logo Disk

Můj rok s NTGčkem RØDE Tohohle pracanta jsem si fakt oblíbil

Byl to přesně rok, kdy dosluhoval můj stávající RØDE VideoMic Pro a já zvažoval objednání nového. Šel jsem sázkou na jistotu a objednal RØDE VideoMic NTG.

Kategorie: Studio - Recenze | Film & Video - Recenze
Jiří Hobel | 9. srpna 2022

Rode je moje srdcovka, už nějaký ten jejich produkt doma mám a vím, co tedy zhruba čekat. Jenže tady? Tady mě RØDE zase překvapilo a to už od první chvíle, kdy dorazil domů. 

Malá poměrně lehká krabice, snad je ten mikrofon uvnitř, říkám si, když ji nesu domů. Po rozbalení přichází to překvapení. Kočka! Kde je kočka?! Aha, není.

A to je také jediné negativum, které jsem za tu dobu plného nasazení našel. A pokud mluvím o nasazení, myslím tím třeba jízdu na čtyřkolce přírodou při natáčení cyklozávodů, natáčení aut z kufru za jízdy, několik svateb, firemních videí, ale i takové ty domácí produktové šolíchačky. Za ten jeden rok, co již RØDE VideoMic NTG doma mám, toho bylo opravdu hodně. Beru ho všude. Pokaždé když mačkám REC, zapíná se již nasazené NTGčko.

A to je to, co mě na něm celý ten rok baví. To, že je vždy připraven do akce. Nemusím se starat já o něj, ale on? On se stará o mě! Stará se o to, aby mi dodal vždy co nejlepší zvuk bez toho, aby mě nějak více zaměstnával. Proč by mě měl zaměstnávat mikrofon? Nikdy dříve by mě tahle otázka u mikrofonu nenapadla, jenže starosti, které jsem měl dříve se starším typem mikrofonu, jako bylo hlídání baterky, neustálé nošení náhradní baterie, ujišťování se, zda je zapnutý, nahrává? Zvažování, zda mám tu velkou potvoru brát sebou? To mě k té otázce teď vede.

Čeští tvůrci, které Videomic NTG přesvědčil

Tak například Lukáš Fronk, který se v branži pohybuje už přes 2 dekády a tvorba obsahu je jeho denním chlebem, je z něj nadšený. A není zdaleka sám, kdo si Videomic NTG oblíbil. Svými vlastnostmi, všestranností, kvalitou zpracování a zvuku přesvědčil tento mikrofon i další ostřílené youtubery a tvůrce obsahu.

Za zhlédnutí rozhodně stojí také například Atiho hodnocení, povedené Honzovo srovnání s Videomic Pro+ včetně srovnání zvuku nebo krásné shrnutí setupu Matěje Švancera, kterému právě Videomic NTG zajišťuje skvělý zvuk pro jeho kanál Recezne.cz.

Všechna videa najdete pěkně pohromadě v našem playlistu:

Taky tvoříte obsah na Youtube, TikTok, Facebook nebo Instagram?

A chcete si RODE Videomic NTG (minimálně) vyzkoušet? Napište nám.

Jo jasně, dříve jsem zmíněné starosti bral jako součást natáčení, automatizoval si je. Jenže teď když odpadly, život je mnohem hezčí. Při zapnutí kamery naskočí mikrofon. Integrovaná baterka se nabije přes USB-C během používání u počítače, což je vychytávka, která z NTGčka udělá totálně všestranného pomocníka, jen do USB-C bodneš kabel a jedeš, ready to GO řešení. Práce s ním je radost i díky doladěným maličkostem jako je kabel z boku, kruhový volič hlasitosti pro rychlou korekci vstupu, safety chanel, posun v oblasti sáněk. Boží!

Rád bych napsal nějaká negativa, jenže tady se hledají fakt špatně. Jen objednat kočku a nic mu nebude chybět. Ba naopak dokáže překvapit, tak jako mě při nedávné svatbě, kdy krásně odfiltroval za mnou brečící dítě u obřadu. Jasně, chtělo to trochu postprodukce, ale pak to znělo hnedle jak z klopáku. Klopák jsem si zapomněl i do garáže, kde jsem potřeboval natočit mluvené slovo. Stačilo NTGčko na rameno, co nejblíže ke zdroji zvuku a klopák nebyl potřeba. Uff, díky kámo! 

Dovolím si tvrdit, že konkurenci v podobné cenové hladině budete hledat marně. Mohl bych o něm mluvit dlouho, ale je čas ho zabalit na zakázku a vyrazit do práce.

Prohlédnout VideoMic NTG

Najít nejbližšího prodejce RODE

Přečtěte si také:

RØDE VideoMic NTG: Nejflexibilnější Videomic vůbec

VideoMic NTG stírá hranice mezi kompaktními mikrofony pro fotoaparáty a profesionálními shotguny té nejvyšší úrovně. Díky revolučnímu designu převzatému z NTG5 má opravdu skvělý zv…

RØDE VideoMic NTG - mocný nástroj pro všechny tvůrce

Pokud Lukáše Fronka ještě neznáte, určitě mrkněte na jeho youtube kanál nebo blog. V branži se pohybuje víc jak 2 dekády a tvorba obsahu je jeho denním chlebem. Mikrofony RØDE jsou…

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře