logo Disk

Realizace: Audiovizuální vybavení pro společnost LANIK s.r.o.

V průběhu roku 2020 jsme realizovali dodávku a instalaci audiovizuální techniky pro novou administrativní budovu společnosti LANIK s.r.o. v Boskovicích.

Kategorie: Instituce - Reference
DISK | 30. listopadu 2020

Ozvučení

V první části realizace jsme provedli kompletní ozvučení společných prostor společnosti s použitím komponentů od firmy AUDAC. Ozvučení bylo rozděleno do 8 zón se 100V rozvodem reproduktorů. Celý systém se může díky matici MXT88 ovládat pomocí aplikace nainstalované v počítači nebo mobilním telefonu. Jako zdroj hudby slouží modulární přehrávač XMP44 se dvěma moduly internetového rádia, kdy si zákazník může zvolit dva hudební styly a distribuovat je do libovolné zóny.

Pro prostory, jako jsou chodby, schodiště a WC, bylo použito celkem 30 ks 5“ stropních reproduktorů a pro prostor jídelny pak 8 ks 8“ reproduktorů, které navíc díky přípojnému panelu na stěně slouží jako ozvučení pro případné školení a přednášky. Srdce celého ozvučení je umístěno v rackové skříni technické místnosti.

Obraz a projekce

Instalaci zobrazovací techniky jsme provedli v druhé části realizace. Pro 3 malé zasedací místnosti jsme zvolili  55“/4K monitory NEC. Pro jídelnu a velkou zasedací místnost pak Full HD projektory BENQ. K projektorům byla dodána plátna ve formátu 16:10 a s úhlopříčkou 300“. Do jídelny bylo umístěno plátno rolovací, do zasedací místnosti jsme vybrali a nainstalovali plátno rámové a s vyšším světelným ziskem. Součástí audiovizuální techniky jsou i přípojná místa ve stole, která jsou osazena zásuvkami 230V, HDMI ,RJ45, USB nabíječkou a USB přípojným místem pro webovou kameru umístěnou vždy nad televizí.

Zajímavostí projektu je použití keramických pěnových materiálů, které společnost LANIK vyrábí pro akustické podhledy v jídelně a učebnách. Tento prvek zvyšuje akustickou pohodu a zároveň je zajímavým architektonickým ozvláštněním interiéru.

Díky tomu, že nás společnost LANIK oslovila už v době projektování stavby, jsme mohli v koordinaci s projektanty doplnit do projektu potřebné kabeláže i zatrubkování pro ozvučení a audiovizuální technologii. Finální instalace tak probíhala bez větších problémů a výsledkem je vizuálně čisté řešení bez viditelné kabeláže.

Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře