logo Disk

Představujeme Warm Audio Legendární procesory ožívají

Inovace někdy znamená otočit se a zamyslet se nad tím, co se dříve už dělalo dobře. Jeden z důvodů, proč spousta starých nahrávek zní skvěle, je ten, že se na nich používala zařízení, která jsou dnes už k nesehnání. A když je seženete, nedoplatíte se. V dílnách firmy Warm Audio však dochází ke znovuzrození legend.

Kategorie: Studio - Aktuality
DISK | 1. července 2015

Jak jsme psali již před MusikMesse ve Frankfurtu, je cílem DISKu neustále vyhledávat to nejlepší a nejvýhodnější, co na světovém trhu je. A proto se naše nabídka neustále rozšiřuje. Nejnovější přírůstek už v názvu firmy říká, že od jeho produktů můžete čekat - teplý zvuk (Warm Audio).

Warm Audio EQP-WA ve Studiu MercuryProdukty značky Warm Audio používá v česku například Studio Mercury Romana Šandora. Kde a jak je využívají a v čem tkví jejich přednosti se můžete dočíst v článku Warm Audio: hodně muziky za málo peněz.

Firma Warm Audio si vytyčila za cíl přinést do studií ty nejklasičtější a nejslavnější audio přístroje za naprosto neuvěřitelnou cenu a v neuvěřitelné kvalitě. Díky její obchodní strategii je možné vyrábět kvalitní výrobky za cenu „lowcost“ výrobků.

Prvním průlomovým výrobkem byl WA12, klon slavného preampu API 512 vyráběný buď jako samostatný přístroj nebo jako API 500 modul. Rozšířením WA 12 byl TB12 - „toneshaping“ preamp, který nabízel API 512 zvuk s daleko větší variabilitou díky nezávislé saturaci vstupního a výstupního preampu a jejich kombinaci. Originál API 512 se používá jako univerzální preamp a je proslulý především jako preamp pro elektrické kytary, tomy, snare a kick.

Produkty značky Warm Audio jsou také součástí vybraných sestav modulů Serie API 500, které (nejen) pro vaši inspiraci připravil Boris Carloff.

Novinkou jsou modely WA76, klony slavných FET kompresorů Urei 1176, revize D, opět za neuvěřitelnou cenu. 1176 je jeden z neslavnějších kompresorů vůbec a používá se téměř na všechno. To, jak je velmi ceněný vypovídá i množství jeho softwarových emulací.

A konečně, poslední novinkou je EQP-WA, klon kultovního lampového EQ Pultec. Vše v kvalitě originálu a  za cenu 3-4 pluginů je konečně možné vlastnit legendární HW přístroj bez kompromisů.

EQP-WA by nominován na S-o-S Award 2017Ekvalizér EQP-WA značky Warm Audio byl pro rok 2017 nominován na prestižní ocenění portálu Sound-on-Sound v kategorii "Effect & Processing Hardware".

Pultec EQP1 byl lampový ekvalizér, který pro jeho vlastnost zlepšování zvuku se používal všude, kde bylo potřeba zlepšit či přidat basy a výšky a dodat jim high-endové lampové brilance či naopak spodní hluboké oktávy. Používá se nejenom při mixu, ale především jako masterovací ekvalizér s téměř zázračnými účinky.

Recenze: Lampový ekvalizér Warm Audio EQP-WAPřečtěte si recenzi lampového ekvalizeru Warm Audio EQP-WA, kterou pro portál MusicTech napsal John Pickford. 

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře