logo Disk

Realizace: Ozvučení zimního stadionu Blansko Kompletní výměna ozvučovacího systému

Koncem roku 2019 jsme realizovali zakázku týkající se rekonstrukce ozvučení na zimním stadionu v Blansku. Stávající ozvučovací systém byl již zcela v nefunkčním stavu. Bylo nutné provést jeho celkovou výměnu včetně kabeláže, výkonových stupňů a veškerou elektroniku jsme museli umístit do vytápěné rozvodny.

DISK | 11. ledna 2021
Témata: reference

Kompletní technologii, pro tuto realizaci, jsme použili od výrobce AUDAC. Instalovány byly tři páry reproboxů AUDAC PX110 MKII, které se starají o pokrytí ozvučení tribuny sedících diváků, střídaček a pro ozvučení prostoru trestné lavice. Pro tento projekt byly na zakázku vyrobeny konzoly sloužící k umístění reproboxů na lávku pod stropem haly. To umožňuje do budoucna snažší servis ozvučovací techniky. Použitá kabeláž byla od firmy SommerCables o průřezu 2x4 mm a instalovaná byla v kabelovém roštu na lávce.

Systémový rack v rozvodně obsahuje 4kanálový zesilovač SMQ500 s vestavěným DSP procesorem. Výhodou je, že výrobce přímo dodává nastavení DSP pro použité reprobxy.

Mixážní pult je rackový model AUDAC PRE116, do kterého jsou zapojeny signály z přehrávače internetového rádia AUDAC ISP40 a CD přehrávače NUMARK MP103 USB. Tyto zdroje slouží především pro provoz veřejného bruslení, tréningů a akcí, při kterých stačí pouze podkresová hudba.

V případě hokejového utkání používá hlasatel přenosný komplet, který se jednoduše pomocí jednoho konektoru EtherCon, umístěného u stolu časomíry, připojí do systému. Zde je obsažen opět mixážní pult a to NUMARK C3 USB. Jako zdroje slouží bezdrátový mikrofon Numark WS-100, drátový mikrofon WM200 a CD/MP3 přehávač Numark MP103 USB. Samozřejmostí je i kabel zakončený 3.5 mm JACK pro mobilní zařízení a tablety a USB kabel. Mixážní pult Numark má vestavěnou zvukovou kartu, která funguje jednoduše jako Plug´n´Play bez nutnosti instalace ovladačů.

Celý systém ozvučení zapne obsluha jednoduše pomocí dvou otočných spínačů.

Přečtěte si také:

Realizace úpravy vnitřní akustiky učebny bicích nástrojů na ZUŠ

Učebny bicích nástrojů jsou obecně velice exponovaným prostředím. Vysoká hladina zvuku není nic příjemného a pro vyučujícího, který tráví v takovéto třídě i několik hodin denně můž…

Realizace: Audiovizuální vybavení pro společnost LANIK s.r.o.

V průběhu roku 2020 jsme realizovali dodávku a instalaci audiovizuální techniky pro novou administrativní budovu společnosti LANIK s.r.o. v Boskovicích.

Realizace: Ozvučení fotbalového stadionu Blansko

V letošní sezóně 2020 postoupil fotbalový tým FK Blansko do FORTUNA národní ligy. V souvislosti s touto událostí musela proběhnout modernizace hrací plochy a tribuny tak, aby byly…

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře