal Dvořák o klaviaturách

Vyzbrojený léty zkušeností a praxe a samozřejmě s humorem sobě vlastním nám Michal Dvořák, producent, skladatel a klávesista skupiny Lucie, odpovídal v bleskovém dotazníku tentokrá…

Když už dnes máme obrovskou škálu produktů a zlepšováků, je vždy důležité si vybrat kvalitní výbavu. Michal Dvořák, se nám několikrát svěřil, že mezi jeho oblíbené "pomocníky" a stálice patří příslušenství značky IK Multimedia. Právě tato globální značka mu poskytuje širokou škálu všemožných zlepšováků, které si s sebou může sbalit téměř kamkoli. „Myslím si, že každý člověk dnes potřebuje, aby to bylo malý, mohl to strčit do kapsy, mohl si to s sebou vzít na chalupu na víkend s kamarády.“

K tomu není potřeba nic dodávat. Co z toho plyne? Určitě bychom se neměli bát experimentovat s novými věcmi. Dnes máme k dispozici tolik možností a těžko se jim odolává. Nesmíme se však nechat unést nepřirozeností a zapomínat na čistou krásu hudby.

Nejnovějším přírůstkem z dílny IK Multimedia, který pomáhá Michalovi zaznamenávat jeho kreativní nápady je iRig Pro Duo I/O a spokojenost s ním je prý opravdu veliká :-)

Zajímá Vás činorodá tvorba Michala Dvořáka? 

Poslechněte si celý rozhovor s Michalem, kde Vám prozradí na čem pracuje nejen on, ale i jeho manželka DJ Lucca a co dalšího mají v plánu. Audiorozhovor pro DISK natočil Petr Kopčil.

Michal Dvořák nepřestává tvořit ani v letadle: Rozhovor Petra Kopčila (2019)

Přečtěte si také:

Recenze: iRig Keys Mini (Muzikus)

Rozměry se zmenšují, umělci požadují stále menší a menší nástroje. Takto bychom mohli začít test malinké klávesnice od firmy IK Multimedia označené jako iRig Keys Mini. Je totiž zc…

IK Multimedia: iRig Pro DUO I/O

IK Multimedia iRig Pro DUO I/O je mobilní audio/MIDI rozhraní s 24-bit / 192 kHz rozlišením, možností bateriového napájení a kompatibilitou s iOs/Android zařízeními a počítači PC/M…

Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře